misomiso
05.09.09,10:11
Neviem čo ti je smiešne, mne to pripadá na zaplakanie...

Dve minúty pre obidve strany. Či už niekto provokuje, alebo sa nechal vyprovokovať.

Vidis Richard, toto je presne to, o com sme sa pred casom bavili cez SS. Ty si ma ziadal, aby som nezakladal "kontroverzne" temy, ja som Ti pisal, ze O.K., ale nic to nebude riesit, pretoze ludia proste maju vo svojej podstate, ze a musia cas od casu pohadat - ventilovat si nejake nizke pudy. Teraz to tu (to hadanie) vobec nekritizujem, iba to sucho konstatujem.

Teda - ak tu nebudu temy o potratoch a politike, ludia sa budu hadat hoci aj v odbornych temach. Je to tu uplne zretelne viditelne - casto vznikne hadka ako medzi malymi detmi a to bez akehokolvek vecneho dovodu.

Samozrejme - Ty mozes povedat - Porada je na poskytovanie rad, tu iba slusne diskutujte, hadat sa chodte inde. Lenze tym toto miesto strati pre ludi akekolvek caro. Je to, ako keby si otvoril restauraciu bez tealety. Povedal by si: Toto je restauracia, je tu na to, aby sa tu jedlo, na toaletu si chodte inde. No potom ti ludia by skutocne chodili inde, no chodili by inde aj jest.

Tymto samozrejme nijako neobhajujem ani nepropagujem "hadanie". Iba sucho konstatujem, ze asi v podobnom pomere ako je napr. 5 x denne konzumacia stravy na jedno vylucovanie je tiez potreba "pohadat sa" alebo "niekomu vynadat, a to aj u ludi, ktori inak na Porade nezistne pomahaju inym. Jednoducho clovek 10 x nezistne poradi a potom je z toho tak unaveny, ze dostane chut niektoho podpichnut. Podla mna je to normanla sucast zivota.
buchač
05.09.09,17:06
ze dostane chut niektoho podpichnut. Podla mna je to normanla sucast zivota.

Ja osobne , ráno vstanem a už na srandičky myslím ......;):rolleyes:

Keby som niekoho nepoddžubol , je jedno kde , kedy a za akých okolností , ani by sa mi deň nerátal ....;)

Ostatne , nič nové pod slnkom Porady , veď to aj vidno v mojich príspevkoch ...a inak , vôbec sa nehanbím :---:D

No musím dodať , že nie každý , kto podpichuje , vie následne aj prijať adekvátnu odpoveď a to nemyslím ctené fórum Porady , ale reál ..
Mne osobne to nehrozí , srandičky mám rád za každých okolností , ako sa vraví ..: "... Sranda musí byť , aj keby na chleba nebolo ..."
Stanislav 1975
05.09.09,17:56
Vidis Richard, toto je presne to, o com sme sa pred casom bavili cez SS. Ty si ma ziadal, aby som nezakladal "kontroverzne" temy, ja som Ti pisal, ze O.K., ale nic to nebude riesit, pretoze ludia proste maju vo svojej podstate, ze a musia cas od casu pohadat - ventilovat si nejake nizke pudy. Teraz to tu (to hadanie) vobec nekritizujem, iba to sucho konstatujem.

Teda - ak tu nebudu temy o potratoch a politike, ludia sa budu hadat hoci aj v odbornych temach. Je to tu uplne zretelne viditelne - casto vznikne hadka ako medzi malymi detmi a to bez akehokolvek vecneho dovodu.

Samozrejme - Ty mozes povedat - Porada je na poskytovanie rad, tu iba slusne diskutujte, hadat sa chodte inde. Lenze tym toto miesto strati pre ludi akekolvek caro. Je to, ako keby si otvoril restauraciu bez tealety. Povedal by si: Toto je restauracia, je tu na to, aby sa tu jedlo, na toaletu si chodte inde. No potom ti ludia by skutocne chodili inde, no chodili by inde aj jest.

Tymto samozrejme nijako neobhajujem ani nepropagujem "hadanie". Iba sucho konstatujem, ze asi v podobnom pomere ako je napr. 5 x denne konzumacia stravy na jedno vylucovanie je tiez potreba "pohadat sa" alebo "niekomu vynadat, a to aj u ludi, ktori inak na Porade nezistne pomahaju inym. Jednoducho clovek 10 x nezistne poradi a potom je z toho tak unaveny, ze dostane chut niektoho podpichnut. Podla mna je to normanla sucast zivota.

Toto je jeden z najlepsich prispevkov na porade,aky som tu kedy cital...(ak nie najlepsi)
DanielaSL
06.09.09,08:10
To nemyslíte Vážne dievčatá, takto tu diskutovať a ešte v pracovnej téme.

Nič v zlom, ale ak si neviete dávať pozor na svoje vyjadrovanie, budem Vás musieť dočasne vylúčiť.

Mám čo mazať.

Ktoré dievčatá ? :eek:
wagner
06.09.09,08:12
Ktoré dievčatá ? :eek:
Už je to zmazané.
DanielaSL
06.09.09,09:05
Jáj..to mi odľahlo teda....lebo moja poznámka pre Bastiana hádam taká zlá nebola....:rolleyes:;)
Petra Nová
07.09.09,08:40
Tento príspevok bude mimotemy, tak sa ospravedlňujem.
Neviem, či aj túto rubriku moderuje alebo nie, ale je už úplne zrelá na uzavretie...
A pre vlastníka stránky mám jeden návrh - nech otvorí novú sekciu alebo tématický okruh s názvom povedzme SUTERÉN. S tým, že sa tam bude každý reprezentovať úplne bez akýchkoľvek zábran, bez servítky a bez takých sprostostí, ako je etiketa. Značnej časti členov Porady zrejme takáto rubrika nesmierne chýba, takže by určite prispela k vyššej návštevnosti a tým aj ratingu Porady :( ....

Neprekvapuje ma, že si navrhol(a) zriadiť pre ”značnú časť členov Porady” tématický okruh s názvom povedzme SUTERÉN. Predpokladám, že si sa do tej väčšiny nezaradil. Skôr ma prekvapuje, že si pre tú ”menšinu” nenavrhol zriadiť tématický okruh, povedzme ”APARTMÁN” na 68. poschodí starého domu na západnom Manhattane, s panoramatickým výhľadom z presklených terás. A so strážnymi psami na prízemí, aby sa do apartmánu nikto nepovolaný nedostal.
V tom suteréne sa robí kde čo, ale robí sa to rovno, bez balenia do ružového alebo modrého. To isté sa robí aj v apartmáne, len sofistikovanejšie.:(
Takže, načo sa zaťažovať so zriaďovateľskými aktivitami.
137Cs
07.09.09,10:48
Neprekvapuje ma, že si navrhol(a) zriadiť pre ”značnú časť členov Porady” tématický okruh s názvom povedzme SUTERÉN. Predpokladám, že si sa do tej väčšiny nezaradil. Značná časť nie je väčšina (a ani to "značná časť" nie je presné, spravidla je to len pár desiatok stále rovnakých nickov), ale uhádla si, ja takýto tématický okruh nepotrebujem. A nepotrebujem ani apartmán (ja nie som žiadna hviezda ani celebrita na slovenský spôsob :)). Ja potrebujem akurát nájsť odpoveď na nejaký problém, prediskutovať nejaké riešenie, prípadne vymeniť si názory s inými. Ale bez urážania, bez invektív a najmä bez toho, aby niekto namiesto obsahu príspevku hodnotil motívy či mentálnu úroveň osoby s odlišným názorom.
Predpokladám, že aj iní členovia sem chodia väčšinou pre riešenie problému a tá aktívnejšia menšina zase sem chodí na úkor svojho voľna radiť. Nepotrebujú ani apartmán ani suterén.
Na rozdiel od misomiso si totiž vôbec nemyslím, že sem bežný člen prichádza so zámerom pohádať sa alebo zámerne vyvolať konflikt. Používanie toalety fyziologickou potrebou naozaj je. Pohádanie ako "forma ventilovania nejakých nízkych pudov nízkych pudov" ja za fyziologickú potrebu nepovažujem. Že sa misomiso v tomto:
Jednoducho clovek 10 x nezistne poradi a potom je z toho tak unaveny, ze dostane chut niektoho podpichnut asi mýli, svedčí aj to, že je tu plno členov s príspevkami nad povedzme 1000 a predsa nikdy "nedostali chuť" niekoho podpichnúť alebo sa zapojiť do debaty rovno, bez balenia do ružového...
liba2
07.09.09,10:54
Značná časť nie je väčšina (a ani to "značná časť" nie je presné, spravidla je to len pár desiatok stále rovnakých nickov), ale uhádla si, ja takýto tématický okruh nepotrebujem. A nepotrebujem ani apartmán (ja nie som žiadna hviezda ani celebrita na slovenský spôsob :)). Ja potrebujem akurát nájsť odpoveď na nejaký problém, prediskutovať nejaké riešenie, prípadne vymeniť si názory s inými. Ale bez urážania, bez invektív a najmä bez toho, aby niekto namiesto obsahu príspevku hodnotil motívy či mentálnu úroveň osoby s odlišným názorom.
Predpokladám, že aj iní členovia sem chodia väčšinou pre riešenie problému a tá aktívnejšia menšina zase sem chodí na úkor svojho voľna radiť. Nepotrebujú ani apartmán ani suterén.
Na rozdiel od misomiso si totiž vôbec nemyslím, že sem bežný člen prichádza so zámerom pohádať sa alebo zámerne vyvolať konflikt. Používanie toalety fyziologickou potrebou naozaj je. Pohádanie ako "forma ventilovania nejakých nízkych pudov nízkych pudov" ja za fyziologickú potrebu nepovažujem. Že sa misomiso v tomto: asi mýli, svedčí aj to, že je tu plno členov s príspevkami nad povedzme 1000 a predsa nikdy "nedostali chuť" niekoho podpichnúť alebo sa zapojiť do debaty rovno, bez balenia do ružového... oceňujem takto, prideliť bod sa nedá ;)
Petra Nová
07.09.09,11:20
Značná časť nie je väčšina (a ani to "značná časť" nie je presné, spravidla je to len pár desiatok stále rovnakých nickov),
- to je viac než logický záver.

...... Nepotrebujú ani apartmán ani suterén.
- s týmto možno len súhlasiť, len neviem, načo boli dobré tie suterénne návrhy.

A hlavne že radíš a riešiš si svoje problémy.
Lenka1979
07.09.09,11:25
Značná časť nie je väčšina (a ani to "značná časť" nie je presné, spravidla je to len pár desiatok stále rovnakých nickov), ale uhádla si, ja takýto tématický okruh nepotrebujem. A nepotrebujem ani apartmán (ja nie som žiadna hviezda ani celebrita na slovenský spôsob :)). Ja potrebujem akurát nájsť odpoveď na nejaký problém, prediskutovať nejaké riešenie, prípadne vymeniť si názory s inými. Ale bez urážania, bez invektív a najmä bez toho, aby niekto namiesto obsahu príspevku hodnotil motívy či mentálnu úroveň osoby s odlišným názorom.
Predpokladám, že aj iní členovia sem chodia väčšinou pre riešenie problému a tá aktívnejšia menšina zase sem chodí na úkor svojho voľna radiť. Nepotrebujú ani apartmán ani suterén.
Na rozdiel od misomiso si totiž vôbec nemyslím, že sem bežný člen prichádza so zámerom pohádať sa alebo zámerne vyvolať konflikt. Používanie toalety fyziologickou potrebou naozaj je. Pohádanie ako "forma ventilovania nejakých nízkych pudov nízkych pudov" ja za fyziologickú potrebu nepovažujem. Že sa misomiso v tomto: asi mýli, svedčí aj to, že je tu plno členov s príspevkami nad povedzme 1000 a predsa nikdy "nedostali chuť" niekoho podpichnúť alebo sa zapojiť do debaty rovno, bez balenia do ružového...

... presne tak, tento príspevok by som určite ocenila, ak by sa dalo... :rolleyes: Drvivá väčšina členov porady si vôbec nepotrebuje podpichnúť do iného člena, resp. jeho názoru na určitý problém..., ale hľadá odpovede na svoje nezodpovedané otázky a problémy, ktoré hľadá tu na porade. Sledujem veľa tém, veľmi často sem chodím... a väčšinou sa v témach "podpichovačného" typu objavujú stále tie isté nicky... a samozrejme čo robia?---- podpichujú... resp. si vynucujú svoju "pravdu-nepravdu"... fakt neviem o čom to je a čo im do v živote dáva?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Richard určite sleduje väčšinu tém , preto by som oslovila jeho, aby navrhol niekoho za moderátora, resp. vyhlásil anketu s troma nickmi... a hlasovalo by sa... samozrejme súhlas výhercu...
misomiso
07.09.09,11:38
Na rozdiel od misomiso si totiž vôbec nemyslím, že sem bežný člen prichádza so zámerom pohádať sa alebo zámerne vyvolať konflikt.

Ja som hlavne nic take nikdy netvrdil.

Jedine, co som sa snazil povedat je, ze zbytocne tu budeme polemizovat nad tym, ci tu moze byt tema o potratoch, pripadne o politike, alebo iba temy o menstruacnych poharikoch a Superstar (okrem odbornych tem - samozrejme). Vysledok bude vzdy rovnaky - ludia sa cas od casu pohadaju.

Toto nie je ziadne moje zelanie (aby sa ludia hadali), to je iba empiricke zistenie. Vsimam si totiz, ze ked sa ludia nemaju kde "vyhadat", tak po par dnoch sa strhne uplne bezdovodne naozaj suterenna hadka v teme, kde by to nikto necakal. Ani nie je mozne zistit preco, nik tomu nerozumie, casto sa hadaju ludia, ktori aj tak ludia, ktori v podstate obaja tbrdia aj tak to iste.

Teda - ja netvrdim ze uplne kazdy, kto sem chodi sa sem chodi aj vyventlilovat, mozno su taki, ktori sa ventilovat nemusia, pripadne to naozaj robia inde (napr. za volantom), ale aj tak sem chodi dost ludi, ktori sa spravaju tak, ako som popisal. Ze jednoducho potvrdzuju, ze aj hadky patria k zivotu.

Z toho mi vychadza stale to iste - ze nie je dovod obmedzovat "oddychove" temy iba na tie menstuacne, ze sa tu da diskutovat kludne aj o ludskych pravach, ci politike. Netvrdim, ze uplne jednohlasne, ako za sociku v parlamente, ale "s obcasnymi hadkami" - teda uplne presne tak isto, ako aj v inych temach.

Pozri sa. Koncom juna som zalozil temu "Politický program Poraďákov". Ma 78 prispevkov, doteraz sa nikomu nepodarilo rozhadat to tam a urobit z toho tzv. "kontroverznu" temu. Jedna clenka sa o to sice vehementne snazila, no aj tak sa jej to nepodarilo.

Stale sa mi empiricky potvrdzuje to iste, hadat sa obcas ludia chcu. Potvrdzuje to aj tvoj prispevok, na ktory prave reagujem. Vkladas mi do ust nazory, ktore som sem nenapisal. Prave takto zvyknu vznikat tie ostre osobne spory, o ktorych (momentalne uplne pokojne :)) pisem.
bv_alexandra
07.09.09,11:53
Už dlhší čas sledujem niektoré témy a roztržky a normálne ma napadá prečo keď už sa tu ľudia hádajú ako v materskej škôlke - nepristúpiť aj k trestom. / poslať háadajúcich sa kľačať do kúta:D/
Ale nie, pamätám si nie je to až tak dávno že sa pristupovala aj na porade k trestom - dočasné vylúčenie z porady.
Jedna členka - nemenovaná dokonca bola vylúčená viackrát až napokon radšej sama odišla.
Prečo sa v tomto dočasnom zamedzení pristupu nepokračuje. Skutočne si myslím, že niektoré nicky umelo vytvárajú búrlivé diskusie, a pokial sa im nedá zjavne najavo - že tým porušujú nejaké pravidlá a etiku, tak v tom budú veselo pokračovať ďalej.
------------------
A možno si potom niektorí uvedomia, že www.porada.sk (http://www.porada.sk) nie je to správne miesto na hádanie sa.
Takže verím že sa s tým niečo urobí, nech je na porade radosť a harmónia, a hlavne nech stránka slúži svojmu účelu.
------------------
Pekný a ničím nerušený deň:)
misomiso
07.09.09,12:08
Už dlhší čas sledujem niektoré témy a roztržky a normálne ma napadá prečo keď už sa tu ľudia hádajú ako v materskej škôlke - nepristúpiť aj k trestom. / poslať háadajúcich sa kľačať do kúta:D/
Ale nie, pamätám si nie je to až tak dávno že sa pristupovala aj na porade k trestom - dočasné vylúčenie z porady.
Jedna členka - nemenovaná dokonca bola vylúčená viackrát až napokon radšej sama odišla.
Prečo sa v tomto dočasnom zamedzení pristupu nepokračuje. Skutočne si myslím, že niektoré nicky umelo vytvárajú búrlivé diskusie, a pokial sa im nedá zjavne najavo - že tým porušujú nejaké pravidlá a etiku, tak v tom budú veselo pokračovať ďalej.
------------------
A možno si potom niektorí uvedomia, že www.porada.sk (http://www.porada.sk) nie je to správne miesto na hádanie sa.
Takže verím že sa s tým niečo urobí, nech je na porade radosť a harmónia, a hlavne nech stránka slúži svojmu účelu.
------------------
Pekný a ničím nerušený deň:)

Este by nebolo zle definovat, co je to "hadanie sa". Ci obhajovanie (presadzovanie) svojho nazoru prostrednictom argumentacie, alebo osobne utoky.
Lenka1979
07.09.09,12:29
Este by nebolo zle definovat, co je to "hadanie sa". Ci obhajovanie (presadzovanie) svojho nazoru prostrednictom argumentacie, alebo osobne utoky.

Súhlasím s bv_alexandrou! Ibaže misomiso... toto si môže každý vysvetliť po svojom, aj keď Ty...ja... a možno ďalší členovia to chápu tak, že hádanie je hádanie-ozajstné hádanie a nie presadzovanie vlastného názoru, lebo toto si môže hocikto zameniť---- že povie napr. ja som sa nehádal, ja som hovoril len svoj vlastný názor... tu by trebalo určite hranicu od-do. Neviem ako to bolo niekedy ani prečo sa to zrušilo, ale určite by to poniektorým nickom trebalo.
misomiso
07.09.09,12:33
Súhlasím s bv_alexandrou! Ibaže misomiso... toto si môže každý vysvetliť po svojom, aj keď Ty...ja... a možno ďalší členovia to chápu tak, že hádanie je hádanie-ozajstné hádanie a nie presadzovanie vlastného názoru, lebo toto si môže hocikto zameniť---- že povie napr. ja som sa nehádal, ja som hovoril len svoj vlastný názor... tu by trebalo určite hranicu od-do. Neviem ako to bolo niekedy ani prečo sa to zrušilo, ale určite by to poniektorým nickom trebalo.

No ved prave o tom urceni hranice pisem :). Ja osobne neviem o tom, ze by sa zrusilo vylucovanie neposlusnych clenov. Problem je iba si v tom, ci si chce majitel stranky nechat vylucit mozno 40% clenov, resp. ci budete vsetci spokojni, ak sa vyluci napr. iba 15 ludi. Prave o tom pisem, ze kazdy ma iny nazor na to, co uz nie je akceptovatelne na Porade a pritom je ocividne, ze takato stranka ma vyznam iba vtedy, ak tu vude chodit dost ludi.
Lenka1979
07.09.09,12:36
No ved prave o tom urceni hranice pisem :). Ja osobne neviem o tom, ze by sa zrusilo vylucovanie neposlusnych clenov. Problem je iba si v tom, ci si chce majitel stranky nechat vylucit mozno 40% clenov, resp. ci budete vsetci spokojni, ak sa vyluci napr. iba 15 ludi. Prave o tom pisem, ze kazdy ma iny nazor na to, co uz nie je akceptovatelne na Porade a pritom je ocividne, ze takato stranka ma vyznam iba vtedy, ak tu vude chodit dost ludi.

Myslím, že takéto vylučovanie "natvrdo" niekedy bolo,... aspoň sa mi zdá,že som to už počula od niekoho, ale nebudem si tu 100%-ne istá... to by vedel Richard najlepšie. Myslím si, že porada.sk má a bude mať dosť vysoký počet členov aj bez tých, ktorí tu neustále "rýpu"...:mad:
JarkaL
07.09.09,12:36
Nemyslím, že vylúčenie člena veľmi pomôže, veď taký Kamil si zakladá jeden nick za druhým a vždy si to svoje napíše. Ale je pravda, že by tu bolo treba vyvetrať, neviem, čo tým ľuďom je, že sú na seba takí zlí, v poslednom čase sa to dosť zhoršilo, je to smutné.
Petra Nová
07.09.09,13:04
Misomiso, musím uznať, že Tvoje príspevky v tejto téme stoja rovnými nohami na zemi.:)

Keď si už spomenul Tvoju tému "Politický program Poraďákov" a jednu poraďáčku, hlásim sa k nej a dodám, že vôbec som ju nemala v úmysle rozhádať, a ani s Tebou osobne sa hádať. Len som mala výhrady voči jej názvu a sčasti aj obsahu, ktorý nekorešpondoval s témou. Tá téma ma nebaví a garantujem Ti, že už do nej ani nepáchnem, napriek tomu, že si jej názov nezmenil.
Vzhľadom na Tvoje závery čo si tu napísal, s blížiacimi sa voľbami, tá téma sa rozháda sama.;)
Dáša_
07.09.09,13:11
Ja som hlavne nic take nikdy netvrdil.

Jedine, co som sa snazil povedat je, ze zbytocne tu budeme polemizovat nad tym, ci tu moze byt tema o potratoch, pripadne o politike, alebo iba temy o menstruacnych poharikoch a Superstar (okrem odbornych tem - samozrejme). Vysledok bude vzdy rovnaky - ludia sa cas od casu pohadaju.

Toto nie je ziadne moje zelanie (aby sa ludia hadali), to je iba empiricke zistenie. Vsimam si totiz, ze ked sa ludia nemaju kde "vyhadat", tak po par dnoch sa strhne uplne bezdovodne naozaj suterenna hadka v teme, kde by to nikto necakal. Ani nie je mozne zistit preco, nik tomu nerozumie, casto sa hadaju ludia, ktori aj tak ludia, ktori v podstate obaja tbrdia aj tak to iste.

Teda - ja netvrdim ze uplne kazdy, kto sem chodi sa sem chodi aj vyventlilovat, mozno su taki, ktori sa ventilovat nemusia, pripadne to naozaj robia inde (napr. za volantom), ale aj tak sem chodi dost ludi, ktori sa spravaju tak, ako som popisal. Ze jednoducho potvrdzuju, ze aj hadky patria k zivotu.

Z toho mi vychadza stale to iste - ze nie je dovod obmedzovat "oddychove" temy iba na tie menstuacne, ze sa tu da diskutovat kludne aj o ludskych pravach, ci politike. Netvrdim, ze uplne jednohlasne, ako za sociku v parlamente, ale "s obcasnymi hadkami" - teda uplne presne tak isto, ako aj v inych temach.

Pozri sa. Koncom juna som zalozil temu "Politický program Poraďákov". Ma 78 prispevkov, doteraz sa nikomu nepodarilo rozhadat to tam a urobit z toho tzv. "kontroverznu" temu. Jedna clenka sa o to sice vehementne snazila, no aj tak sa jej to nepodarilo.

Stale sa mi empiricky potvrdzuje to iste, hadat sa obcas ludia chcu. Potvrdzuje to aj tvoj prispevok, na ktory prave reagujem. Vkladas mi do ust nazory, ktore som sem nenapisal. Prave takto zvyknu vznikat tie ostre osobne spory, o ktorych (momentalne uplne pokojne :)) pisem.


ja sledujem rôzne debaty cca 9 rokov (odkedy sa narodil syn a bola som na materskej :)))

A musim povedať, že naozaj na ľubovoľnom fóre sa vždy skoro v pravidelných intervaloch strhnú ostré výmeny názorov. Čo je spúšťačom sa málokedy dá zistiť, ale za tú dobu musím povedať, že ke´d je spln, tak týchto výmen názorov pribúda.

Niektorí ľudia asi fakt potrebujú z času na čas vyventilovať.

A potom sú ľudia, ktorí asi z princípu musia byť proti niečomu. Sú dokonca ľudia, ktorí sú na viacerých fórach pod rovnakým nickom a doslova "podrypnúť" si musia všade
misomiso
07.09.09,13:17
Len som mala výhrady voči jej názvu a sčasti aj obsahu, ktorý nekorešpondoval s témou.
Tomuto velmi nerozumiem. Nazov hovori o Politickom programe, v zadani som vysvetlil, o co mi ide - teda o zostavenie nasho virtualneho Programu - akehosi "Zoznamu politickych zelani" - a obsah - (snad okrem Tvojich prispevkov - prepac :)) tam visi dodnes, kazdy si moze precitat, ze je vacsinou o tom istom, o com hovori nazov temy.
Petra Nová
07.09.09,13:37
Tomuto velmi nerozumiem. Nazov hovori o Politickom programe, v zadani som vysvetlil, o co mi ide - teda o zostavenie nasho virtualneho Programu - akehosi "Zoznamu politickych zelani" - a obsah - (snad okrem Tvojich prispevkov - prepac :)) tam visi dodnes, kazdy si moze precitat, ze je vacsinou o tom istom, o com hovori nazov temy.
K tej téme som sa vrátila len preto, že si ju spomenul. Už je pre mňa tabu. Ale v nej bolo nepriehliadnuteľné, že máme na veci iný názor. Teda, ja mám iný:).
Richard
09.09.09,06:28
Keďže ste boli MIMO TEMY, tak som odtrhol príspevky ktoré k téme "Hľadáme moderátora" nepatria.

Každopádne môj názor na hádanie sa na Porade poznáte.
Darmo bude misomiso písať že je to prirodzená súčasť života.

Tak ako v hoteli nie je jedáleň určená na vykonávanie si svojich "potrieb", tak ani Porada ne internete nie je určená na to aby sa tu ľudia ventilovali.

Porada nie je ALL IN ONE solutions. Ak je niekde smrad tak sa tam nedá jesť. Takisto tu sa nedá udržať informatívna povaha stránky keď to bude ring.

Ak má niekto potrebu nájsť si niekde nepriateľov tak nech si ich nájde vo svojom okolí, alebo na nejakom inom webe.

Samozrejme za hádanie sa považujú osobné útoky, nie argumentácia v nejakej téme.
evina
09.09.09,06:54
Ja som hlavne nic take nikdy netvrdil.

Jedine, co som sa snazil povedat je, ze zbytocne tu budeme polemizovat nad tym, ci tu moze byt tema o potratoch, pripadne o politike, alebo iba temy o menstruacnych poharikoch a Superstar (okrem odbornych tem - samozrejme). Vysledok bude vzdy rovnaky - ludia sa cas od casu pohadaju.

Toto nie je ziadne moje zelanie (aby sa ludia hadali), to je iba empiricke zistenie. Vsimam si totiz, ze ked sa ludia nemaju kde "vyhadat", tak po par dnoch sa strhne uplne bezdovodne naozaj suterenna hadka v teme, kde by to nikto necakal. Ani nie je mozne zistit preco, nik tomu nerozumie, casto sa hadaju ludia, ktori aj tak ludia, ktori v podstate obaja tbrdia aj tak to iste.

Teda - ja netvrdim ze uplne kazdy, kto sem chodi sa sem chodi aj vyventlilovat, mozno su taki, ktori sa ventilovat nemusia, pripadne to naozaj robia inde (napr. za volantom), ale aj tak sem chodi dost ludi, ktori sa spravaju tak, ako som popisal. Ze jednoducho potvrdzuju, ze aj hadky patria k zivotu.

Z toho mi vychadza stale to iste - ze nie je dovod obmedzovat "oddychove" temy iba na tie menstuacne, ze sa tu da diskutovat kludne aj o ludskych pravach, ci politike. Netvrdim, ze uplne jednohlasne, ako za sociku v parlamente, ale "s obcasnymi hadkami" - teda uplne presne tak isto, ako aj v inych temach.

Pozri sa. Koncom juna som zalozil temu "Politický program Poraďákov". Ma 78 prispevkov, doteraz sa nikomu nepodarilo rozhadat to tam a urobit z toho tzv. "kontroverznu" temu. Jedna clenka sa o to sice vehementne snazila, no aj tak sa jej to nepodarilo.

Stale sa mi empiricky potvrdzuje to iste, hadat sa obcas ludia chcu. Potvrdzuje to aj tvoj prispevok, na ktory prave reagujem. Vkladas mi do ust nazory, ktore som sem nenapisal. Prave takto zvyknu vznikat tie ostre osobne spory, o ktorych (momentalne uplne pokojne :)) pisem.

Stále Tí istí....lebo vždy všetko závisí len od človeka samotného....
atka4
09.09.09,06:58
Keďže ste boli MIMO TEMY, tak som odtrhol príspevky ktoré k téme "Hľadáme moderátora" nepatria.

Každopádne môj názor na hádanie sa na Porade poznáte.
Darmo bude misomiso písať že je to prirodzená súčasť života.

Tak ako v hoteli nie je jedáleň určená na vykonávanie si svojich "potrieb", tak ani Porada ne internete nie je určená na to aby sa tu ľudia ventilovali.

Porada nie je ALL IN ONE solutions. Ak je niekde smrad tak sa tam nedá jesť. Takisto tu sa nedá udržať informatívna povaha stránky keď to bude ring.

Ak má niekto potrebu nájsť si niekde nepriateľov tak nech si ich nájde vo svojom okolí, alebo na nejakom inom webe.

Samozrejme za hádanie sa považujú osobné útoky, nie argumentácia v nejakej téme.

Z nedostatku času málokedy "zájdem" do iných, ako vecných tém, príspevkov, t.j. do takých, kde ja niečo konkrétne z oblasti účtovníctva daní a miezd potrebujem. Nárazovo sa stretnem s príspevkami, kde mám pocit, že viem odpovedať, čo sa snažím aj podložiť citáciou zákonov, postupov a pod.
V týchto témach mi preto nesedia príspevky, ktporé sú mimo témy, prípadné vzájomné osočovania bez podložených "dôkazov".
Iné je to v poradách "neodborných", tam je ťažké zhodnotiť vhodnosť. Myslím, že vzhľadom na časový priestor mnohí prispievatelia niečo napíšu, pritom nie je čas na veľké rozpisovanie a preto môže príspevok vyznieť pre niekoho štvavo a následne dotyčný vysvetľuje, ako to myslel apod, pričom už vznikajú ťahanice....
Nie každý znesie kritiku, pritom niekedy ide len o časovú núdzu, že dôjde v rámci rýchlej reakcie k nie úplnému a precíznemu popisu svojho názoru.
Verím, že keby sa ľudia osobne rozprávali na danú tému, iste by sa mnohé veci - nedorozumenia vyriešili hneď v zárodku, avšak pri písanej forme + ak sa do debaty zapojí ďalšie množstvo prispievateľov je to nemožné.
Detto, nie všetci máme rovnaký slovník.....

Ale vadí mi osočovanie a nevraživosť, v týchto momentoch svoje čítanie zväčša končím....

Tiež mám ale pocit, že tu nie sme malé deti, aby sme sa naťahovali, ako deti v škôlke.

To si, myslím si ja, treba nechať na iné miesto.

Ale...........nemusíte so mnou súhlasiť.
ola
09.09.09,07:03
Prilepím sem analýzu internetovej diskusie.
Jej autorom je Peter Kupčík

Analýza internetovej diskusie

Toto je článok o ničom. O ničom konkrétnom. Nemá totiž obsah. Jeho obsahom je forma. Je to článok o forme internetovej diskusie, o algoritme jej rozvoja.

1. Niekto napíše článok. Môže to byť vyjadrenie názoru na niečo všeobecne známe. Osemtisícdvestosedemdesiatydeviaty názor, ktorý pravdepodobne nikoho nezaujíma. Ale môže obsahovať aj novú a zaujímavú myšlienku. Ak je jeho autor skutočne dobrý, môže byť článok napísaný aj originálnou formou, môže byť vtipný, alebo môže vrcholiť silnou pointou. Vlastne je jedno, aký je ten článok. Dôležité je aby bol.
2. Zverejnený článok sa dostane k prvým čitateľom. Jeden z nich (nazvime ho A) naň napíše reakciu. Väčšinou je to kritický komentár. A v ňom vyvracia niektoré tvrdenie z článku. Málokedy vníma článok ako celok a nekladie si otázku, čo chcel vlastne autor článkom vyjadriť. Zameria sa na jednu alebo dve vety, prípadne len na jediné slovo. Vypreparuje ho a natrie reflexnou farbou, aby svietilo. Potom ho rozoberie na súčiastky, rozpitve ho na drobné kúsky, tie rozdrví na prach a vyfúkne ho pod článok ako svoju reakciu.
3. Druhá reakcia je odpoveďou na prvú reakciu od A. Autor druhej reakcie (nazvime ho B) kategoricky nesúhlasí so všetkým, čo A napísal. Pravdepodobne mu prekáža, že A si z celého článku vybral len jednu málo podstatnú, priam že okrajovú časť, zveličil ju a následnou prehnanou kritikou urobil z autora článku idiota. Prekáža mu to, ale nevie to dať najavo. Snaží sa teda aspoň vyvracať argumenty, ktoré použil A.
4. A je však líška podšitá, ostrieľaný účastník stoviek internetových diskusných maratónov. Dobre vie, že B vo svojom príspevku nepriniesol nič nové, len inými slovami zopakoval tvrdenia autora článku. S radosťou mu to pripomenie a k tomu pridá zopár akože dobre mienených rád, ktorých skutočným cieľom je ponížiť B, dať mu najavo vlastnú prevahu a zabrániť, aby sa ešte niekedy staval do cesty A.
5. B je čistá duša. Mlčky prehltne všetky urážky, ktorými ho (možno len v rafinovaných náznakoch) častuje A a bojuje ďalej. Vytasí novú, mocnú zbraň. Naformuluje otázku. Táto otázka zásadným spôsobom zmení charakter diskusie. Aspoň B v to dúfa. Či presnejšie on v to verí. Na túto otázku je možno dať len kategorickú odpoveď. Konečne svitne svetlo a ukáže sa, aký A vlastne je. Takže A, čuj otázku a hotuj odpoveď, alebo zmĺkni naveky!
6. A môže byť aj chvíľu zaskočený a môže rozmýšľať, ako zareaguje. Jasne, že neodpovie na otázku priamo. Napíše, že otázka, ktorú B kladie, len dokazuje jeho naivitu. Navyše si A v znení otázky všimol formuláciu, ktorú podľa neho s obľubou používajú prívrženci istej zavrhnutiahodnej ideológie (nazvime ju škaredý izmus). A vysloví podozrenie, že aj B je prívržencom škaredého izmu.
7. B sa zadúša od rozhorčenia. Nikdy v živote nemal nič spoločné so škaredým izmom a teraz musí čeliť takémuto nespravodlivému obvineniu. Dištancuje sa, vysvetľuje, presviedča, chŕli vodopád argumentov (nazvime ho argumentopád), že hodnoty škaredého izmu sú mu cudzie. To všetko zbytočne, pretože...
8. ...pretože pre A je B-ov argumentopád nepodstatný. Je mu jedno čo si myslí a aké hodnoty vyznáva B. Ide mu hlavne o získanie prevahy v diskusii. Preto napíše, že o prívržencoch škaredého izmu je známe, že sa často dištancujú od tohto označenia. Svoje hanebné názory halia do kabáta iných, menej škaredých (prípadne až neutrálnych) izmov. Ale je im to prd platné, pretože ich podlé správanie demaskoval už sám Veľký Klasik – nespochybniteľná autorita v identifikácii prívržencov škaredého izmu a tiež všetkých ostatných problémov zbytku vesmíru.
9. V tomto momente sa do diskusie môže zamiešať niekto tretí (nazvime ho C). Povedzme, že C sa snaží vystupovať ako integrátor, či mediátor, skrátka ako niekto nad vecou, kto zmieri rozhádané strany. Mimoriadne snaživý C môže dokonca navrhnúť aj jedno veľké, všeobsahujúce riešenie, ktoré by mohlo byť prijateľné pre každého účastníka sporu, dokonca aj pre A a B.
10. B dá C príkro zamietavú odpoveď. Inými slovami, pošle ho niekam... A ho totiž smrteľne urazil, a hoci je B v podstate ľudomil, tentokrát nepristúpi na žiadne zmierenie. Chce krv, aspoň virtuálnu a dúfa, že tú krv bude cediť A.
11. A má z vývoja udalostí neskrývanú radosť. Vykašle sa na B, ktorý ho už aj tak začínal nudiť. Vykašle sa aj na nejaké zmierovanie a pustí sa do C, ktorý sa mu takto sám (nič netušiaci) ponúka ako na tácke. Najskôr ho opatrne pochváli („konečne niekto rozumnejší, než ten škaredý izmista B“), aby ho následne mohol zadupať pod virtuálnu zem. Ešte nevie ako, ale vie, že to urobí. Už teraz sa na to teší.
12. ...
13. ...
14. a tak ďalej,
15. a tak dookola,
16. stále to isté,
17. obviňovanie,
18. škatuľkovanie,
19. demagógia.

Takéto internetové diskusie nemajú jasný koniec, alebo dokonca nejakú pointu. Končia sa vyčerpaním diskutujúcich a stratou pocitu, že diskusia má zmysel. Naozaj sa to nedá robiť inak?
Peter Kupčík
evina
09.09.09,07:05
Este by nebolo zle definovat, co je to "hadanie sa". Ci obhajovanie (presadzovanie) svojho nazoru prostrednictom argumentacie, alebo osobne utoky.

Presadzovanie svojho názoru bez osobných invektív podložených napríklad odbornými argumentami, prípadne osobnými skúsenosťami nemôže nikto považovať za hádanie. Ja napríklad k osobným invektívam /a najmä na nete, kde sa diskutujúci nepoznajú, takže nemôžu zhodnotiť správne takéto tvrdenia, ktoré pri osobnom styku s priateľmi už majú iný význam/ považujem aj vety typu: To nemyslíte vážne, to je hlúposť, no to som ešte v živote nepočula takú hlúposť, ste naivní a pod. V odborných témach je ľahšie doložiť pravdu predpismi...v neodborných jednoducho rozmýšľať, že môj názor môžem hovoriť dookola a nemusím ho zmeniť, ale neznamená to, že ten druhý hovorí bludy, hlúposti a nemá pravdu.
Nepovažujem za prirodzenú vlastnosť človeka hádanie, u niektorých ľudí áno.... Som na Porade štyri roky, cca 8 - 10 členov sa v Bratislave pravideľne stretávame, vymieňame si názory, ale keďže sa navzájom vážime jeden druhého nepotrebovali sme sa ventilovať nikdy bezduchými hádkami a eventuálne možné vznikajúce sme taktne "zabalili":....
Paula
09.09.09,07:16
Stále Tí istí....lebo vždy všetko závisí len od človeka samotného....


Tak tak tak.....spravidla tí istí, sú deň, týždeň, mesiac ticho, bez príspevku. Akonáhle však pribudne téma, ktorá dáva šancu na šarvátku, už sú tu, vždy pripravení ako pionieri. Po "dobre vykonanej práci" odídu na deň, týždeň, mesiac, do závetria číhať :cool:.
Petra Nová
09.09.09,08:55
Tak tak tak.....spravidla tí istí, sú deň, týždeň, mesiac ticho, bez príspevku. Akonáhle však pribudne téma, ktorá dáva šancu na šarvátku, už sú tu, vždy pripravení ako pionieri. Po "dobre vykonanej práci" odídu na deň, týždeň, mesiac, do závetria číhať :cool:.
Ozaj, nič pravdivejšie som na Porade nečítala. Mám návrh, keďže sa suterén, ani apartmán neujali, zriaďme rubriku najväčšíh hádačov na Porade. Aj s prideľovaním hodnotenia , dajme tomu od 1 do 10. A recipročne rubriku tých, čo sa hádajú najmenej. Ako odmenu nech dostávajú kvetinky. Podľa vlastného výberu.
Zita5
09.09.09,09:04
Ozaj, nič pravdivejšie som na Porade nečítala. Mám návrh, keďže sa suterén, ani apartmán neujali, zriaďme rubriku najväčšíh hádačov na Porade. Aj s prideľovaním hodnotenia , dajme tomu od 1 do 10. A recipročne rubriku tých, čo sa hádajú najmenej. Ako odmenu nech dostávajú kvetinky. Podľa vlastného výberu.


Petra prosím Ťa , ja sa Ti čudujem , že Ťa to ešte baví.
bv_alexandra
09.09.09,09:07
Ozaj, nič pravdivejšie som na Porade nečítala. Mám návrh, keďže sa suterén, ani apartmán neujali, zriaďme rubriku najväčšíh hádačov na Porade. Aj s prideľovaním hodnotenia , dajme tomu od 1 do 10. A recipročne rubriku tých, čo sa hádajú najmenej. Ako odmenu nech dostávajú kvetinky. Podľa vlastného výberu.
Petra nehnevaj sa ale čo potrebuješ byť aspon v niečom na prvom mieste. Už sú skutočne zcesty tvoje príspevky a vlastne už som si urobila na teba svoj názor.
Pekný deň.
A myslím že prvenstvo ťa neminie. Tak dopredu blahoželám.
------------------------------------------------------------------------
Petra Nová
09.09.09,09:09
Petra prosím Ťa , ja sa Ti čudujem , že Ťa to ešte baví.
A čo Ti na tomto zas vadí. Ak chceme na Porade vyčleňovať nicky na nepodarené a vydarené, na slušné a neslušné, na hádavé a tie, čo majú vždy pravdu, tak prečo by sme ich jednoznačne neopečiatkovali takýmto hodnotením, aby každý hneď vedel, s kým má tú česť.
atka4
09.09.09,09:10
Petra prosím Ťa , ja sa Ti čudujem , že Ťa to ešte baví.
ja ani nereagujem, načo dávať živnú pôdu........
evina
09.09.09,09:18
A čo Ti na tomto zas vadí. Ak chceme na Porade vyčleňovať nicky na nepodarené a vydarené, na slušné a neslušné, na hádavé a tie, čo majú vždy pravdu, tak prečo by sme ich jednoznačne neopečiatkovali takýmto hodnotením, aby každý hneď vedel, s kým má tú česť.

Nikto netúži po žiadnom vyčleňovaní. Sme tu dospelí a svojprávni ľudia a každý, kto tu chodí dlhšie už svoj názor na každého má :):rolleyes:

P.s. Nevyčleňoval tu prakticky nikto, ....ja som napríklad len reagovala, resp. vnímala časť z príspevkov Misomiso citujem:

"Iba sucho konstatujem, ze asi v podobnom pomere ako je napr. 5 x denne konzumacia stravy na jedno vylucovanie je tiez potreba "pohadat sa" alebo "niekomu vynadat, a to aj u ludi, ktori inak na Porade nezistne pomahaju inym. Jednoducho clovek 10 x nezistne poradi a potom je z toho tak unaveny, ze dostane chut niektoho podpichnut. Podla mna je to normanla sucast zivota."

"Stale sa mi empiricky potvrdzuje to iste, hadat sa obcas ludia chcu"


S tým súhlasím len v tom, že niektorí ľudia majú takú potrebu, ale rozhodne veľa ľudí takú potrebu nemá a dokonca veľa je takých , ktorí sa tomu cielene vyhýbajú a boli tú aj takí /a podotýkam odborne veľmi zdatní/ a bohužiaľ, ktorí kvoli tomu z Porady odišli alebo chodia menej ....
Petra Nová
09.09.09,09:32
[QUOTE=evina;1147044]
P.s. Nevyčleňoval tu prakticky nikto, ....
"QUOTE]
Verím, že to, čo si napísala, tak si aj úprimne myslela. Ale zaujímal by ma Tvoj názor na to, ako to riešiť. Čo s tým? Vylučovať? Ak admin bude chcieť, určite to urobí. Ignorovať? To by bolo asi najlepšie. Donekonečna o tom diskutovať? Alebo zobrať jednoducho na vedomie? Skutočne neviem.
evina
09.09.09,09:39
[QUOTE=evina;1147044]
P.s. Nevyčleňoval tu prakticky nikto, ....
"QUOTE]
Verím, že to, čo si napísala, tak si aj úprimne myslela. Ale zaujímal by ma Tvoj názor na to, ako to riešiť. Čo s tým? Vylučovať? Ak admin bude chcieť, určite to urobí. iIgnorovať? To by bolo asi najlepšie. Donekonečna o tom diskutovať? Alebo zobrať jednoducho na vedomie? Skutočne neviem.
Ja som to tu už niekoľkokrát napísala - sebareflexiou a ignoráciou.

Boli by sme naivní, ak by sme si mysleli, že nebudú vznikať konflikty a pri tak veľkom počte ľudí by to bol zázrak . Netreba však nikdy prilievať olej do ohňa. Alebo nereagujem vôbec alebo sa snažím reagovať a napísať svoj názor bez osobných invektív a ak vidím, že je braný len ku konfrontácii, oddídem.
Netreba o tom snáď ani donekonečna diskutovať, veď dospelí ľudia by už mali vedieť ako sa správať...:)
Stanislav 1975
09.09.09,09:46
Ja som na Porade rád,mám tu ľudí ,ktorí ma majú radi a sú ľudia,ktorí ma moc nemusia-ale to je v pohode,presne ako v normálnom živote...
Mne sa ale nepáči a bolí ma keď počujem selekciu v zmysle- my starí poraďáci a vy mladí poraďáci- to ma dosť bolí...
Inak ,je to tu v pohode, síce zopár ľudí tu je falošných,ale už som si na to zvykol a snažím sa ich ignorovať...-ale tých je drvivá menšina-mimochodom, oceňujem napr.ľudí,čo mi povedia do tváre,že ma nemusia a je pohoda,ale neznášam,keď niekto píše "ťuťuli muťuli" a za chrbtom ohovárajú...
Marianna01
09.09.09,09:47
po rokoch prvý a zároveň posledný raz sa zapájam do diskusie o ničom:

pripadá mi to tu ako neverending story...vážne nechápem, prečo to stále premieľate dookola. Nechcem tu vyzerať profesorsky, ale za posledný polrok možno viac, ak otvorím tému mimo odborných porád, snáď okrem srandičiek a preklepov sa k tejto téme dostanete vždy... Viete, že je to na smiech?

A stačí tak málo... predstavte si, ako vyzeráte v očiach tých druhých, čo si o vás myslia, keď si tieto vaše nekonečné príspevky čítajú...

toľko.

PS:Prosím, necitujte ma, nereagujte na mňa nejak výzanmne, nebudem odpovedať na žiadne invektívy, ani SS. - toto som zas napísala kvôli vašim skúsenostiam jedného s druhým - presne takto sa správate. Nie je to smutnosmiešne?
Petra Nová
09.09.09,09:57
[QUOTE=Petra Nová;1147060]
Ja som to tu už niekoľkokrát napísala - sebareflexiou a ignoráciou.

Boli by sme naivní, ak by sme si mysleli, že nebudú vznikať konflikty a pri tak veľkom počte ľudí by to bol zázrak . Netreba však nikdy prilievať olej do ohňa. Alebo nereagujem vôbec alebo sa snažím reagovať a napísať svoj názor bez osobných invektív a ak vidím, že je braný len ku konfrontácii, oddídem.
Netreba o tom snáď ani donekonečna diskutovať, veď dospelí ľudia by už mali vedieť ako sa správať...:)
So slovami o sebareflexii a ignorácii súhlasím, a tiež s tým, že netreba nikdy prilievať olej do ohňa. Lenže ... to by malo platiť bez výnimky pre každého.
Máš pravdu v tom, že za ten čas si každý na každého vytvoril vlastný názor. A každý má vlastný štýl svojho prejavu a vyjadrovania myšlienok. To, čo sa jednému zdá ako hádanie, druhý môže brať ako normálnu diskusiu. Hranica. V tej je problém, pretože ju každý vníma inak. Je tu priveľa animozity. A to je tiež problém. Myslím si , že ak by z Porady zmizli všetci terajší hádači, prídu noví, a ešte kvalitnejší. A nemyslím si, žeby mentorovanie na tom niečo zmenilo.
ALDA
09.09.09,10:05
Mne sa ale nepáči a bolí ma keď počujem selekciu v zmysle- my starí poraďáci a vy mladí poraďáci- to ma dosť bolí..

Stanko, ale nebyť tých starých by Porada nefungovala, viď zrovna dnes obnovená téma Porada.cz. Pretože sa neprihlásilo a nepracovalo dosť poraďákov, zanikla. To iba pre vysvetlenie.
Ale nechápem tvoju reakciu, prečo si to vôbec napísal. Neviem, kto sa tu delí na starých a mladých a Teba to bolí, dovoľ, ved tu máme všetci sedemnásť.:eek::D
Už som tu niekoľko krát napísala, že sa Porada veľmi zmenila, čo zasa mňa bolí. Nebolo toľko invektív ani osočovaní, ako písala Evina vážili sme si jeden druhého, ale keď teraz ide o kvantitu, veľmi sa zhoršila kvalita.:mee: Môj názor.
Prajem všetkým, aby sa tu cítili dobre a našli čo potrebujú hlavne k svojej práci a ak vedia a chcú aj pomáhali.:)
evina
09.09.09,10:07
[QUOTE=evina;1147065]
So slovami o sebareflexii a ignorácii súhlasím a tiež s tým, že netreba nikdy prilievať olej do ohňa. Lenže ... to by malo platiť bez výnimky pre každého.
Máš pravdu v tom, že za ten čas si každý na každého vytvoril vlastný názor. A každý má vlastný štýl svojho prejavu a vyjadrovania myšlienok. To, čo sa jednému zdá ako hádanie, druhý môže brať ako normálnu diskusiu. Hranica. V tej je problém, pretože ju každý vníma inak. A je tu priveľa animozity. A to je tiež problém. Myslím si , že ak by z Porady zmizli všetci terajší hádači Prídu noví a ešte kvalitnejší. A nemyslím si, žeby mentorovanie na tom niečo zmenilo.

Podarilo sa Ti odcitovať môj príspevok ako Tvoj :):)

Samozrejme, že súhlasím s Tebou, že to platí pre všetkých. Vzhľadom k tomu, že tá hranica je u každého iná....t.j. sebareflexia je iná...tak by mala nastúpiť tá ignorácia....ak vidím, že niekto stále a stále pokračuje napríklad v diskusii so mnou tónom a spôsobom, ktorý sa mi nepozdáva, tak viac nereagujem...Nie je potrebné mať pocit posledného slova.... /mimochodom to ma odučila moja dcéra :D:D/
Určitým kritériom môže byť pri sebareflexii napríklad i to, že ak ma napadnú jeden dvaja, že moju konverzáciu považujú za neprimeranú....prosím, ak my to naznačia už napríklad piati a viac, tak je asi sa potrebné zamyslieť ako je to s tým štýlom mojej konverzácie.

To, že sa tu vyskytuje i mentorovanie - aj to považujem za prirodzené... nie vždy však ide o mentorovanie, ale o vyjadrenie názoru na určité prejavy správania...tie ľudia môžu akceptovať a nemusia....

Vždy jedni prídu a oddídu, ale ak budú mať čo najmenej protivníkov, tak tým i menej príležitostí ...:);)
Stanislav 1975
09.09.09,10:09
Stanko, ale nebyť tých starých by Porada nefungovala, viď zrovna dnes obnovená téma Porada.cz. Pretože sa neprihlásilo a nepracovalo dosť poraďákov, zanikla. To iba pre vysvetlenie.
Ale nechápem tvoju reakciu, prečo si to vôbec napísal. Neviem, kto sa tu delí na starých a mladých a Teba to bolí, dovoľ, ved tu máme všetci sedemnásť.:eek::D
Už som tu niekoľko krát napísala, že sa Porada veľmi zmenila, čo zasa mňa bolí. Nebolo toľko invektív ani osočovaní, ako písala Evina vážili sme si jeden druhého, ale keď teraz ide o kvantitu, veľmi sa zhoršila kvalita.:mee: Môj názor.
Prajem všetkým, aby sa tu cítili dobre a našli čo potrebujú hlavne k svojej práci a ak môžu aj pomáhali.:)

Aldi,nemyslím si,že by sa nejako zhoršila kvalita porady...:)-to určite nie...
Stanislav 1975
09.09.09,10:11
[QUOTE=evina;1147065]
So slovami o sebareflexii a ignorácii súhlasím, a tiež s tým, že netreba nikdy prilievať olej do ohňa. Lenže ... to by malo platiť bez výnimky pre každého.
Máš pravdu v tom, že za ten čas si každý na každého vytvoril vlastný názor. A každý má vlastný štýl svojho prejavu a vyjadrovania myšlienok. To, čo sa jednému zdá ako hádanie, druhý môže brať ako normálnu diskusiu. Hranica. V tej je problém, pretože ju každý vníma inak. Je tu priveľa animozity. A to je tiež problém. Myslím si , že ak by z Porady zmizli všetci terajší hádači, prídu noví, a ešte kvalitnejší. A nemyslím si, žeby mentorovanie na tom niečo zmenilo.

:D:D:DJúúúj Peti,nepíš také odborné výrazy ako napr. animozita- aby sme pochopili aj my len s mešťankou:D:D:D
Teraz musím ísť googlovať,čo to je tá animozita...:D:D:D
ALDA
09.09.09,10:14
[QUOTE=Petra Nová;1147093]

:D:D:DJúúúj Peti,nepíš také odborné výrazy ako napr. animozita- aby sme pochopili aj my len s mešťankou:D:D:D
Teraz musím ísť googlovať,čo to je tá animozita...:D:D:D

Stanko to je to, čo som písala o zhoršení kvality.
Stanislav 1975
09.09.09,10:14
Stanko, ale nebyť tých starých by Porada nefungovala, viď zrovna dnes obnovená téma Porada.cz. Pretože sa neprihlásilo a nepracovalo dosť poraďákov, zanikla. To iba pre vysvetlenie.
Ale nechápem tvoju reakciu, prečo si to vôbec napísal. Neviem, kto sa tu delí na starých a mladých a Teba to bolí, dovoľ, ved tu máme všetci sedemnásť.:eek::D
Už som tu niekoľko krát napísala, že sa Porada veľmi zmenila, čo zasa mňa bolí. Nebolo toľko invektív ani osočovaní, ako písala Evina vážili sme si jeden druhého, ale keď teraz ide o kvantitu, veľmi sa zhoršila kvalita.:mee: Môj názor.
Prajem všetkým, aby sa tu cítili dobre a našli čo potrebujú hlavne k svojej práci a ak môžu aj pomáhali.:)

Ale Aldi, nevadia sa len tí "noví"poraďáci -vadia sa aj starí,aj noví-a aj ženy,aj muži...
Petra Nová
09.09.09,10:21
Určitým kritériom[/B] môže byť pri sebareflexii napríklad i to, že ak ma napadnú jeden dvaja, že moju konverzáciu považujú za neprimeranú....prosím, ak my to naznačia už napríklad piati a viac, tak je asi sa potrebné zamyslieť ako je to s tým štýlom mojej konverzácie.

To, že sa tu vyskytuje i mentorovanie - aj to považujem za prirodzené... nie vždy však ide o mentorovanie, ale o vyjadrenie názoru na určité prejavy správania...tie ľudia môžu akceptovať a nemusia....

Vždy jedni prídu a oddídu, ale ak budú mať čo najmenej protivníkov, tak tým i menej príležitostí ...:);)
Neviem, či sa nám tie citácie nebudú miešať úspešne ďalej:):).
K tomu určitému kritériu by som chcela poznamenať. Ak môj názor napadnú dvaja, piati, desiati, pri slobode vyjadrovania, by nemal byť problém s vyjadrením svojho osobného názoru. Lebo pri takomto sposobe sebareflexie by sa mohlo ľahko stať, že väčšina vždy preválcuje menšinu. A to ani v histórii nič dobré neprinieslo. Takže znovu hranica.
Mentorovanie - áno? Tak potom by sa malo rovnako s pochopením príjmať od každého.
evina
09.09.09,10:34
Neviem, či sa nám tie citácie nebudú miešať úspešne ďalej:):).
K tomu určitému kritériu by som chcela poznamenať. Ak môj názor napadnú dvaja, piati, desiati, pri slobode vyjadrovania, by nemal byť problém s vyjadrením svojho osobného názoru. Lebo pri takomto sposobe sebareflexie by sa mohlo ľahko stať, že väčšina vždy preválcuje menšinu. A to ani v histórii nič dobré neprinieslo. Takže znovu hranica.
Mentorovanie - áno? Tak potom by sa malo rovnako s pochopením príjmať od každého.

S týmto nesúhlasím... Nejde predsa o napadanie názoru - ale spôsobu, resp. formu vyjadrovania. Sloboda vyjadrovania neznamená, že komunikujem tak ako mi všetko slina prinesie na jazyk. Ak má 5 ľudí pocit, že ich urážam pri vyslovovaní svojho názoru, tak asi nie je všetko o.k. Názor môžem povedať na všetko na svete a nahlas, ak chcem, ale nemám právo pri tom nikoho urážať, ponižovať a pod. Ani demokracia neznamená, že si môžem robiť čo chcem..... A prevalcovanie väčšiny menšinou a naopak je relatívne, lebo napríklad ja som mala často na Porade pocit, že Tí, ktorí si mysleli , že sú vo väčšine z môjho pohľadu boli v menšine a naopak ...:)

Mentorovanie sa nepríjme s pochopením od toho, kto to mentorovanie prezentuje formou nadávania, to určite nie.
Ja mám takú jednu prupovidku- môžeme povedať všetko len to musí mať svoju formu.....
Petra Nová
09.09.09,10:43
S týmto nesúhlasím... Nejde predsa o napadanie názoru - ale spôsobu, resp. formu vyjadrovania. Sloboda vyjadrovania neznamená, že komunikujem tak ako mi všetko slina prinesie na jazyk. Ak má 5 ľudí pocit, že ich urážam pri vyslovovaní svojho názoru, tak asi nie je všetko o.k. Názor môžem povedať na všetko na svete a nahlas, ak chcem, ale nemám právo pri tom nikoho urážať, ponižovať a pod. Ani demokracia neznamená, že si môžem robiť čo chcem..... A prevalcovanie väčšiny menšinou a naopak je relatívne, lebo napríklad ja som mala často na Porade pocit, že Tí, ktorí si mysleli , že sú vo väčšine z môjho pohľadu boli v menšine a naopak ...:)

Mentorovanie sa nepríjme s pochopením od toho, kto to mentorovanie prezentuje formou nadávania, to určite nie.
Ja mám takú jednu prupovidku- môžeme povedať všetko len to musí mať svoju formu.....
Asi som už v téme povedala všetko, čo som chcela. S viacerými Tvojími názormi súhlasím, s viacerými nesúhlasim. Vďaka za normálnu diskusiu.
Tá prupovídka ... super, súhlasím, len to chce hrošiu trpezlivosť:)
misomiso
10.09.09,17:38
Asi som tu dlho nebol, ked som si vsimol tuto temu az dnes.

Kazdopadne je to dieta zo skumavky, nevznikla prirodzenou cestou. Nieco sa implantovalo inde, a som mal zrovna ja tu smolu, ze to nieco bol moj prispevok. Tak to terez vyzera, ze ja az tak nemozem spavat kvoli hadaniu sa na Porade, ze som k tomu zalozil este aj tuto temu...:)
kukučka
10.09.09,21:05
skóre 1:1
jozka56
10.09.09,21:47
Misomiso a nemohol by si túto tému uzavrieť, poprípade zabezpečiť jej celoplošné vymazanie??????? A prečo by tu mala byť?????:D:D:Dj:--- To je môj názor, hoci....veď asi vieš.
misomiso
11.09.09,04:15
Misomiso a nemohol by si túto tému uzavrieť, poprípade zabezpečiť jej celoplošné vymazanie??????? A prečo by tu mala byť?????:D:D:Dj:--- To je môj názor, hoci....veď asi vieš.

Ja si tiez myslim, ze by to nemusela byt zvlastne tema, preto som sa aj ozval, ze som ju nezakladal. Ale s tym uzavretim vam nepomozem. Ako som uz povedal, nevznikla proridzene asi aj preto to nie je plnohodnotny jedinec. Napriklad ja tam sice svietim ako zakladatel temy, no moznost uzavriet ju napriek tomu nemam - nemam tam dole tlacidlo.
misomiso
11.09.09,04:17
Inak vzdy ked zazriem "Hadanie sa..." , tak si spomeniem na:

Hadali se matka s dcerou, jak ten zivot povedou,
koupili si automobil...

viete kto to zlozil?
Dáša_
11.09.09,04:38
Inak vzdy ked zazriem "Hadanie sa..." , tak si spomeniem na:

Hadali se matka s dcerou, jak ten zivot povedou,
koupili si automobil...

viete kto to zlozil?

http://www.supermusic.sk/skupina.php?idpiesne=103618&sid=
Dáša_
11.09.09,05:18
Inak vzdy ked zazriem "Hadanie sa..." , tak si spomeniem na:

Hadali se matka s dcerou, jak ten zivot povedou,
koupili si automobil...

viete kto to zlozil?

mimotemy

možno by sme to mohli premenovať na Hádanie a hľadanie na porade :D:D