panosud
08.09.09,14:05
Dobry den ,rad by som sa spytal ako postupovať v tomto pripade ukončil som 3tí ročník ale štátnica BC sa mi nepodarila .Prvý pokus sa nepodaril a na opravnom termíne som sa nezučastnil pre úraz,samozrejme nahradný termín mi nebol poskytnutý s odôvodnením ,že kvoli jednemu človeku komisiu nebudu zvolavať.Sekretarka mi oznamila že mam splnene absolutorium 3ročníka spolu s obhajobou záverečnej práce akurat štatnicu si mam zopakovať buduci rok v juni a vraj niesom už študentom.Teraz začiatkom oktobra budem mať 26rokov.Ako mam postupovať čo sa týka urádu prace,soc.poistovne,zdrav.poistovne?Mám čakať na nejaký papier zo školy a nasledne za zahlasiť na urade?vie niekto poradiť?Dakujem
Xanti
08.09.09,16:27
Dobry den ,rad by som sa spytal ako postupovať v tomto pripade ukončil som 3tí ročník ale štátnica BC sa mi nepodarila .Prvý pokus sa nepodaril a na opravnom termíne som sa nezučastnil pre úraz,samozrejme nahradný termín mi nebol poskytnutý s odôvodnením ,že kvoli jednemu človeku komisiu nebudu zvolavať.Sekretarka mi oznamila že mam splnene absolutorium 3ročníka spolu s obhajobou záverečnej práce akurat štatnicu si mam zopakovať buduci rok v juni a vraj niesom už študentom.Teraz začiatkom oktobra budem mať 26rokov.Ako mam postupovať čo sa týka urádu prace,soc.poistovne,zdrav.poistovne?Mám čakať na nejaký papier zo školy a nasledne za zahlasiť na urade?vie niekto poradiť?Dakujem No zo školy by Ti mali dať papier o ukončení štúdia, (naliehaj na nich ) s tým papierom sa Ti treba ísť zaevidovať na UP, kedže máš viac ako 25 rokov tak môžeš požiadať o dávky v hmotnej núdzi, ktoré Ti budú vyplácané (62,50 € ).

Ale mám pocit, že isté obdobie ťa budú viesť ako dobrovolne nezamestnaného. Lebo neviem či zo školy Ti nedajú papier s dátumom ukončenia štúdia ako bola štátnica, tá ktorú si neurobil. A to už je od júna dosť dlhá doba. Takže si budeš musieť zaplatiť sám odvody do zdravotnej poisťovne ( záleží aký dátum Ti uvedú na potvrdení od školy, a kedy sa zaeviduješ na UP) .