sara
15.08.05,21:18
Začínam účtovať v MRP, prosím, môžete mi povedať, ako účtujete bankové výpisy? Mám jeden výpis za mesiac, je na ňom teda viac položiek s rôznymi dátumami. Účtovala som priamo do denníka, každú položku z výpisu zvlášť do skupiny zápisov, keďže každá je s iným dátumom. Ale keď si pozriem výstupy -banková kniha, tak mi to vypisuje každú položku z bank. výpisu na novú stranu, ako keby to bol vždy nový bank. výpis. Je možné to robiť tak, aby sa celý výpis dal vytlačiť na jednej strane?
sara
16.08.05,06:54
Prosím, ako účtujete bankové výpisy v MRP?
lenkak
16.08.05,09:23
Iba s rovnakým dátumom.
Vlasta
19.08.05,06:38
Účtujem tiež jeden bankový výpis mesačne a robím to tak, že zdroj si dám vždy rovnaký pre daný mesiac, napr. január BT0105. Potom keď chcem vytlačiť bankový výpis tak cez výstupy, banková kniha, banková kniha - podľa výpisu, ukážka a vyberiem účet, keďže mám viac bankových účtov.
dom
19.08.05,07:00
Iba s rovnakým dátumom.Lenka, potom v peňažnom denníku máš celý bankový výpis z jedným dátumom, napr. keď dostaneš výpis napr. 2.9.2005 a je za obdobie august 2005 tak naúčtuješ všetky položky s dátumom 31.8.2005, aj napr. uhradu fa do záväzkov dáš 31.8.05, alebo tam uvedieš dátum, kedy bola uhradená a len do peňažného denníka dáš 31.8.2005?
Ja dostávam výpisy dekádne, ale výpis účtujem podľa dátumov odpísania /úhrady/ . Problém mám vtedy, keď je na výpise výber do pokladne,
/ja sa o tom dozviem až keď účtujem výpis, pretože som len spracovateľom účtovníctva/ a potom medzi účtovanie bankového výpisu musím účtovať príjem do pokladne.
Uvedené sa týka jednoduchého účtovníctva.
amelia
19.08.05,08:19
Prosím, ako účtujete bankové výpisy v MRP?Ja neúčtujem do bankovej knihy, výpisy účtujem len cez denník.prípadne ak by som ho chcela vytlačiť, tak si to spravím z denníka.(mám DOS)
Vlasta
19.08.05,08:31
Ja neúčtujem do bankovej knihy, výpisy účtujem len cez denník.prípadne ak by som ho chcela vytlačiť, tak si to spravím z denníka.(mám DOS)
V poriadku, ale v denníku máš ponuku výstupov aj bankovú knihu, nie?
Jankaaa
19.08.05,08:31
Ja tiež neúčtujem do bank.výpisov, ale cez denník. V jednej firme mi chodia denné výpisy, tak účtujem denne. V inej mi zase chodia mesačné a tam účtujem s týmto dátumom všetky pohyby. Tiež som sa nad tým zamýšlala, či je to správne, ale mala som kontrolu z DU a nebolo mi to vytknuté.
Vlasta
19.08.05,08:32
Sorry, teraz som si všimla, že je to DOS. Ja mám Win.