bettylou
07.09.09,17:32
Prosím vás, vie mi niekto poradiť. Existuje nejaký freeware, ak nie tak comerceware prgm na porovnanie vytvorenej fotografie s informáciou na webe. Teda napríklad ak si odfotím, rastlinu alebo známu budovu a následne ju hodím do pc, aby mi našlo na webe identický obrázok, aby som si ju vedela určiť? ALEBO JE TO LEN VO FILMOCH:D
dolfort
07.09.09,16:56
Skôr to druhé.
bettylou
07.09.09,17:55
ok.vďaka
mpca
08.09.09,07:17
nieje to celkom tak ako píše dolfort
skús http://tineye.com/ ;) veľmi zaujímavý vyhľadávač :)

samozrejme musí to byť identický obrázok,,,
Chobot
08.09.09,07:36
nieje to celkom tak ako píše dolfort
skús http://tineye.com/ ;) veľmi zaujímavý vyhľadávač :)

samozrejme musí to byť identický obrázok,,,

Vyskúšal som ho zistil som, že vhľadáva len identické obrázky k tomu zadanému. Takže ak si sám odfotím Biely dom, tak nenájde obrázky Bieleho domu, lebo vyhľadávač nerozoznáva obsah obrázku, ale len jeho atribúty:

TinEye looks for the specific image you uploaded, not the content of the image. TinEye cannot identify people or objects in an image.

čiže nájde len také obrázky, ktoré už niekde zverejnené boli.

Takže to je také, ako keby som si dal vyhľadať text "pečivo", tak mi nájde stránky, kde sa vyskytuje slovo pečivo, nenájde ale slová rohlíky alebo žemle.

Ale na začiatok aj to je niečo, hoci si myslím, že k takej inteligencii strojov, aby rozoznal predmet na obrázku je ešte ďaleko.
dolfort
08.09.09,08:00
k takej inteligencii strojov, aby rozoznal predmet na obrázku je ešte ďaleko.

ej veru ďaleko. ale dožijeme sa toho.
buchač
08.09.09,08:56
Vyskúšal som ho zistil som, že vhľadáva len identické obrázky k tomu zadanému. Takže ak si sám odfotím Biely dom, tak nenájde obrázky Bieleho domu, lebo vyhľadávač nerozoznáva obsah obrázku, ale len jeho atribúty:

TinEye looks for the specific image you uploaded, not the content of the image. TinEye cannot identify people or objects in an image.

čiže nájde len také obrázky, ktoré už niekde zverejnené boli.

Takže to je také, ako keby som si dal vyhľadať text "pečivo", tak mi nájde stránky, kde sa vyskytuje slovo pečivo, nenájde ale slová rohlíky alebo žemle.

Ale na začiatok aj to je niečo, hoci si myslím, že k takej inteligencii strojov, aby rozoznal predmet na obrázku je ešte ďaleko.

Trochu si dovolím oponovať ....

Myslíte si , že aj keby existoval nejaký program
ALEBO JE TO LEN VO FILMOCH, že by bol okamžite v ponuke ????
POZOR na vec , musíme/te si uvedomiť , že určité programy sú vždy odskúšavané určitými inštitúciami ....;)

Ono aj Google map , koľkože rokov je k dispozícii ?
V akom rozlíšení je možné si pozrieť náhľad zo satelitu ..???? Ďalej potom proste nepustí širokú verejnosť ....!!!
A verte , že to čo ukazjú vo filmoch , že si niekde v počítačovej sále určití ľudia prečítajú v priamom prenose lístok MHD , že to fakt existuje ....;):rolleyes: