zdenulko1
07.09.09,18:35
ahojte. chcem sa spytat. mam vrtanu studnu, vodu v hlbke 11 metrov a ked ju taham cerpadlom von tak asi prvych 70 litrov ide pekna cista a potom zacne tiect kalna, pieskova. da sa to voplako vycistit? tak aby som tu vodu mohol pouzivat pre domacnost. chcel by som stavat a mestku vodu nieje mozne dotiahnut. dakujem
Xanti
07.09.09,16:45
ahojte. chcem sa spytat. mam vrtanu studnu, vodu v hlbke 11 metrov a ked ju taham cerpadlom von tak asi prvych 70 litrov ide pekna cista a potom zacne tiect kalna, pieskova. da sa to voplako vycistit? tak aby som tu vodu mohol pouzivat pre domacnost. chcel by som stavat a mestku vodu nieje mozne dotiahnut. dakujem No neviem, nám ked vrtali studňu tak zapojili ponorku. A tá šla v kuse tri dni, ťahala vodu a ťahala. Teraz máme obrovský zásobník ( podľa vyjadrenia tých čo nám studňu vrtali ) a ani po daždoch neni problém s čistotou vody. A vždy je jej dosť.

Takže možno aj tebe pomôže zapnúť ponorku a čerpať zo studne pár dní vodu, aby sa prečistila a aby sa vytvorila nádrž ( či ako to nazvať )
zdenulko1
09.09.09,21:08
a myslis ze mi to cerpadlo vydrzi?
Xanti
09.09.09,21:10
a myslis ze mi to cerpadlo vydrzi? A prečo by nemalo? My sme tam mali šupnutú ponorku. Teda na rovinu studňu máme už pár rokov (10 ) a čerpadlo je tam pôvodné, takže malo by vydržať. Ináč ak sa bojíš tak pusti na 4 hodky a potom vypni kus a zase tak.