toju
07.09.09,19:24
ahojte. ked učtujem v alfe ju. treba každy mesiac vytlačiť knihu záväzkov a pohľadávok? ako si archivujete uctovnictvo. myslim tym, všetky doklady z jedneho mesiaca založíte do jednej zložky alebo zakladáte každý mesiac knihu záväzkov, knihu došlých faktúr atd. zvlášť?dakujem za pomoc
toju
07.09.09,19:52
halo halo . nikto nepomôže? som samouk každá rada mi je dobrá. ja si všetko zakladám v jednej zložke, každý mesiac zvlášť. je to ok?
Lubo44
07.09.09,20:19
jasné, všetko treba zakladať. najlepšie podľa druhu dokladov. zvlášť došlé faktúry, vyšlé fakúry, bankové výpisy, pokladničné doklady, atď. ak ti na všetko sačí jeden šanon, ulož si to do jedneho, ak máš toho veľa, tak si to rozdeľ, napr. jeden šanon - pokladňa, druhý - banka, tretí - došlé faktúry, štvrtý - vyšlé faktúry, ...

účtovné obdobie je jeden rok, takže ti stačí ak máš všetko potrebné založené a vytlačené v rámci jedného roka, mesačne tlačiť nič nemusíš. samozrejme okrem DPH, ak si mesačný platca.
Lubo44
07.09.09,20:26
jasné, všetko treba zakladať. najlepšie podľa druhu dokladov. zvlášť došlé faktúry, vyšlé fakúry, bankové výpisy, pokladničné doklady, atď. ak ti na všetko sačí jeden šanon, ulož si to do jedneho, ak máš toho veľa, tak si to rozdeľ, napr. jeden šanon - pokladňa, druhý - banka, tretí - došlé faktúry, štvrtý - vyšlé faktúry, ...

účtovné obdobie je jeden rok, takže ti stačí ak máš všetko potrebné založené a vytlačené v rámci jedného roka, mesačne tlačiť nič nemusíš. samozrejme okrem DPH, ak si mesačný platca.
ešte som zabudol, ak zamestnávaš zamestnancov, mesačne samozrejme treba tlačiť a odosielať všetky potrebné výkazy
spor
26.09.09,15:45
Dobrý deň, može mi niekto pomoct s otázkou: Ak zamestnanec nastúpil dna 1.10.2009 a Pn má od 5.10 - 16.10 tak rozhodovacie obdobie z ktorého mu budem rátat peniaze na výplatu je aký?? Stretla som sa s názorom, že sa má vychádzat zo zmluvy kde má určenú základnú mzdu. Ako by som mala postupovať?? možete aj číselne na príklade.. vopred dakujem za odpoved
Tweety
26.09.09,15:48
Dobrý deň, može mi niekto pomoct s otázkou: Ak zamestnanec nastúpil dna 1.10.2009 a Pn má od 5.10 - 16.10 tak rozhodovacie obdobie z ktorého mu budem rátat peniaze na výplatu je aký?? Stretla som sa s názorom, že sa má vychádzat zo zmluvy kde má určenú základnú mzdu. Ako by som mala postupovať?? možete aj číselne na príklade.. vopred dakujem za odpoved
1.10. 09? Dnes máme ešte len 26.9.
danushka
26.09.09,16:03
1.10. 09? Dnes máme ešte len 26.9.
mimotemy..žeby plánovaná dovolenka?:D
spor
26.09.09,17:35
ani som si to neako neuvedomila, ked som to písala. Mám také znenie príkladu tak mi skúste poradit aj ked je to troška s predstihom..ide čisto len o príklad na pochopenie
Orsz
26.09.09,18:35
Dobrý deň, može mi niekto pomoct s otázkou: Ak zamestnanec nastúpil dna 1.10.2009 a Pn má od 5.10 - 16.10 tak rozhodovacie obdobie z ktorého mu budem rátat peniaze na výplatu je aký?? Stretla som sa s názorom, že sa má vychádzat zo zmluvy kde má určenú základnú mzdu. Ako by som mala postupovať?? možete aj číselne na príklade.. vopred dakujem za odpoved


Počíta sa pravdepodobný vymeriavací základ z príjmu, aký má dohodnutý v zmluve a ktorý by mal pri plne odpracovanom mesiaci dostať. Napr. v zmluve má dohodnuté v hrubom 500 Eur mesačne. Tak pravdepodobný VZ sa vypočíta: 500/31 = 16,1290 Eur na deň. Počíta sa teda na kalendárne dni.