Angibabuska
08.09.09,21:11
Dobrý!

Chcela by som sa spýtať, že kde treba overiť osobný dotazník.. alebo je to potrebné len v prípade ak zamestnávateľ na to zvlášť upozorní?

Ďakujem!
ondrejvla
08.09.09,19:22
Dobrý!

Chcela by som sa spýtať, že kde treba overiť osobný dotazník.. alebo je to potrebné len v prípade ak zamestnávateľ na to zvlášť upozorní?

Ďakujem!

No s týmto som sa ešte vo svojej praxi nestretla :rolleyes:. Tento dokument sa nikde neoveruje ani si nepamätám, že by tomu bolo niekedy inak...
Nie je to len prílišná aktivita zamestnávateľa?
Stanislav 1975
08.09.09,19:25
Dobrý!

Chcela by som sa spýtať, že kde treba overiť osobný dotazník.. alebo je to potrebné len v prípade ak zamestnávateľ na to zvlášť upozorní?

Ďakujem!

Osobný dotazník je aj tak len prežitok z minulých čias-teraz by malo záležať len na tom kto si ako vykonáva svoju prácu...
ondrejvla
08.09.09,19:31
Osobný dotazník je aj tak len prežitok z minulých čias-teraz by malo záležať len na tom kto si ako vykonáva svoju prácu...

Ja dávam novým zamestnancom niečo ako osobný dotazník, s tým rozdielom, že tento podklad použijem v personalistike a v mzdách, teda meno, rodné meno, RČ, ČOP, zdrav.poisťovňa, prípadne RL detí, meno manžela-ky, zamestnanie predchádzajúce, ukončené štúdium,fotokópiu záp.listu, toto mu dám spolu s Vyhlásením k dani, a vyplní mi len to, čo uzná za vhodné.
Angibabuska
08.09.09,19:37
Som stiahla tuto verziu: ruvzke.sk/materials/os-dotaz.doc
a dole je ze overil(a)... by som mala stiahnut iny osobny dotaznik? :)
ondrejvla
08.09.09,19:42
Som stiahla tuto verziu: ruvzke.sk/materials/os-dotaz.doc
a dole je ze overil(a)... by som mala stiahnut iny osobny dotaznik? :)

Pozrela som si tento OD, tak v tom prípade overuje personalistka podľa predložených dokladov. A od teba chcú osobný dotazník? To sa čudujem, ale ak áno, vypíš len to, čo považuješ za podstatné.
Angibabuska
08.09.09,19:50
Ano, v zozname pozadovanych dokladov je osobny dotaznik, ale nie je odkaz na ziadny tak som stiahla inu bez overenia :)

(ide o pracu na univerzite)
ondrejvla
08.09.09,19:55
Ano, v zozname pozadovanych dokladov je osobny dotaznik, ale nie je odkaz na ziadny tak som stiahla inu bez overenia :)

(ide o pracu na univerzite)

Ahá... tiež som mala voľakedy ( späť 28-29 rokov)možnosť ísť pracovať na univerzitu ako ekonóm, ale nebola som členkou tej správnej, tak to padlo...
Tak už som pochopila:rolleyes:
mzdarka renca
08.09.09,20:02
Ano, v zozname pozadovanych dokladov je osobny dotaznik, ale nie je odkaz na ziadny tak som stiahla inu bez overenia :)

(ide o pracu na univerzite)
tak ten dotazník je podstatný, ako aj dĺžka tvojej odbornej praxe, aby ťa vedeli zaradiť do platovej triedy a stupňa, nakoľko budeš odmeňovaná v zmysle zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme č. 553/2003. Medzi nami, ten osobný dotazník je potrebný, nakoľko na A4 je uvedené všetko a personalistka si nemusí viacero dokladov prefotiť a nezdá sa mi to ako prežitok.
Angibabuska
08.09.09,20:41
Takze som vyplnila.. dufam, ze to bude dobre. Dakujem za rady :)
liba2
08.09.09,20:58
Ja dávam novým zamestnancom niečo ako osobný dotazník, s tým rozdielom, že
tento podklad použijem v personalistike a v mzdách, teda meno, rodné meno, RČ, ČOP, zdrav.poisťovňa, prípadne RL detí, meno manžela-ky, zamestnanie predchádzajúce, ukončené štúdium,fotokópiu záp.listu,
toto mu dám spolu s Vyhlásením k dani, a vyplní mi len to, čo uzná za vhodné.Ja pod pojmom osobný dotazník poznám len formulár A4, kde uchádzač uvedie svoje osobné údaje - viď zvýraznené; pre mzdárku je to prvý kontakt s budúcim zamestnancom.