ikar
09.09.09,07:53
Vie mi niekto ozrejmiť ako to v tomto štáte funguje a ako postupovať? Mám 7-ročného syna. Má v zube kaz a školskú zubárku nemajú. Bolo mi povedané, že má ísť k zubárke podľa obvodu trvalého bydliska. Lenže táto zubárka keďže je to zubárka pre dospelých nám povedala, že ona detské zuby nespravuje. Chlapca zub začína bolieť a nieje nikto ochotný, kto by mu ho spravil. Čo s tým? Načo platím v tomto štáte dane?
Ďakujem.
kovex
09.09.09,05:58
No neviem, ale ja so svojimi dcérkami chodím od prvého roku k zubárovi. A to chodíme k nemu celá rodina, čiže aj deti aj dospelí. Veď aj prehliadky 2x ročne robí pre deti do 18 rokov. Vy ste nepotrebovali prehliadky?
Myslím, že je načase si nájsť dobrého súkromného lekára, ktorému nie sú ľahostajné aj detské zubky. Ide o mliečny alebo trvalý zub?
elpka
09.09.09,06:16
mala som podobný problém...4 ročný syn s kazom a zubára sme nemohli zohnať...išli sme na príslušný úrad samosprávneho kraja, na odbor zdravotníctva a tam mali zoznam zubárov a tam mi vyhľadali pod ktorého môj syn patrí, tiež to bola zubárka pre dospelých, ale tým že som sa ohradila, že zo svojho obvodu je povinná zobrať pacienta, tak mi ho prijala.....treba si to zistiť kde je váš obvodný zubár a nenechať sa odmietnuť, lebo dnes je veľmi ťažké si nájsť zubára........, ale to prvé ošetrenie sme absolvovali na pohotovosti....až potom sme vybavovali toho obvodného....:rolleyes:
janaGT
09.09.09,07:13
my sme mali tiež podobný problém, zubárka povedala, že detské mliečne zuby sa neopravujú, lenže dcéru začal tak silne bolieť, opuchlo jej líčko, tak som zohnala súkromného, ktorý ani necekol, že deti neberie. Je síce drahý, všetko sa platí cash, ale dcéra sa ho nebojí, dokonca sa k nemu teší, tak kašlať na peniaze, hlavne nech nemá problémy so zubami.
diabol4
09.09.09,09:31
No teda ja naozaj neviem aký je rozdiel medzi zubárom pre dospelých a deti. Či je zub mliečny či trvácny stále je to zub. S určitosťou viem povedať, že mliečne zuby sa neplombujú. Plomba dlho nevydrží, vypadne. Ak je tam už hnis, zúbok sa navŕta v krajnom prípade vytrhne. Celá moja rodina chodí k jednému zubárovi. Moja zubárka syna zobrala bez zaváhania.
V prípade, že dieťa patrí do obvodu je povinná ho ošetriť, najmä v prípade bolestivého prípadu. Netreba sa dať odbiť!
BXLmiami
09.09.09,12:16
No to máte pravdu,stanovili sa nasilu obvody,ale su jednoducho zubári ktorí deti nechcu robiť,koľkokrát maju ruky ako lopaty a žiadnu trpezlivosť,tak neviem či je dobrý nápad,nutiť ho aby to dieťa ošetril.Možno sa jednoducho na dieťa necíti aby ho ošetroval.Lepšie je venovať čas a zubára nájsť takého,čo vezme dieťa dobrovoľne ako nutiť niekoho nasilu.
lulu74
09.09.09,12:33
ja by som sa s dieťaťom nasilu niekde nevnucovala, pre deti je dôležitý hlavne veľmi láskavý prístup zubára inak sa bude báť už od začiatku.. ja som synovi vybrala na základe doporučenia priateliek pani zubárku ale tá už nových ľudí teraz neberie už nestíha. takže ked som sa chcela ku nej dostať aj ja už sa nedalo. ja som si vybrala súkromnú zubárku a je to síce drahé, ale zase úplne bez obáv, chodím si k zubárke ako ku kamoške na kávu-asi takú atmosféru je vie moja zubárka vytvoriť. a to som bola teda roky zo zubárov úplne vystresovaná práve vďaka takej klasickej školskej zubárke.
kovex
10.09.09,05:40
No teda ja naozaj neviem aký je rozdiel medzi zubárom pre dospelých a deti. Či je zub mliečny či trvácny stále je to zub. S určitosťou viem povedať, že mliečne zuby sa neplombujú. Plomba dlho nevydrží, vypadne. Ak je tam už hnis, zúbok sa navŕta v krajnom prípade vytrhne. Celá moja rodina chodí k jednému zubárovi. Moja zubárka syna zobrala bez zaváhania.
V prípade, že dieťa patrí do obvodu je povinná ho ošetriť, najmä v prípade bolestivého prípadu. Netreba sa dať odbiť!


Tak s tým nesúhlasím, mliečne zúbky sa plombujú, náš pán zubár nemá problém zaplombovať aj mliečny zúbok a bezbolestne, má špeciálne plomby, farebné, detičky sa tešia, že majú lentilkové zubky.
Musím mu ozaj zložiť poklonu, ak zabudneme na prehliadku, zavolá ..... lepšieho zubára som nestretla.
Ja by som nešla k zubárovi, ktorý ma odmietne, skúste cez známych alebo príbuzných si nájsť nejakého, zubár je na dlhú dobu, nie len na jedno ošetrenie, ved ide o zdravie vašich detičiek.
Zdenka175
10.09.09,05:53
No náš zubár robí aj deti aj dospelých. Teraz je málo zubárov.
silviaz
10.09.09,06:25
No náš zubár robí aj deti aj dospelých. Teraz je málo zubárov.

Moj zubár vraví že zubárov je dosť ale pokazených zubov je ešte viac :D:D

No ja čo poznám jedného zubára v pezinku čo robí aj detské zúbky tak aj plombuje ale podľa toho v akom stave zub je a aj podľa veku dieťaťa.
Ak je v takom veku že už už idú druhé zuby tak neplombuje ale inak ano aby sa netalo že vybratím zubov sa posunie trvalý chrup inak ako by mal.
feron
10.09.09,11:18
Vie mi niekto ozrejmiť ako to v tomto štáte funguje a ako postupovať? Mám 7-ročného syna. Má v zube kaz a školskú zubárku nemajú. Bolo mi povedané, že má ísť k zubárke podľa obvodu trvalého bydliska. Lenže táto zubárka keďže je to zubárka pre dospelých nám povedala, že ona detské zuby nespravuje. Chlapca zub začína bolieť a nieje nikto ochotný, kto by mu ho spravil. Čo s tým? Načo platím v tomto štáte dane?
Ďakujem.za lekárov neplatíš dane, ale platíš rovno poisťovni za to, že ti zabezpečí "kvalitnú, dostupnú" zdravotnú starostlivosť, tak nech to robia a riešia, obráť sa na nich. (aj keď viem, že je to skôr o veterných mlynoch:cool:)
ikar
11.09.09,12:18
Ďakujem všetkým za ich príspevky.
Chcem sa ešte spýtať tých, čo majú skúsenosti so súkromnými zubármi, ako sa asi orientačne pohybujú u nich ceny pre deti?