rudy77
09.09.09,11:19
Mam Ntbk HP PAvilion DV 6470 ktory bol v zarucnej oprave z vadou lcd panela. Servis my vymenil na ntbk aj hdd bez toho aby ma nato upozornil a tym aj dal moznost odzalohovania jeho obsahu. Ako zistim vymenu hdd? Je mozne naist tuto zmenu niekde v registroch alebo v biose? Mam podozrenie ze hdd je povodny a bol iba zformatovany a technik si novy hdd ulial do vrecka!
camozzi
09.09.09,09:27
Ak bol sformatovany, tak nikde v systemovych registroch to uz nenajdes. A s cim chces porovnat udaje z BIOSu? Mas nejakake seriove cislo alebo nejake presne oznacenie tvojho konkretneho disku? Neviem o tom, aby BIOS taketo informacie uchovaval.
limonene
09.09.09,10:13
presne ako pise camozzi

ak nemas informacie k tomu staremu hdd, tak nezistis ci tam bol dany novy
ak mas k staremu hdd napriklad zarucny list, tak si mozes skontrolovat seriove cislo. Ale to v pripade notebooku asi mat nebudes
marco2233
09.09.09,10:24
nemusis mat k staremu nic v novom servisnom lisete musis mat zapisane nove seriove cislo HDD a ak ho vyberies co by nemal byt problem je na nom aj datum vyroby.. inak ak mas fakturku od NTB mal by tam byt aj dodaci list s vyrobnymi cislami... ale neverim zeby si ho ulial .. mal som skusenost s HP servisom a ak to je autorizovane pracovisko co predpokladam ze je maju tam taku evidenciu ze si nedovoli nevymenit ho.. totizto aj vadne kusy sa posielaju do HP...

inak teraz ma napadlo zistit by sa to ale len informativne mohlo dat z utility na HDD .. ak je vazne S.M.A.R.T musi ukazovat 100%.. podla HDD aky tam mas stiahni si utilitku nanho a skus..
camozzi
09.09.09,10:26
nemusis mat k staremu nic v novom servisnom lisete musis mat zapisane nove seriove cislo HDD a ak ho vyberies co by nemal byt problem je na nom aj datum vyroby.. inak ak mas fakturku od NTB mal by tam byt aj dodaci list s vyrobnymi cislami... ale neverim zeby si ho ulial .. mal som skusenost s HP servisom a ak to je autorizovane pracovisko co predpokladam ze je maju tam taku evidenciu ze si nedovoli nevymenit ho.. totizto aj vadne kusy sa posielaju do HP...

inak teraz ma napadlo zistit by sa to ale len informativne mohlo dat z utility na HDD .. ak je vazne S.M.A.R.T musi ukazovat 100%.. podla HDD aky tam mas stiahni si utilitku nanho a skus..
Neporusi tam nejaku plombu?
Chobot
09.09.09,10:54
Mam Ntbk HP PAvilion DV 6470 ktory bol v zarucnej oprave z vadou lcd panela. Servis my vymenil na ntbk aj hdd bez toho aby ma nato upozornil a tym aj dal moznost odzalohovania jeho obsahu. Ako zistim vymenu hdd? Je mozne naist tuto zmenu niekde v registroch alebo v biose? Mam podozrenie ze hdd je povodny a bol iba zformatovany a technik si novy hdd ulial do vrecka!

Možno by sa dalo niečo zistiť, ale nie je to isté. Teda treba pozrieť ten HDD a niekde na ňom by mal byť dátum výroby. Ak ten dátum je výrazne po tom dátume, ako si kúpil NB, tak je jasné, že tam nemohol byť pôvodne, ale bol menený.

Ak ten dátum je starší, ako je NB, tak to nič nedokazuje, môže byť aj pôvodný aj menený.

A aký dôvod pre výmenu HDD uviedli?
marco2233
10.09.09,05:21
nie HDD sa vybera z boku NTB.. 2 skrutky na spodku NTB a vyberies suflik s HDD... nieje tam inc plombovane... nerozoberas NTB... urcite to nieje na ohrozenie zaruky... klusne si mozes z NTB vybrat aj CDROM HDD FDD PCMCIA zariadenia... a zaruku neohrozis...
Fero11
10.09.09,05:44
ja osobne mam NB z roku 98 a mam tam plombovanu aj CD-rom aj FDD, ale HDD nie
Chobot
10.09.09,07:08
ALebo keď hovoríte o vybratí HDD, tak ho pripojiť na iné PC a skúsiť nejaký recovery program, či na ňom niečo nenájde. Ak je nový, tak určite sa nič nenájde. To ale neznamená, že nemohol byť dôkladne preformátovaný. Ak sa tam nájdu nejaké staré súbory, tak bol len vymazaný alebo preformátovaný.
rudy77
10.09.09,07:50
Neuviedli ziadny dovod pre vymenu HDD...Skusim to podla vasich navodov zistit, drzte my palce (-:
bobino38
10.09.09,08:20
aj mi ti držíme palce:-))
rudy77
10.09.09,08:32
Nevies ma nasmerovat kde by som utilitku stiahol? dakujem
marco2233
11.09.09,04:39
Chobot na recovery nemusi vyberat HDD.. moze to spravit aj priamo v NTB :) lebo ak by ho vybral kde ho pripoji??? musi mat redukciu z 2.5" HDD na bud SATA ak je to nove alebo PATA co predpokladam bezne doma nemas ak s tym nerobis...
ja pouzivam ONTRACK EASY RECOVERY...

http://www.ontrackdatarecovery.com/data-recovery-downloads/#data
je to 30 dnova ale na to co potrebujes ti to staci

nemusis dat obnovit data staci ho len spusti a nech ti najde co na nom bolo predtym... ak bol novy nemalo by tam byt nic... max instalacka windowsu kedze subory pri instalacii maze :)
Chobot
11.09.09,07:36
Nevies ma nasmerovat kde by som utilitku stiahol? dakujem

Aj marco ti dal jednu, prípadne ja používam Easy Recovery (http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/EasyRecovery-Professional-Standard-Edition.shtml).
rudy77
11.09.09,08:22
Ako sa Vam mozem odvdacit?
Chobot
11.09.09,08:33
Ako sa Vam mozem odvdacit?

.. že poďakuješ a napíšeš, ako si dopadol. ;):D Nič viac netreba.
rudy77
11.09.09,09:29
Velmi pekne Vam dakujem..
Programik na zachranu dat nieco nasiel, akurat neviem ci ten datum pri tych zlozkach znamena datum zmazania zlozky alebo nieco ine, Musim si byt isty pred tym nez obvynim serv. stredisko.
marco2233
12.09.09,16:55
mal by to byt datum zmazania :) co konkretne si nasiel... su tam niektore tvoje zlozky??? ak ano nemas na co cakat kedze sa tam aemali ako dostat... nepozeral si aj datum vyroby HDD???
rudy77
13.09.09,11:47
mal by to byt datum zmazania :) co konkretne si nasiel... su tam niektore tvoje zlozky??? ak ano nemas na co cakat kedze sa tam aemali ako dostat... nepozeral si aj datum vyroby HDD???
Datum na hdd nieje mal som ho vybraty z ntbk. kam ti mozem poslat fotku displaya? Odfotil som plochu a tam si to mozes pozriet. Ja sa do toho moc nevyznam..
marco2233
13.09.09,15:52
mozes na marco2233@gmail.com...