kaja211
08.09.09,09:50
Prajem pekný deň.
Keď som vystavovala normálnu faktúru zo zálohovej / ktorá už bola uhradená ,ale ešte ju nemám nahodenú lebo neprišiel výpis z banky/;stále mi vyhadzuje že nemám dobre členenie DPH ,,ktoré v danom období nie je platné,ale ja som to robila presne tak isto pred mesiacom a nič mi nehlásilo.Pri faktúrach dávam UD.
atka4
08.09.09,09:25
Túto hlášku robí, aj keď napr. v pokladni zapíšeš položkovite viac dokladov a niektorý je s čl.dph PN, t.j. máš tam aj s čl. dph PD aj PN
Písala som do Stormware, odpísali, že si to nemám všímať, že to bude "opravené" v nasledujúcom up-grade.
kaja211
08.09.09,10:03
Takže si to nebudem všímať.Ale aj tak ďakujem za odpoveď.
brezňanka
08.09.09,10:17
Ďakujem, aj ja mám s tým problém, takže chyba nie je vo mne ale v POHODE. Vďaka všetci poraďáci.
atka4
08.09.09,10:27
inak, myslím, že kľudne bombardujte aj dodávateľa SW (ja to robím).
nech vie, že to používateľom - odberateľom, teda ich obchodným partnerom vadí.
Tiež ma nebaví navyše potvrdzovať ignorovanie nejakej hlášky, zdržiava ma to pri práci .....

Takže podľa mňa, píšme, urgujme, zaplatenú máme.......1. triedu
Laura1
14.09.09,10:40
Ahojte,
vystavila som zálohovú faktúru, mám ju uhradenú. V POHODE chcem vysataviť daňový doklad a po zadaní "vystaviť daňový doklad" sa vystaví Interný doklad - síce v texte je uvedené, že "Faktúra /na účely DPH/ k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej faktúry..." ale je to v poriadku? môžem ten Interný doklad poslať odberateľovi? naúčtuje si ho ako prijatú faktúru?
Ja som v opačnom prípade dostala od dodávateľa "FAKTÚRU" a nie "ID".
Ďakujem a prajem Vám pekný deň,
Laura1
14.09.09,17:02
posúvam........
atka4
14.09.09,18:35
Ahojte,
vystavila som zálohovú faktúru, mám ju uhradenú. V POHODE chcem vysataviť daňový doklad a po zadaní "vystaviť daňový doklad" sa vystaví Interný doklad - síce v texte je uvedené, že "Faktúra /na účely DPH/ k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej faktúry..." ale je to v poriadku? môžem ten Interný doklad poslať odberateľovi? naúčtuje si ho ako prijatú faktúru?
Ja som v opačnom prípade dostala od dodávateľa "FAKTÚRU" a nie "ID".
Ďakujem a prajem Vám pekný deň,

V texte je, ako uvádzaš, je uvedené: Faktúra (na účely DPH) k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej faktúry č. .........
§ 71, Zákon o DPH
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
(2) Faktúra musí obsahovať
a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v slovenských korunách.

Na základe uvedeného si myslím, že ak nie je v §71 vyslovene uvedené, že názov dokladu má znieť Faktúra......, t.j. môže to byť podľa mňa aj takto SW-om vygenerovaný doklad, ak inak spĺňa náležitosti uvedené v zákone.
Takže záleží aj na tebe, či je tých dokladov-DDkZ veľa ale kľudne by sa to mohlo ponechať na SW-ové riešenie.

(mne sa to predsa len viac páčilo so znením faktúra, tak som si to prispôsobila po svojom....)

Ja to robím takto:
Vo faktúrach ostrých mám zavedené tzv. 2 rady faktúr s odlišným prefixom, napr.
v agende Faktúry vydané:
2901/....sú bežné faktúry, ktoré vystavujem
2902/....robím tzv DD k Z /daň. doklady k prijatým zálohám, kde odpočítam sumy záloh, prípadne ak boli vydané a uhradené zálohové faktúry vydané, ak nebolo v danom mesiaci aj uskutočnené dodanie, tak tie číslujem, prefix napr.
2803/....zálohové faktúry vydané

Ale v takom prípade si musíš sama kontrolovať, či si včas vystavila DD k Z.
SW-ová ponuka tohto riešenia nimi navrhnutá to urobí za teba, takže by nemal byť problém .
B.l.a.n.k.a.
17.09.09,13:24
Ahoj, aj ja účtujem v pohode. Áno je to v poriadku, daňový doklad k prijatej platbe má formu ID.
miro_l
09.06.10,11:53
Ahoj, aj ja účtujem v pohode. Áno je to v poriadku, daňový doklad k prijatej platbe má formu ID.
Ahoj mám otázočku..
Zákazníkovi vystavujem na jedno dielo niekoľko zálohových Fa a po prijatí určitej platby vystavím daňový doklad pre účely DPH (tzv. IN)

Zaujímalo by ma či som povinný vystaviť ostrú faktúru ak súčet súm zálohových plieb je v rovnakej sume ako konečná Fa ? Ostrá ktorá by bola v tomto prípade nulová.
(Zvyšuje sa mi počet tzv neuplatnených zálohových faktúr.)

Ďakujem.
JarkaL
09.06.10,16:29
Áno, treba vystaviť aj ostrú faktúru, kde vyfakturuješ danú službu v plnej výške a zároveň odpočítaš už zaplatené prijaté platby. K úhrade bude 0.
Je to preto, že daňový doklad vystavený pri prijatej platbe bol pre účely DPH, ale treba predsa vyfakturovať aj dodanú službu ako takú.
miro_l
10.06.10,06:54
Áno, treba vystaviť aj ostrú faktúru, kde vyfakturuješ danú službu v plnej výške a zároveň odpočítaš už zaplatené prijaté platby. K úhrade bude 0.
Je to preto, že daňový doklad vystavený pri prijatej platbe bol pre účely DPH, ale treba predsa vyfakturovať aj dodanú službu ako takú.

Ďakujem.
Opravím si to podľa postupu. Stretol som sa totiž z názorom že nulová ostrá Fa nemá byť.
kaja211
12.10.10,09:32
A keď robím v jednoduchom účtovníctve ako sa vystavuje faktúra na zaplatenú zálohu s DPH -poprosím o postup.Keďže do 15 dní ešte nebude dodaná služba ,ale ja musím vystaviť faktúru na platbu