ROSLAWA
08.09.09,09:16
Dobrý deň,
Môžete mi prosím niekto poradiť? Sme platci DPH , vystavili sme faktúru za ubytovanie(služba bola poskytnutá na slovensku) pre českú firmu , ktorá má pridelené IČ a DIČ v českej republike.Chcem sa spýtať,ako má byť táto faktúra vystavená s DPH či bez ?A tiež či ju musím pridať do zdaniteľných obchodov a z nej odviesť DPH?
Kremnicka
08.09.09,08:14
urcite s DPH, sluzby dodane na slovensku

ja sa chcem opytat - ked si ako sukromna osoba obcan SR kupim tovar na slovensku a chcem FA bez DPH, musim deklarovat, ze tovar vyveziem do inej krajiny EU ?
Alebo je potrebne aby bola FA vystavena na odberatela - sukromnu osobu, obcana krajiny EU ?

Alebo to jednoznacne musi byt vystavene na firmu XY z EU kde bude na FA slovensky predajca deklarovat, ze tovar je vyvezeny do krajiny EU kde je sidlo firmy XY ? Dopravu si riesi sama firma XY.

Dakujem
ekonom1
08.09.09,11:49
TOTO


jednoznacne musi byt vystavene na firmu XY z EU kde bude na FA slovensky predajca deklarovat, ze tovar je vyvezeny do krajiny EU kde je sidlo firmy XY ? Dopravu si riesi sama firma XY.
betka
08.09.09,18:34
urcite s DPH, sluzby dodane na slovensku

ja sa chcem opytat - ked si ako sukromna osoba obcan SR kupim tovar na slovensku a chcem FA bez DPH, musim deklarovat, ze tovar vyveziem do inej krajiny EU ?
Alebo je potrebne aby bola FA vystavena na odberatela - sukromnu osobu, obcana krajiny EU ?

Alebo to jednoznacne musi byt vystavene na firmu XY z EU kde bude na FA slovensky predajca deklarovat, ze tovar je vyvezeny do krajiny EU kde je sidlo firmy XY ? Dopravu si riesi sama firma XY.

Dakujem

Nie, občan, nie je zdanitelná osoba v zmysle zákona o DPH, zdanitelnou osobou sa stáva len pri dodaní nového dopravného prostriedku 3/5 z o DPH, alebo i v tom prípade, ak vykonáva ekonomickú činnosť, pričom ekon. činnosťou nie je činnosť v rámci pracovno-právneho vzťahu.

Miestom dodania je SR
MartinaO.
01.10.09,07:45
Chcela by som Vas poziadat o pomoc. Sme s.r.o., platca DPH. Budeme poskytovat sluzby elektronickej vymeny dat firme z Ciech, pricom sluzba bude poskytovana v CR, cize predpokladam, ze faktury budem vystavovat bez DPH (podla § 15 ods. 8i.). Avsak museli sme vybavovat pre ich firmu certifikat a ten sa vybavoval na Slovensku, vlastne my im budeme refakturovat to co sme zaplatili za certifikat CA a poplatok za vybavenie a nasadenie certifikatu na server, toto uz bude s nasou DPH?
Diky moc za pomoc.
adabirk
01.10.09,10:16
- predpokladám, že certifikát súvisel s poskytnutou elektronickou službou, predmetnú hodnotu by som zahrnula do celkovej hodnoty faktúry za poskytnutú službu - elektronická výmena,
- miestom dodanie predmetnej "katalógovej služby" - 15 ods. 7 zákona o DPH je iný členský štát, bude bez DPH a neuvádza sa do daňového priznania na DPH.
MartinaO.
01.10.09,11:13
Ďakujem za odpoveď, no zahrnúť cenu za certifikát do celkovej ceny nemôžem, pretože za ten prenos dát (okrem toho, že to budú pravidelné mesačné poplatky) je presne určené čo je mesačný paušál a čo je navyše podľa počtu prenesených dát - to vyplýva zo zmluvy, takže certifikát musí byť samostatná položka, prípadne ja som chcela urobiť samostatnú fa.