Norushka
08.09.09,14:49
Vymazala som na PC vsetky prieciny, ktore nejako suviseli s Guest kontom a odvtedy sa neda prihlasit na toto konto, iba na administratora. Ked som dala vytvorit nove konto, ci uz dalsieho administratora, alebo konto s obmedzenymi pravami, tak ani na tie sa nedalo prihlasit. len vypisovalo nejake chyby, ze nevie nacitat profil, a ze chyba nejaky subor, ale nepisalo aky konkretne.....ako to mam dat teras do poriadku?? aby fungovali vsetky konta, ktore vytvorim a aj guest zmazany...neviem co tam mam teras dat.....a mam windows xp....
Stevo5
08.09.09,15:04
No niečo si zmazala, čo si nemala. Kontá sa nemažú, kontá sa vypínajú!! Tak isto ako programy sa nemažú, ale sa odinštalujú. Inak sú problémy.
Skús či ti nepomôže toto:
- Klávesa Win + R
- do okna napíš "cmd" - bez úvodzoviek
- Spustí sa príkazový riadok, do riadku napíš "sfc/scannow" bez úvodzoviek

Nástroj Kontrola systémových súborov skontroluje, prípadne opraví alebo doplní chýbajúce dôležité systémové súbory. Možno ťa vyzve k vloženiu inštalačného CD WinXP, z ktorého doplní súbory.

Tiež si skontroluj registre v PC - napríklad CCleanerom. CCleaner je zdarma, nainštaluj, nič nemeň a daj skontrolovať disk. Nájde poškodené alebo nefunkčné záznamy v registroch, tie zmaž. Program si robí zálohu z odstránených záznamov, dajú sa jednoducho obnoviť ak by bolo treba.
Norushka
08.09.09,16:39
no vyzvalo ma to aby som vlozila CD od Windowsu XP, ale nemam presne take CD so zhodnym jazykom, no kontrola bezala dalej, ale ked presla cela, nespravilo to nic....guest nejde spustit uz ani tolko, aby vyhodil tu tabulku s upozornenim o chybajucom profile a nejakom subore
marco2233
09.09.09,10:01
OK tak to skus trebars takto :) prihlas sa ako administrator

START->OVLADACIE PANELY->
prepni sa na klasicke zobrazenie
UZIVATELSKE UCTY->zalozka ROZSIRENE/ADVANCED/->sprava uzivatelskych uctov/ADVANCED USER MANAGEMENT/->UZIVATELIA a das vytvorit noveho uzivatela najlepsie ineho ako toho co si zmazala. malo by to bezat v pohode...
Stevo5
09.09.09,11:41
no vyzvalo ma to aby som vlozila CD od Windowsu XP, ale nemam presne take CD so zhodnym jazykom, no kontrola bezala dalej, ale ked presla cela, nespravilo to nic....guest nejde spustit uz ani tolko, aby vyhodil tu tabulku s upozornenim o chybajucom profile a nejakom subore
To ma mrzí, toto funguje (skúšal som viac krát), ale samozrejme vyžaduje to inštal CD Win z ktorého bol systém inštalovaný. Sťahuje odtiaľ súbory. Ak systému CD nedáš, nič neopraví (myslím, neskúšal som nedať, ak bolo treba vždy som CD mal v mechanike).
Norushka
09.09.09,12:11
OK tak to skus trebars takto :) prihlas sa ako administrator

START->OVLADACIE PANELY->
prepni sa na klasicke zobrazenie
UZIVATELSKE UCTY->zalozka ROZSIRENE/ADVANCED/->sprava uzivatelskych uctov/ADVANCED USER MANAGEMENT/->UZIVATELIA a das vytvorit noveho uzivatela najlepsie ineho ako toho co si zmazala. malo by to bezat v pohode...
noveho uzivatela som uz skusala vytvorit....aj takeho co ma obmedzene prava aj noveho administratora....ani jeden sa nedal spustit, pisalo to iste, co pri spusteni Guesta....a ked vytvorim na inom PC guesta a stiahnem do svojho PC zlozku Guesta (konrektne cookies) nepojde to??? ten Ccleaner som velmi nepochopila , spravilo to nejaku kontrolu, ale nevypisalo to ziadne chyby...nic
Chobot
09.09.09,13:13
noveho uzivatela som uz skusala vytvorit....aj takeho co ma obmedzene prava aj noveho administratora....ani jeden sa nedal spustit, pisalo to iste, co pri spusteni Guesta....a ked vytvorim na inom PC guesta a stiahnem do svojho PC zlozku Guesta (konrektne cookies) nepojde to??? ten Ccleaner som velmi nepochopila , spravilo to nejaku kontrolu, ale nevypisalo to ziadne chyby...nic

Asi nezostane nič iného, len preinštalovať Windows. Nevieme ani my ani ty, čo všetko si vymazala, preto nejaké kopírovanie neverím, že pomôže. Navyše tam môžu byť iné nastavenia, takže s tým by si to len viac pokazila.

A nabudúce nemazať nič, čo nepoznáš. Alebo mazať len to, o čom vieš čo mažeš (dokumenty, videá, obrázky,...).
marco2233
10.09.09,05:10
teraz si niesom celkom isty ale ak sa nemylim ucet GUEST by mal standardne vyuzivat zlozku
Document and Settings/ALL users alebo zlozku Default Users ktoru z nich si vymazala???
Ak sa ti to podarilo zmazat skus ich nahrat z ineho PC... alebo co tak bod obnovy?? ked mas XP.. urcite tam nejaky mas pred tym zmazanim... :)
Ak to nepomoze uz ostava len preinstalovanie Windowsu ale OPRAVOU aby ti ostali nainstalovane programy :)

este jedna otazocka... naco je ti ucet guest?? lebo

Účet Guest slouží uživatelům, kteří v počítači nemají skutečný účet. Tento účet může použít také uživatel, jehož účet je zakázán (nikoli však odstraněn). Účet Guest nevyžaduje heslo. Ve výchozím nastavení je účet Guest zakázán, můžete jej však povolit.

U účtu Guest lze nastavit stejná práva a oprávnění jako u jiných uživatelských účtů. Ve výchozím nastavení je tento účet členem výchozí skupiny Guests, která uživateli umožňuje přihlášení k serveru. Další práva a oprávnění musí skupině Guests udělit člen skupiny Administrators. Ve výchozím nastavení je účet Guest zakázán. Doporučujeme toto nastavení neměnit.

standardne vyuzivas ucet USER alebo powerUser nie Guest...