dolfort
07.09.09,18:26
Z tehly vo vymurovanej priečke začala po nahodení vápennej omietky vytekať nejaká tekutina - a neviem čo to je. Priečka sa murovala zo starších tehál. Obrázky v prílohe. Poradí niekto?
220870
07.09.09,19:04
Nie je tam v tej stene odpílená stará vodovodná trubka?
dolfort
07.09.09,22:19
Nie je. Je to nanovo vytiahnutá priečka, len zo starých tehál. Starú priečku sme zbúrali, lebo tehly boli kantom.
vratnik
08.09.09,05:55
Tazko povedat cim to moze byt sposobene, dufam ze ste nedavali stare tehly z komina. V kazdom pripade by som postihnute miesto osekal a preveril stav tehly. Ak by to sposobovala tehla, tak by som ju z priecky vymenil, tak aby v buducnosti neprerazali flaky cez omietku a farbu.
Chobot
08.09.09,06:35
Z tehly vo vymurovanej priečke začala po nahodení vápennej omietky vytekať nejaká tekutina - a neviem čo to je. Priečka sa murovala zo starších tehál. Obrázky v prílohe. Poradí niekto?

Takže vodovodnú rúrku sme vylúčili. (aj keď tam dole sú nejaké vývody vody...)

Nie je možné, že niekde zhora priteká voda do priečky a na tom mieste si našla cestu von?
Neboli to náhodou duté tehly, v ktorých mohlo byť niečo, čo teraz vyteká?

Ak nie je nič, čo by malo logické vysvetlenie, tak asi vzniká nové pútnické miesto...:rolleyes::D
dolfort
08.09.09,07:06
Žiadna z menovaných možností. Tehly neboli použité z komína, ani duté tehly (sú to všetko plné tehly), ani voda nad (žiadna nie je), ani tá voda čo je pod, to sú všetko nové inštalácie, Geberit rúrky. Najlogickejšie mi nateraz fakt príde to pútnické miesto...
Ešte ma napadlo či to nemôže byť nejakou nekvalitnou tehlou, trebárs že bola zle vypálená alebo niečo podobné... Tehla začala "mokvať" až keď sa nahodil špric a hrubá omietka, t.j. vychádza mi z toho nejaká reakcia s vápnom - vápno sme si robili vlastné a veru poctivo nahasené.
ciners
08.09.09,07:36
Asi sa ti tam vyzrazali nejake soli, stava sa to
dedulko
08.09.09,11:35
Asi sa ti tam vyzrazali nejake soli, stava sa to


Z tehly vo vymurovanej priečke začala po nahodení vápennej omietky vytekať nejaká tekutina - a neviem čo to je. Priečka sa murovala zo starších tehál. Obrázky v prílohe. Poradí niekto?


Takým (bielym-šupinkovatým ) soliam nadával maliar, že "svätý Peter" a radil vybúrať- prerazí cez omietku aj maľovku.
Chobot
08.09.09,12:10
Takým (bielym-šupinkovatým ) soliam nadával maliar, že "svätý Peter" a radil vybúrať- prerazí cez omietku aj maľovku.

Nehovoril som!?!... pútnické miesto. :rolleyes::D:D:D
220870
08.09.09,14:48
V piesku sa nájde kadečo od jašteričích vajíčok cez psie a mačacie exkrementy, detské hračky,čokláda, kusy koreňov atd.Nemali murári na raňajky zle uvarené vajcia?:D
Ferdosondo
09.09.09,05:33
Už včera po Dolfortovej otázke ma napadlo, že "zjavenie" a treba zavolať Markízu, ale myslel som , že sa to nehodí.:) Vieš aké prachy sa dajú na tom vytľcť:)
Teraz vážne. Určite vysekať a pozrieť čo je pod tým. Ja si myslím že nič, len pri tej výrobe omietky tam bolo niečo, čo nemalo byť. Je tá omietka rovná ? Ak by si lepil obklad na krivú stenu, tak bude vyzerať podobne ako to "zjavenie".
Milan.Žiška
09.09.09,09:24
:Ferdosondo: má pravdu, tu veľa nenašpekuluješ. treba tú postihnutú časť dať dole a vyspraviť, inak sa ti to vráti opakovane. Hlavne identifikuješ čo to spôsobilo.:)

mimotemyPS: To zjavenie je tiež dobrý ťah, ako nový BUSINES.:)
Melnick
09.09.09,18:03
:Ferdosondo: má pravdu, tu veľa nenašpekuluješ. treba tú postihnutú časť dať dole a vyspraviť, inak sa ti to vráti opakovane. Hlavne identifikuješ čo to spôsobilo.:)

mimotemyPS: To zjavenie je tiež dobrý ťah, ako nový BUSINES.:)
mimotemyMy sa dobre bavíme, ale dolfort má asi skutočne problém. Prepáč mi dolfort, ale keď už z toho naozaj chceme urobiť pútnické miesto, pozri sa dobre na 2 fotografiu . Rozdeľ ju na tri časti. V hornej tretine fotografie,hneď nad pomyselnou deliacou čiarou ja vidím bradatú tvár a máš to. Volaj ihneď médiá .:):D
Vidí ju tam ešte niekto????
Chobot
09.09.09,19:43
Z tehly vo vymurovanej priečke začala po nahodení vápennej omietky vytekať nejaká tekutina - a neviem čo to je. Priečka sa murovala zo starších tehál. Obrázky v prílohe. Poradí niekto?

Myslím, že nezostane nič iné, len zoškrabať omietku a pozrieť tie tehly pod ňou. Ak to vyteká z tehly, že je rozmočená, tak asi bude treba vymeniť tehlu (možno nabrala do seba vlhko z čerstvej omietky a teraz sa tá voda vyzrážala, ako sa ochladilo).

Daj potom vedieť, ako si dopadol a čo to vlastne bolo.
dolfort
11.09.09,05:47
Sa mi páči že sa to tu berie aj s humorom, však prečo nie. :D
Zatiaľ nahám tak, nebúram. Uvidíme čo ďalej, budem to sledovať či sa to zastavilo alebo výtok pokračuje. Podľa toho aj rozhodnem či volať markizákov a jojkárov. Pľuhavstvo, chcel som tam mať kúpeľňu.

Na tie omietky bol inak použitý dosť kvalitný piesok...
Inak keď vysekám omietku tak čo uvidím - akurát tú tehlu z ktorej to vyteká. A čo s ňou ďalej? Treba si uvedomiť že je to priečka, t.j. keď by som chcel tú tehlu vymeniť, tak dodžubem aj omietku na druhej strane, kde je to už potiahnuté na jemno... a zruším pútnické miesto!
220870
11.09.09,17:19
Pokiaľ to nieje mastné tak by to malo byť v poriadku.
marjankaj
11.09.09,17:30
Sa mi páči že sa to tu berie aj s humorom, však prečo nie. :D
Zatiaľ nahám tak, nebúram. Uvidíme čo ďalej, budem to sledovať či sa to zastavilo alebo výtok pokračuje. Podľa toho aj rozhodnem či volať markizákov a jojkárov. Pľuhavstvo, chcel som tam mať kúpeľňu.

Na tie omietky bol inak použitý dosť kvalitný piesok...
Inak keď vysekám omietku tak čo uvidím - akurát tú tehlu z ktorej to vyteká. A čo s ňou ďalej? Treba si uvedomiť že je to priečka, t.j. keď by som chcel tú tehlu vymeniť, tak dodžubem aj omietku na druhej strane, kde je to už potiahnuté na jemno... a zruším pútnické miesto!

Áno treba to brať z tej pozitívnej strany. Nič nebúraj. Zavolaj všetky televízie a ešte na tom aj zarobíš. A ľudia nebudú chodiť na púte do Litmanovej, ale k tebe do kúpeľne. :---
dolfort
14.09.09,06:16
No mastné to veru nie je. Hrdzavý fľak zaschol a teraz vyteká už len voda, je to skrátka mokré.
Chobot
14.09.09,06:20
No mastné to veru nie je. Hrdzavý fľak zaschol a teraz vyteká už len voda, je to skrátka mokré.

A ešte stále vyteká voda?
Milan.Žiška
14.09.09,07:54
Aké bolo počasie keď si robil priečku nemohlo do nej zatiecť a teraz to pomaly vyráža na naj slabšom mieste.
dolfort
14.09.09,08:39
A ešte stále vyteká voda?

Trošku áno, spomaľuje sa to
dolfort
14.09.09,08:45
Aké bolo počasie keď si robil priečku nemohlo do nej zatiecť a teraz to pomaly vyráža na naj slabšom mieste.

Nemohlo - do domu nezateká. Priečka je stavaná medzi podlahou a existujúcim stropom. Strop je dutý skladba v prereze zdola nahor asi takáto: omietka - rabicové pletivo - dosky pribité na trámoch - trám (ktorý vytvára vzduchovú medzeru - opäť dosky na hornej časti trámu - betónový poter.

Jediné narušenie čo mi prichádza do úvahy je komín (cca 0,6m od miesta kde voda vyteká) a zabetónovaný otvor (zrušené schodíky na pôjd, cca 0,5 m od toho miesta). Voda sa tam mohla dostať buď z betónu, ktorým sme zalepili ten otvor, alebo cez komín. Inak v tom nevidím žiadnu logiku...

Ešte sa poriadne kuknem na komín aj ten otvor...
220870
14.09.09,16:54
Ten komín to je ono.Zicher.Takéto ale menšie fľaky robia búračkové tehly z komínov.0,6m nie je až tak ďaleko.
dolfort
29.09.09,17:49
Nebolo času to riešiť, ale výtok (takmer) prestal. Ostal len hrdzavý fľak. Pútnické miesto sa nekoná.
Borský
30.09.09,05:12
Záleží od toho, kde bola pred tým tá tehla použitá. Mohla bzť vo vlkej stavbe a nasala vlhkosť. Najhoršie sú tehly, ktoré boli pred novým použitím v starých maštaliach.
Skús obúrať omietku šršie než je tá vada, vyškrabať aj špáry ako sa budú dať a použiť sanačnú omietku aj do špár aj na omietnutie. Urob to z oboch strán
dolfort
15.10.09,06:14
Problém vyriešený aj bez búrania, a verím že natrvalo. Výtok prestal, všetko suché. Priebežne si to ešte budem sledovať.
Ferdosondo
16.10.09,05:26
:)A je po "zjavení". Toľká škoda.
No nič len tá kúpelňa ostáva.
Beata
16.10.09,06:04
mimotemyMy sa dobre bavíme, ale dolfort má asi skutočne problém. Prepáč mi dolfort, ale keď už z toho naozaj chceme urobiť pútnické miesto, pozri sa dobre na 2 fotografiu . Rozdeľ ju na tri časti. V hornej tretine fotografie,hneď nad pomyselnou deliacou čiarou ja vidím bradatú tvár a máš to. Volaj ihneď médiá .:):D
Vidí ju tam ešte niekto????

Ja tam vidím Simpsona :D:D:D