rorie
08.09.09,11:11
čaute :)

plynule hovorím po anglicky, niečo sa na mňa nalepilo aj z nemčiny a mám nejaké základy španielčiny... Chcela by som sa vás spýtať, aké jazyky ovládate a ktoré sa "oplatí" učiť... Rozmýšľala som nad taliančinou alebo španielčinou (páči sa mi aj franina, ale tá je vraj dosť ťažká)

ďakujem za rady :P
Blankake
08.09.09,09:13
Španielčina má vraj budúcnosť ;)
wegamizi
08.09.09,20:27
čaute :)

plynule hovorím po anglicky, niečo sa na mňa nalepilo aj z nemčiny a mám nejaké základy španielčiny... Chcela by som sa vás spýtať, aké jazyky ovládate a ktoré sa "oplatí" učiť... Rozmýšľala som nad taliančinou alebo španielčinou (páči sa mi aj franina, ale tá je vraj dosť ťažká)

ďakujem za rady :P
mimotemyTo ti uprimne zavidim:eek::D Mne by stacila ta anglictina, akosi mi to moc nejde:mee:
stonka
08.09.09,21:05
mimotemyTo ti uprimne zavidim:eek::D Mne by stacila ta anglictina, akosi mi to moc nejde:mee:
Tak to ti verím. Som na tom rovnako. V škole som sa kedysi učila ruštinu a nemčinu. S angličtinou sa snažím skamarátiť už dlho, ale akosi ona nechce, potvora. Medzitým som aj to málo z nemčiny zabudla. Plynule po anglicky....tak to asi pre mňa len sen:D
marjankaj
08.09.09,21:22
Ak budeš robiť baču na salaši, tak sa už nemusíš učiť nič.
Inak okrem toho spomenutého čínština, japončina, arabština portugalčina, ruština ...
Zewa
08.09.09,22:52
spanielsky a cinsky
rorie
09.09.09,07:52
mimotemyTo ti uprimne zavidim:eek::D Mne by stacila ta anglictina, akosi mi to moc nejde:mee:

tak čo som počula (od pracujúcich, keďže ja ešte študujem), dnes zamestnávateľ berie anglitčinu ako úplnu samozrejmosť a očakáva minimálne ešte jeden jazyk... myslím, že tú nemčinu nikdy "nevytiahnem" na nejaký konverzačný level, takže... :) a vieš nejaké iné jazyky?? či len anglinu si sa učil/a? :)
wegamizi
09.09.09,11:20
Neviem, len tu anglictinu drvim, nejde potvora:mee:. Nuz, asi kazdy sme na nieco ine.
Nepotrebujem to pre zamestnavatela, ale len pre seba, mam v plane vela cestovat:rolleyes:;)

Ale, ked si taka sikulka, tak by som doporucila tiez tu cinstinu { pre pripadne zaujimave zamestnanie }, alebo tu spanielcinu { pre dokonale cestovanie }
danushka
09.09.09,11:29
Okrem ruštiny a nemčiny ovládam srbštinu a poľštinu. Nikdy som si nemyslela, že práve srbštinu a poľštinu niekedy využijem, kým som nezačala pracovať v špedičnej spoločnosti. Začala som sa venovať práve Balkánu a Poľskému trhu.
Moje rezumé je nasledovné - každý jazyk, ktorý človek ovláda je veľké PLUS, hoci si myslíme možno opak.
silviaz
09.09.09,16:37
ja mozem so skusenosti povedat ze v prvom rade odporucam anglistinu. Robila som pre rakusky siemens velice som si fandila ze viem nemecky ale ich obchodny jazyk medzinarodny je anglina a to som si vsimla u viacerych rakuskych a nemeckych firiem.
Velmi v kurze je teraz aj rustina lebo rusi sa rozmahaju po svete a chcu obchodovat takze su velmi ziadany prekladatelia z rustiny do anglistiny alebo nemciny.
A ked idete do prekladatelskej agentury a pozriete sa na cennik tak zistite ze najviac platite pri prekladoch do jazykov ako je jazyk perzky, arabsky, cinsky, japonsky, finsky a norsky.
Takze si myslim ze ked sa za ne najviac plati tak asi preto ze prekladatelov je malo.
rorie
09.09.09,19:29
Neviem, len tu anglictinu drvim, nejde potvora:mee:. Nuz, asi kazdy sme na nieco ine.
Nepotrebujem to pre zamestnavatela, ale len pre seba, mam v plane vela cestovat:rolleyes:;)

Ale, ked si taka sikulka, tak by som doporucila tiez tu cinstinu { pre pripadne zaujimave zamestnanie }, alebo tu spanielcinu { pre dokonale cestovanie }

sikulka, hehe, to by moja nemcina vyzerala trošku inak... a asi začnem s tou španielčinou, čínština sa mi zdá veľmi zložitá, vlastne ma ani veľmi neláka a špalniečina je zase pre mňa "krajšia" (aj španielsky hovoriace krajiny a ľudia :)

tak želám veľa šťastia s tou anglinou :) všetko príde časom :)
rorie
09.09.09,19:35
aaa ďakujem všetkým za obohacujúce príspevky :)
Bionda
10.09.09,08:17
Ešte pridám, dcéra vie po taliansky a učí sa po francúzsky , tvrdí, že sú podobné a dosť jej znalosť taliančiny pomáha, takže pusti sa do jedného z nich a druhý sa naučíš ľahko tiež. Začni taliančinou, je ľahšia-tá gramatika je naučiteľná a napr. aj také passato remoto - čas dávno minulý je hlavne o zapamätaní si ho.
Prajem veľa šťastia
Blankake
10.09.09,16:08
Keď už sa rozhodovať medzi taliančinou a španielčinou, tak by som uprednostnila španielčinu - hovorí ňou oveľa viac ľudí na svete. ;)