kamakorka
08.09.09,12:17
Ahojte,

vie mi niekto poradiť, kde by som mohla získať predlohy na vyšívanie, chcem si ušiť a neskôr vyšiť vrecká na bylinky. Alebo kde by sa dali takéto hotové vrecká aj s nápisom kúpiť v Trnavskom kraji.
Ďakujem.
buchač
08.09.09,10:31
Blankake
08.09.09,11:00
Predlohy nájdeš v starých časopisoch Dorka, Nápady a rady, Vyšívanie... (ak nemáš Ty alebo niekto z Tvojich známych, určite ich majú v knižnici). Možno aj v textilnej galantérii majú. ;)

Našla som doma napr. časopis Vyšívanie 3/98 a tam sú 3 vzory krížikovej výšivky na tymián, saturejku a šalviu aj s latinským názvom. A píšu, že v predchádzajúcom čísle boli oregano, bazalka a rozmarín. A možno v ďalšom čísle boli ďalšie...
trisestri
05.10.10,10:45
Oliwa
05.10.10,11:05
Ja som si kedysi kupovala kvôli výšivkám Anna-Burdu - neviem, či ju ešte vydávajú, ale ako Ti písali, v knižniciach ju určite budú mať... A ešte bol taký občasník Krížiková výšivka - s rôznym tématickým zameraním - Vianoce, Veľká noc, leto, jeseň...
mimotemy Netušila som, že buchač aj vyšíva...:D:D:D Od tých zbraní a sekáčikov taký zvrat k vyšívaciemu kruhu a bavlnkám... :)
buchač
05.10.10,11:26
Ja som si kedysi kupovala kvôli výšivkám Anna-Burdu - neviem, či ju ešte vydávajú, ale ako Ti písali, v knižniciach ju určite budú mať... A ešte bol taký občasník Krížiková výšivka - s rôznym tématickým zameraním - Vianoce, Veľká noc, leto, jeseň...
mimotemy Netušila som, že buchač aj vyšíva...:D:D:D Od tých zbraní a sekáčikov taký zvrat k vyšívaciemu kruhu a bavlnkám... :)

mimotemy
Hm , veľa vecí netušíš !!!
Zbraňami som sa "živil" , sekáčikom narábam skoro každý deň .
Zvyšok ?...

Radšej nie , nepokračujem ďalej , téma by iný zvrat dostala , podotýkam , a nie jedna .

P.S.:
Nevšimol som si , žeby z toho môjho vyplynulo , že vyšívam .
O tomto linku som vedel z inakšieho dôvodu .
Oliwa
05.10.10,11:50
mimotemy
Hm , veľa vecí netušíš !!!
Zbraňami som sa "živil" , sekáčikom narábam skoro každý deň .
Zvyšok ?...

Radšej nie , nepokračujem ďalej , téma by iný zvrat dostala , podotýkam , a nie jedna .

P.S.:
Nevšimol som si , žeby z toho môjho vyplynulo , že vyšívam .
O tomto linku som vedel z inakšieho dôvodu .
mimotemy Tuším ešte rád a veľa zaváraš - hríby/huby, čučoriedky... :D:D:D
P.S.: Nemusíš brať všetko hneď doslovne - jestvuje aj iný uhol pohľadu... Tušila som, že Ti to nedá... ;)
O tému vyšívanie spravidla zavadí a zareaguje ten, komu je to blízke, resp. aspoň niečo mu to hovorí - a nemusí to byť práve vyšívačka "ze Záhorá" alebo zo Ždiaru... mimotemy