Monika_C
07.09.09,22:14
moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze cena predajcu isteho tovaru je dokonca mensia ako cena za ktoru ju predava povodny vyrobca? za odpoved a vysvetlenie dakujem
veronikasad
07.09.09,20:16
moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze cena predajcu isteho tovaru je dokonca mensia ako cena za ktoru ju predava povodny vyrobca? za odpoved a vysvetlenie dakujem
Je to napr. akciový tovar obchodných reťazcov?
Stanislav 1975
07.09.09,20:19
Je to napr. akciový tovar obchodných reťazcov?

viem veronika na čo narážaš- že dajú 20 druhov tovaru pod cenu aby pritiahli ľudí do predajne a zarobia na inom...Robí sa to tak, máš pravdu...
veronikasad
07.09.09,20:24
Myslela som to z druhej strany. Robila som dlhé roky v potravinárskom podniku. Ceny, ku ktorým tlačia výrobcov obchodné reťazce sú často na úrovni výrobných nákladov, s minimálnym ziskom . Preto niekedy cena pre iného odberatela od výrobcu je vyššia ako "akciová" cena.
pavol54
08.09.09,19:34
pretože existuje cena dohodou. veľkému odberateľovi tiež ponúkam veľké zľavy, ktoré sa nedostávajú takému čo si ma ako výrobcu mýli s maloobchodnou predajňou.
Heni
08.09.09,20:01
moze mi niekto vysvetlit ako je mozne, ze cena predajcu isteho tovaru je dokonca mensia ako cena za ktoru ju predava povodny vyrobca? za odpoved a vysvetlenie dakujem

Vysvetliť to neviem, ale ja som tak pochodila s posteľou...
Objednala a kúpila som priamo od výrobcu posteľ v dobrej viere, že určite bude lacnejšia ako v obchode... dokonca som si musela ísť pre ňu na vlastné náklady dobrých 100 km.
No a o mesiac ju dostali aj do malej nábytkárskej predajne u nás. A cena aj s dovozom priamo domov bola o vtedajších cca 1200 Sk menej ako som kúpila priamo od výrobcu... a to na ňu nebola žiadna akcia, nič.
Proste predajná cena v "cudzej" predajni bola nižšia ako predajná cena výrobcu :cool:
camozzi
08.09.09,20:22
Je to skor vecou marketingu. Tiez to robim v obchode, ze dam nizsiu cenu ako je ta na vysackach od vyrobcu alebo ako je web strankach vyrobcu alebo dovozcu. Dokonca s niektorymi dovozcami mam dohodu, ze na ich strankach je reklama na moj obchod. Nic tym nikto nestrati, tak ci tak tovar musim nakupit u vyrobcu alebo vyhradneho dovozcu a zakaznik je rad, lebo nakupil za dobru cenu. Zarobil vyrobca, maloobchod a zakaznik. Da sa to vsak len vtedy, ak je marza na tovare taka, ze sa da s cenou "hrat". Niekedy je rozdiel taky, ze zakaznik az zavaha ci nejde o nejaku necistu fintu. A niekedy je maloobchod nuteny dat cenu vyssiu.
misomiso
08.09.09,20:28
Ale ved to je jednoduche. Vyrobca chrani predajcov, pretoze sa bez nich nezaobide. Priamy predaj v podstate prenho nema ani velmi cenu, ak sa na to nezameriava ako na jediny sposob predaja, teda nechce konkurovat vlastnym obchodnym partnerom, an ktorych je zavisly.
luigi72
08.09.09,21:11
Pre vyrobcu nie je velky biznis predat niekomu 1 ks niecoho, ked vo vacsine pripadov radovo predava/expeduje obchodnym partnerom desiatky, stovky ba tisice kusov.
Pracovnik s tym ma tiez robotu, pride objednavka, treba prichystat ten jeden kus, skladove zasoby, faktura, doklady vsetko vystavit a zaevidovat a to kvoli jednemu kusu.
Prave preto nepredavaju (ovela) lacnejsie ako sa da kupit v obchode u partnera.
V niektorych pripadoch dokonca predavaju drahsie, aby nenaucili konecnych zakaznikov na priamy predaj z fabriky a tym si nespravili zle sami sebe (plus robota s malym ziskom).
pavol54
09.09.09,10:29
Ak ja predám 1 kus lacnejšie ako tisíce kusov tak sa mi obchodník otočí chrbátom a pôjde k inému výrobcovi, a maloobchodným predajom nič nezískam ba dokonca stratím