kuratko77732
08.09.09,12:39
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Chcem si spraviť kury na gelové nechty plus masérsky kurz. Je možné, ak budem mať kurz, otvoriť si svoj kozmeticko-masérskz salon? potrebujem aj prax? a ako je to zo živnosťou dakujem
akina
08.09.09,10:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Chcem si spraviť kury na gelové nechty plus masérsky kurz. Je možné, ak budem mať kurz, otvoriť si svoj kozmeticko-masérskz salon? potrebujem aj prax? a ako je to zo živnosťou dakujem
Samotné prevádzkovanie nechtového štúdia ( aplikácia a modelovanie umelých nechtov, manikúra ) je živnosť voľná. Kozmetické služby sú živnosťou remeselnou - potrebuješ predložiť doklad o vzdelaní v obore, náhradné spôsoby preukázania odbornej spôsobilosti máš v § 22 živ. zákona. Masérske služby sú viazanou živnosťou - odbornú spôsobilosť preukazuješ napr. absolvovaním masér.kurzu ukončeného skúškou, organizovaného akreditovaným vzdelávacím zariadením.
kuratko77732
08.09.09,11:17
dakujem za odpoved, to znamená ze každá z týchto činnolstí má inú živnosť. Vedela by si mi poradiť čím je lepšie začať? neskor by som si to postupne možno pridávala, len problém je, že niesom vyučená, mám iba certifikát na modelovanie gelových nechtov
akina
08.09.09,11:32
Začni najskôr tým, na čo nepotrebuješ odbornú spôsobilosť zo zákona, teda prevádzkovaním nechtového štúdia.Nezabudni si zabezpečiť na začiatok aj tzv.hygienické minimum a zdravotný preukaz.
belo72
08.09.09,11:34
Mozno by bolo dobre pokial si evidovana na UP zistit ci nerobia potrebne kurzy /navyse za nich neplatis / a absolvovat ich aby si mohla zacat s potrebnymi sluzbami. Ked zacnes podnikat asi ti vela casu nezostane a za kurzy budes musiet platit.
kuratko77732
08.09.09,11:50
ja niesom evidovana na ÚP, :-(, to stačí, keď na živnostenský úrad prinesiem moj certifikát a dostanme živnosť?
akina
08.09.09,11:54
Certifikát na modelovanie gélových nechtov pri vybavovaní živnosti nepotrebuješ, lebo je to živnosť voľná. Že ho máš, je to len plus pre teba.
belo72
08.09.09,12:16
Tak sa zaeviduj, urobis si zadara kurzy a mozes dostat aj prispevok na podnikanie - ak ti to za to stoji :) Ty si asi dlho nebola na Slovensku ked nevies ako to teraz kazdy robi - kvoli prispevku su ludia ochotny aj podnikat aj ked netusia v com :)
kuratko77732
08.09.09,12:22
aha to znamená , že by som mohla vykonávať obidve činnosti naraz, ibaže na masáže potrebujem ten kurz? na gelove nepotrebujem?
kuratko77732
08.09.09,12:55
no ale na urade by som nejaku dlhu dobu musela byt zaevidovana aby som mala narok na kurz či nie? a kamoska sa aj na kurzy pytala a povedali jej, ze momentalne neposkytuju ziadne pretoze je kriza a nemaju na to financie... hm mm....ešte by som ta poprosila to hygienické zariadenie a podobne?
belo72
08.09.09,13:40
myslim ze 3 mesiace staci. Hyg. zariadenia klasika osobitne WC pre personal a zakaznikov voda tepla studena zdrav. preukaz. Najlepsie je zajst si na hygienu a poradit sa s nimi oni to maju radi aspon u nas a potom tak nebuzeruju :)
kuratko77732
08.09.09,16:23
a podla teba co je lepsie najprv zacat s masážami alebo nechtami, pretože v dnešnej dobe sú také salony na každo kroku čo sa týka gelových nechtov hm?? a na tie kozmetické služby potrebujem byť vyučená? dakujem ze sa trapis mojimi otazakami :-)))
belo72
09.09.09,08:18
Ja osobne by som zacal aj aj cim viac sluzieb poskytujes tym viac zakaznikov a navyse sa zakaznicka ktora si da robit nechty moze rozhodnut aj pre masaz. Na kozmet. sluzby staci kurz ale nie som si isty ak sa mylim niekto ma urcite opravi.
kuratko77732
09.09.09,08:25
noo takže musím rýchlo na úrad:-D či? len to je nejaka dlhá doba nie 3 mesiace čakať a keď potom nič tak čo...:-((( no neva v prvom rade je asi tie kurzy na nechty už je ale ten masérsky trvá myslím dlhšie a potom začať vybavovať živnostenský list? a potom priestor zariadenie a podobne mam pravdu?:-))
belo72
09.09.09,11:25
V prvom rade ak ti to nesuri zajdi na UP zistit ci robia nejake kurzy ktore potrebujes a ci je nejaka sanca na dotaciu. /ak natrafis na normalnu uradnicku pomoze ti./
1.Ak sa vyplati zaevidujes sa .
2 . Absolvovat potrebne kurzy.
3. a 4. Ak budes ziadat o dotaciu - priprava projektu / mozes si ho dat vypracovat/ a pozhanat vhodne priestory.
5. Otvorit zivnost ,evidovat SP, DU,ZP
6. Pozhanat dodavatelov
7. Zariadit priestory
8. Hygiena
9. Zarabat eurace :)
ale este celkom na zaciatku zistit ci sa ti to oplati - "prieskum trhu" . Hadam som nezabudol na nic dolezite. este ti tam vyskocia nejake veci /otvar. hodiny, pokladna,ak budes pustat radio SOZA ..../ ale to uz zistis pocas jazdy. Cim viac bodov zvladnes sucaste tym to skor otvoris :)
BXLmiami
09.09.09,12:24
mimotemy prepáč kurátko,ale vstávaju mi dupkom vlasy,ked si predstavím,že vkročím do salonu takej odborničky,ako si ty.Sprav si kurzy a aspon vkroč do nejakého salonu aby si videla ako sa to robí,ved budeš robiť s ľudmi.
kuratko77732
16.09.09,11:20
naozaj? nie so zvieratami? ja kurz na nechty mam tak sa nevyjadruj k tejto teme hej?