revegerka
07.09.09,16:57
Dobry den,

riesim jednu vec a neviem si rady :) Priatel ma poziadal o pomoc pri zakladani zivnosti. Byva v Ziline, ja v Poprade. Som dost pracovne vytazena takze nemam cas na takuto cestu. Potrebujem teda poradit v dvoch veciach

1) mozem o zivnost poziadat aj postou?
2) ak mi da priatel splnomocnenie, stale je miestne prislusny zivnostensky urad ten v Ziline?

ak ani na jednu z mojich otazok nejestvuje kladna odpoved, existuje teda nejake riesenie bez toho aby som musela cestovat do Ziliny?
Vopred dakujem :)
akina
08.09.09,04:39
Dobry den,

riesim jednu vec a neviem si rady :) Priatel ma poziadal o pomoc pri zakladani zivnosti. Byva v Ziline, ja v Poprade. Som dost pracovne vytazena takze nemam cas na takuto cestu. Potrebujem teda poradit v dvoch veciach

1) mozem o zivnost poziadat aj postou?
2) ak mi da priatel splnomocnenie, stale je miestne prislusny zivnostensky urad ten v Ziline?

ak ani na jednu z mojich otazok nejestvuje kladna odpoved, existuje teda nejake riesenie bez toho aby som musela cestovat do Ziliny?
Vopred dakujem :)
Ohlásenie živnosti je možné zaslať aj poštou, ale v prípade, že vami zaslané doklady nebudú spĺňať všetky náležitosti, ŽÚ bude s vami komunikovať poštou, čo je veľmi zdľhavé a môže vzniknúť popri tom veľa nejasností ( záleží od toho, aké živnosti sa ohlasujú ), preto je praktickejšie navštíviť ŽÚ osobne.Miestne príslušný úrad je vo vašom prípade Žilina, pokiaľ máte splnomocnenie, môžte ohlásiť živnosť bez problémov.
veronikasad
08.09.09,04:43
Dobry den,

riesim jednu vec a neviem si rady :) Priatel ma poziadal o pomoc pri zakladani zivnosti. Byva v Ziline, ja v Poprade. Som dost pracovne vytazena takze nemam cas na takuto cestu. Potrebujem teda poradit v dvoch veciach

1) mozem o zivnost poziadat aj postou?
2) ak mi da priatel splnomocnenie, stale je miestne prislusny zivnostensky urad ten v Ziline?

ak ani na jednu z mojich otazok nejestvuje kladna odpoved, existuje teda nejake riesenie bez toho aby som musela cestovat do Ziliny?
Vopred dakujem :)
Vypýtaj si tlačivo na Vašom ŽU, vypíš ho priatelovi, pošli poštou na jeho adresu. Odovzdanie na DU snáď zvládne
marian152
08.09.09,06:37
...tlačivá sa už na ŽU nevydávajú. Treba prísť osobne, priniesť si občiansky preukaz a 3€ kolky (toľko kolkov, koľko živností). Toto mi bolo v piatok povedané na ŽU keď som chcel požiadať o založenie voľnej živnosti.
akina
08.09.09,09:09
Tlačivá na ohlásenie živnosti sú na internete. Kolok 3 € je len pre živnosť voľnú.