mubo
09.09.09,09:13
Ahojte Poraďáci, mám nasledovný problém: firma v SR nakupuje tovar od Španielskej firmy, ktorá tovar fakturuje, ale dodáva ho zo SR-pobočky do ČR - nášmu zákazníkovi. Teda fakturácia ide Španielsko našej SR firme a my fakturujeme ČR zákazníkovi. Tok tovaru SR-pobočka španielskej firmy - náš zákazník ČR. Zatiaľ robíme všetko bez DPH ako trostranný obchod, ale pochybujem, že je to dobre. Skúste mi niekto poradiť. Ďakujem vopred
mubo
09.09.09,11:53
neporadí nikto???????????????????????
Milan Benka
09.09.09,12:05
Ahojte Poraďáci, mám nasledovný problém: firma v SR nakupuje tovar od Španielskej firmy, ktorá tovar fakturuje, ale dodáva ho zo SR-pobočky do ČR - nášmu zákazníkovi. Teda fakturácia ide Španielsko našej SR firme a my fakturujeme ČR zákazníkovi. Tok tovaru SR-pobočka španielskej firmy - náš zákazník ČR. Zatiaľ robíme všetko bez DPH ako trostranný obchod, ale pochybujem, že je to dobre. Skúste mi niekto poradiť. Ďakujem vopred

Nejedná sa o trojstranný obchod. Tovar už je na území SR.
mubo
09.09.09,13:58
Skúste mi poradiť, ako to fakturovať a účtovať????
cloe
09.09.09,22:38
Ahojte Poraďáci, mám nasledovný problém: firma v SR nakupuje tovar od Španielskej firmy, ktorá tovar fakturuje, ale dodáva ho zo SR-pobočky do ČR - nášmu zákazníkovi. Teda fakturácia ide Španielsko našej SR firme a my fakturujeme ČR zákazníkovi. Tok tovaru SR-pobočka španielskej firmy - náš zákazník ČR. Zatiaľ robíme všetko bez DPH ako trostranný obchod, ale pochybujem, že je to dobre. Skúste mi niekto poradiť. Ďakujem vopred

Tak toto je dobrý galimatiáš:).
Ako sa zamýšľam, tak sa zamýšľam, neviem ako z toho vybrusliť.
Dúfam, že sa niekto pripojí, sama som na to zvedavá.
Skúsim vylučovacou metódou aspoň koľko-toľko.
Pobočka špan. firmy na SK by mala urobiť samozdanenie tovaru, ktorý skutočne prišiel na Slovensko.
Vaša firma by prijatú faktúru /teda tú so španielskym IČ DPH/, podľa môjho názoru, nemala dávať do DP DPH.
Jedine, že by Vám faktúru vystavila slovenská pobočka špan. firmy s DPH a vy by ste následne faktúrovali dodanie tovaru do iného členského štátu s oslobodením od DPH.
Fakt neviem, ale možno je riešenie celkom jednoduché, len mi to už nemyslí.:)
Milan Benka
10.09.09,04:55
Napíšte viac o span firme. Má IC DPH SKxxxxxx , alebo iba span. ?
Tovar predáva iba Vám ?
mubo
10.09.09,16:00
Španielska firma je materská spoločnosť viacerých spoločností na svete a Španielom dali to právo fakturovať všetky výkony. Tzn. vyrobia sa polotovary na Slovensku, ale fakturuje ich Španielska firma so svojím španielskym IČ DPH.
Zoltán Kovács
10.09.09,16:04
Španielska firma je materská spoločnosť viacerých spoločností na svete a Španielom dali to právo fakturovať všetky výkony. Tzn. vyrobia sa polotovary na Slovensku, ale fakturuje ich Španielska firma so svojím španielskym IČ DPH.


Perfektne vymyslené obchádzanie zákona o DPH.
mubo
10.09.09,16:04
Pokiaľ by tie polotovary nefakturovali nám, ale priamo Českému nášmu zákazníkovi je to klasický trojstranný obchod.
mubo
14.09.09,10:29
skúste niekto sa k tomu ešte vyjadriť???!!!!