sallaiová
08.09.09,04:22
Ahojte!

Chcem sa Vás spýtať, že ak mi treba opraviť v predchádzajúcom Q-i, ako to mám spraviť? Jednoducho vymazať alebo mínusovým zápisom. Budem musieť dať dodatočné daňové priznanie na DPH. Ale ak jednoducho vymažem, nebudem mať z toho nepríjemnosti na daňovom úrade? Lebo tak nebudem mať podklady že prečo som dala dodatočné daňové priznanie. Neviem či je zrozumiteľné, čo ja vlastne potrebujem. za odpoveď Vám ďakujem
EMILY04
09.09.09,18:27
A čo chceš opravovať?
EMILY04:)
Dav
09.09.09,18:38
Ahojte!

Chcem sa Vás spýtať, že ak mi treba opraviť v predchádzajúcom Q-i, ako to mám spraviť? Jednoducho vymazať alebo mínusovým zápisom. Budem musieť dať dodatočné daňové priznanie na DPH. Ale ak jednoducho vymažem, nebudem mať z toho nepríjemnosti na daňovom úrade? Lebo tak nebudem mať podklady že prečo som dala dodatočné daňové priznanie. Neviem či je zrozumiteľné, čo ja vlastne potrebujem. za odpoveď Vám ďakujem
Čokoľvek potrebuješ opraviť v účtovníctve, podľa zákona máš prečiarknúť pôvodný záznam tak, aby bol čitateľný, a vedľa neho napísať správnu hodnotu, dôvod opravy, dátum a podpísať sa.
Pokiaľ by na to nebolo miesto, tak iba záznam označiť a priložiť kancelársky papier, a stručne napísať : Oprava účtovného zápisu č........ z dôvodu : ...............................Vykonala:.......... ........dňa:............... podpis:.................
O pár rokov si totiž nikto nespomenie, prečo taká zmena bola urobená.