Ľubka87103
08.09.09,19:43
Lekaár mi dal PN. Zaujímalo by ma kolko dni a v akej sume mi plati zamestnavateľ a od ktoreho dňa a v akej sume poisťovňa. Ďakujem za odpoveď.
Xanti
08.09.09,17:47
Lekaár mi dal PN. Zaujímalo by ma kolko dni a v akej sume mi plati zamestnavateľ a od ktoreho dňa a v akej sume poisťovňa. Ďakujem za odpoveď. Zamestnávateľ prvé 3 dni Ti platí 25% z VZ, ďalších 7 dní ( kalendárnych ) Ti platí 55% z VZ. A od 11 dňa Ti začne PN vyplácať SP vo výške 55% z VZ.
lulecko
08.10.09,08:20
Ahojte poraďáci....

Kolega by chcel ísť na PN, lebo mu zam-ľ nechce dať voľno (rodinné problémy). Do koľkých dní musí poslať zam-c do firmy PN? Resp. posiela PN aj lekárka niekde, keďže PN nebude viac ako 5 kalendárnych dní.
Viem, že zam-c chce "vybabrať" so zam-ľom, no to je taký začarovaný kruh, že to je pre neho jediné riešenie.
Ďakujem za odpoveď.
Danila
08.10.09,08:29
Ahojte poraďáci....

Kolega by chcel ísť na PN, lebo mu zam-ľ nechce dať voľno (rodinné problémy). Do koľkých dní musí poslať zam-c do firmy PN? Resp. posiela PN aj lekárka niekde, keďže PN nebude viac ako 5 kalendárnych dní.
Viem, že zam-c chce "vybabrať" so zam-ľom, no to je taký začarovaný kruh, že to je pre neho jediné riešenie.
Ďakujem za odpoveď.Nech dá zamestnanec pozor, aby zamestnávateľ nevybabral s ním. Sociálne dávky nie sú dovolenkové lístky.
veronikasad
08.10.09,08:33
Ahojte poraďáci....

Kolega by chcel ísť na PN, lebo mu zam-ľ nechce dať voľno (rodinné problémy). Do koľkých dní musí poslať zam-c do firmy PN? Resp. posiela PN aj lekárka niekde, keďže PN nebude viac ako 5 kalendárnych dní.
Viem, že zam-c chce "vybabrať" so zam-ľom, no to je taký začarovaný kruh, že to je pre neho jediné riešenie.
Ďakujem za odpoveď.
Ak je zamestnanec skutočne chorý, nepotrebuje volno od zamestnávatela. PN-ku vypisuje ošetrujúci lekár, ktorý jednu kopiu posiela do soc. poisťovne. Prvých 10 dní prepláca ako náhradu príjmu zamestnávatel. Aj počas tohto obdobia môže mať zamestnanec kontrolu dodržiavania liečebného režimu zo sociálnej poisťovne.
lulecko
09.10.09,07:20
Ďakujem, viem, že je to komplikovaná situácia. A dokedy musí poslať PN-ku do firmy. Stačí to odovzdať až po ukončení PN?
VERONIKA6
09.10.09,07:41
Ďakujem, viem, že je to komplikovaná situácia. A dokedy musí poslať PN-ku do firmy. Stačí to odovzdať až po ukončení PN?
Nestačí odovzdať po skončení PN. Keď bude maródiť viac ako 10 dní, musíš predsa odovzdať na sociálku. A nezabudni DPN nahlásiť hromadným oznámením aj zdravotnej poisť. Nahlasuje sa začiatok aj koniec DPN.