Ejo
09.09.09,09:13
Dobrý deň. Ak živnostník zaplatil "obyčajnej osobe"-ktorá nie je podnikateľom, za dajakú službu, može vystaviť iba VPD a dať podpísať tou osobou, že prevzala tú sumu? Alebo musí byť zmluva?
Ďakujem
veronikasad
09.09.09,07:15
Dobrý deň. Ak živnostník zaplatil "obyčajnej osobe"-ktorá nie je podnikateľom, za dajakú službu, može vystaviť iba VPD a dať podpísať tou osobou, že prevzala tú sumu? Alebo musí byť zmluva?
Ďakujem
môžeš byť konkrétnejší o akú službu sa jedná ?
Ejo
09.09.09,07:24
Majiteľ-živnostník má reštauráciu. Počas letnej sezóny mu tam hrala hudba - 2 muži. Oni nie sú živnostníci. Majiteľ im vyplatil určitú čiastku, ale potrebuje doklad, aby sa mu to dostala aj do nákladov a účtovníctva.
veronikasad
09.09.09,07:26
Majiteľ-živnostník má reštauráciu. Počas letnej sezóny mu tam hrala hudba - 2 muži. Oni nie sú živnostníci. Majiteľ im vyplatil určitú čiastku, ale potrebuje doklad, aby sa mu to dostala aj do nákladov a účtovníctva.
Prečo to neriešil napr. dohodou o vykonní práce alebo prac.činnosti pred začiatkom sezony?
Majú na hudobnú produkciu nejaké povolenie alebo je to len ich hobby ?
Ejo
09.09.09,07:35
Je to iba ich hobby! A dohody nie sú. Ako by som to mala vyriešiť, aby som mu to dostala do výdavkov?
Manual
09.09.09,08:05
Je to iba ich hobby! A dohody nie sú. Ako by som to mala vyriešiť, aby som mu to dostala do výdavkov?
Vypíš VPD, daj tam všetky ich údaje vrátane OP a podpísať, tam je podpis príjemcu a hotovo a zaúčtuj to do réžie. Možno by bolo dobre to zdokumentovať, nejaké "foto" z nejakého večera, že sa skutočne hralo a že € neboli vyplatené len - tak. Budeš krytý.
Ejo
09.09.09,08:35
Ďakujem za radu. "foto" už asi nebude, tak bude záležať iba na daňovákovi, či to uzná za výdavok. Ale na to samozrejme majiteľa upozorním, aby nie mňa obviňoval.