A.DUBNICA
08.09.09,07:58
Prosím Vás poradíte mi?
1.
Ak je zamestnanec na dohodu, nemá uzatvorený nikde HPP, je vyradený z úradu práce = dobrovoľne nezamestnaný, podpísal u mzdárky vyhlásenie má nárok na NČZD 335,48 Eur?
2.
Ak je zamestnanec na dohodu, je evidovaný na úrade práce, má podpísané vyhlásenie, poberá alebo nepoberá dávku v nezamestnanosti. Má nárok na NČZD? Mzdárka potrebuje aj doklad z úradu práce o poberaní alebo nepoberaní dávky v nezamestnanosti?
3.
Alebo si nemusím robiť starosti a zamestnanec si podpísaním vyhlásenia zodpovedá sám.

Nerada by som mala podĺžnosti voči daňovému úradu. Neviem ako sa mám zariadiť. Poradíte prosím Vás. Ďakujem.
Ester plus
08.09.09,06:01
Platí bod 3.
drobeceva
08.09.09,06:02
Prosím Vás poradíte mi?
1.
Ak je zamestnanec na dohodu, nemá uzatvorený nikde HPP, je vyradený z úradu práce = dobrovoľne nezamestnaný, podpísal u mzdárky vyhlásenie má nárok na NČZD 335,48 Eur?ÁNO
2.
Ak je zamestnanec na dohodu, je evidovaný na úrade práce, má podpísané vyhlásenie, poberá alebo nepoberá dávku v nezamestnanosti. Má nárok na NČZD? Áno Mzdárka potrebuje aj doklad z úradu práce o poberaní alebo nepoberaní dávky v nezamestnanosti? .Nie
Alebo si nemusím robiť starosti a zamestnanec si podpísaním vyhlásenia zodpovedá sám.

Nerada by som mala podĺžnosti voči daňovému úradu. Neviem ako sa mám zariadiť. Poradíte prosím Vás. Ďakujem.
Odpoveď v texte