anjelik99
08.09.09,12:51
Viete my niekto poradit??? Mam zamestnanca ktorý ma na krku strasne dlhy, a snazim sa mu pomoct, aspon poradit, ale dostal sa do tazkej situacie. od poštovej banky si vzal pozicku, nesplacal, teraz mu prisiel list od spolocnosti MBA finance, dost vyhrazny, pokusil sa o dohodu ale aj tel rozhovor bol v takej skor vyhraznej forme, viete my niekto poradit ako ma postupovat, pokusam sa hladat na nete neake informacie, viem ze ta firma je aj v cechacha boli na nich aj staznosti, co ma urobit, kam sa vobec obratit?? prosim ak viete neaku cetu ako sa z toho dostat, budem rada, radila som mu aj bezplatnu pravnicku poradnu, ale v nasom okoli je uz vraj zrusena.....:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
camozzi
08.09.09,11:09
Taketo situaci su vzdy neprijemne a klobuk dole pred tebou, ze sa mu ty ako zamestnavatelka snazis pomoct.
Nekomunikovat s veritelmi cez telefon. Vzdy komunikuj pisomne a doporucene. Kopie listov a podacie listky si treba odkladat. Posus sa dohodnut na splatkovom kalendari.
To, ze to dospelo az ku exekucii je vysledkom toho, ze sa banka viac krat musela snazit odkomunikovat s klientom riesenie splacania uveru. Preto sa netreba cudovat, ze to banka dala firme, ktora vymaha dlhy a skusa to "po zlom".
anjelik99
08.09.09,11:44
Prave ze banka s nim nekomunikovala, on nezaplatil splatku a banka to hned posunula firme, je to tazke kedze do toho uplne nevidim, ci mu verit vsetko co povie, len mu chcem pomoct, ma cenu este komunikovat z postovou bankou ak to uz postupila vymahacskej firme??? dalsi problem je aj to ze toto nie je jediny dlh ktory ma, radila som mu aby si vzal jednu vacsiu pozicku, splatil vsetky a platil len jednej banke,ale teraz mu uz asi nikto neda,neviem ako mu pomoct, uz som mu vybavila aj bezplatnu pravnu poradnu, ale nic nevyriesili, tak neviem kam sa obratit:(
camozzi
08.09.09,12:06
Oni sa s tebou hrat a natahovat nebudu. Takychto neplaticov maju vela a keby boli ku kazdemu zhovievavi, tak banka z poskytovania uverov nema nic.
Pokial sa spamatal az teraz, tak treba splacat aspon to co mal dohodnute vtedy, ked bral uver. Nech vidia, ze ma aku-taku snahu a priebezne riesit aj formality s veritelmi. Idealne riesenie ako riesit problem s uverom je zacat ho splacat a hlavne cim skor a vsetky doklady si odkladat.
anjelik99
08.09.09,12:42
Napisala som mu ziadost o novy splatkovy kalendar, nech si to posle, inak mu uz asi nepomozem, ironiou je ze ja mam 26 rokov a on 44, on by ma mal ucit o zivote a poucat ako spravne zit a je to prave naopak, no co uz, dufam ze to k niecomu bude, a spamätá sa,
Dakujem za radi:cool:
iriska
08.09.09,16:06
Hlavne nečakajte, kým mu ten splátkový naozaj pošlú. Ak má číslo účtu, kde má posielať peniaze nech posiela - koniec koncov, všetci tu tak píšu - koľko môže, lebo úroky nabiehajú deň čo deň.
harleydavidson
08.09.09,18:37
je este jedno riesenie - vyhlasit osobny bankrot
Stanislav 1975
08.09.09,18:58
Prave ze banka s nim nekomunikovala, on nezaplatil splatku a banka to hned posunula firme, je to tazke kedze do toho uplne nevidim, ci mu verit vsetko co povie, len mu chcem pomoct, ma cenu este komunikovat z postovou bankou ak to uz postupila vymahacskej firme??? dalsi problem je aj to ze toto nie je jediny dlh ktory ma, radila som mu aby si vzal jednu vacsiu pozicku, splatil vsetky a platil len jednej banke,ale teraz mu uz asi nikto neda,neviem ako mu pomoct, uz som mu vybavila aj bezplatnu pravnu poradnu, ale nic nevyriesili, tak neviem kam sa obratit:(

anjelik,určite to nebola len jedna splátka- po prvej splátke to určite nedávajú na vymáhanie-posielajú ešte upomienky a pod.-podľa mňa nezaplatil tých splátok aspoň 5...
camozzi
08.09.09,18:58
je este jedno riesenie - vyhlasit osobny bankrot
Aj osobny bankrot nieco stoji. Naklady na spravcu konkurznej podstaty pri vyhlaseni osobneho bankrotu sa splhaju az do vysky viac ako 1600€.
Monča
09.09.09,12:14
Nuž šok som zažila ja dnes ráno, keď sme dostali exekučný príkaz na zablokovanie firemných účtov, a to všetko pre 20,00 EUR dlhu - úroky z omeškania, ktoré navyše boli nesprávne vyčíslené. Spravili sme veľkú chybu, keď sme sa v stanovenej lehote neodvolali proti platobnému rozkazu. Iba sme sa telefonicky dohodli s dodávateľom, že vyplatením dlžnej čiastky je všetko vyrovnané. Nuž, čo nemáš na papieri, akoby si nemal. Stálo nás to nakoniec 100,- EUR a dúfam, že je už koniec.