kunecka
16.08.05,05:56
Ahojte, citala som si riesenia tykajuce sa soc. fondu, ale podobnu otazku, aka je ta moja som nenasla. Kolegyna je na materskej, pri prilezitosti narodenia babatka jej chceme kupit nieco pre dieta zo socialneho fondu. Po prve, mozem soc. fond pouzit na tento ucel? A po druhe, ako to zdanit? Ak jej tento nepenazny prijem zo SF normalne zahrniem do vyplaty, kedze nema od nas ziadne ine prijmy, toto plnenie zo SF nebude zdanene, kedze odpocitatelna polozka (7328) je vyssia ako nepenazny prijem. Prosim, ak mate na tuto problematiku vlastny nazor, poradte. Dik.
Hanka
16.08.05,04:24
Co sa tyka dane z prijmu, tak sa to v rocnom zuctovani vysporiada. Ked nebude mat iny prijem pocas celeho roka, tak si danove priznanie nebude podavat. Co sa tyka cerpania socialneho fondu, tak v ramci socialnej politiky, az to mas v internej smernici ano. Nakoniec to zavisi od firmy co si das do smernice , ked mas naplnene povinne cerpanie.
MANDI
19.09.05,07:11
Chcela by som vediet odpoved na otazku pri cerani SF.Sme rozpoctova organizácia a v kolektivnej zmluve mame bod -cerapnie zo SF pri umrtí zamestnanca.Mame tam prispevok pozostalym 6000 sk.Chcela by som vediet,ci to môzem dat este do vyplaty pozostalej,kde jej budem vyplacat este nevycerpanu dovolenku.Ide o to aby to bolo nejako zdanovane.Alebo to mam urobit nejako inac.Napr. vybrat hotovost a dat pozostalym a potvrdit to s prijmovymi a vydavkovymi dokladmi ( no potom by si to musel dat v rocnom zuctovani zdanit pozostaly).Tak isto tam mame bod prispevok na kupu veca.To tiez môzem len zaplati fakturu,ale mala by som to dat nejako zdanit.Mam to dat do vyplaty nejakemu zamestnancovi,aby sa to zdanilo?Prosim,môzete mi pomôct pri tychto rieseniach,lebo odpovede na tieto otazky som nikde nenasla v zakonoch. Dakujem. Mandi
KEJKA
19.09.05,18:44
príspevok aj ked zomrelému e vhodné vysporiadať v poslednej výplate. Prípadnú hotovosť odovzdanú pozostalým vopred chápať ao vyplatenú zálohu. Neodporúčam riešiť cez iného zamestnanca.
elenka
20.09.05,05:48
Chcela by som vediet odpoved na otazku pri cerani SF.Sme rozpoctova organizácia a v kolektivnej zmluve mame bod -cerapnie zo SF pri umrtí zamestnanca.Mame tam prispevok pozostalym 6000 sk.Chcela by som vediet,ci to môzem dat este do vyplaty pozostalej,kde jej budem vyplacat este nevycerpanu dovolenku.Ide o to aby to bolo nejako zdanovane.Alebo to mam urobit nejako inac.Napr. vybrat hotovost a dat pozostalym a potvrdit to s prijmovymi a vydavkovymi dokladmi ( no potom by si to musel dat v rocnom zuctovani zdanit pozostaly).Tak isto tam mame bod prispevok na kupu veca.To tiez môzem len zaplati fakturu,ale mala by som to dat nejako zdanit.Mam to dat do vyplaty nejakemu zamestnancovi,aby sa to zdanilo?Prosim,môzete mi pomôct pri tychto rieseniach,lebo odpovede na tieto otazky som nikde nenasla v zakonoch. Dakujem. Mandi
Mandi,
čo je to kúpa "veca" ?
Hanka
21.09.05,12:12
Elenka - no predsa kupa venca
MANDI
22.09.05,06:55
Ďakujem za nápravu zlého textu. Mndi