phalmo
09.09.09,13:38
Ahojte, ak viete poraďte mi pls.

Máme uzatvorenú mandatnu zmluvu s klientom kde je uvedené, že výdavky platene na jeho meno a jeho ucet mu budu re-fakturovane v nezmenenej vyske.

Vyskytol sa pripad, ze nam vznikli vydavky za vybavenie stavebneho povolenia vo vyske 1 000 000,- Sk bez DPH - firma je neplatca DPH, ktore by sme chceli refakturovat presne v tej istej vyske rovnako bez DPH klientovi napriek tomu ze sme platca DPH. Mozeme?

Podľa § 22 ods. 3 zákona o DPH do základu dane podľa § 22 ods. 1 zákona o DPH sa nezahŕňajú výdavky platené v mene a na účet kupujúceho alebo zákazníka, ktoré dodávateľ požaduje od kupujúceho alebo zákazníka - prechodné položky.

Vdaka
phalmo
10.09.09,07:37
nikto nevie poradit?
Milan Benka
10.09.09,07:50
Definujte o aké výdavky sa jedná.
phalmo
11.09.09,08:10
Vydavky spojene so sprostredkovanim.

Spolocnost x mala pre nas spolocnost y zabezpecit zrealizovanie predaja a pri tomto je vznikli vydavky (fakturovane neplatcom DPH) ktore nam chce spolocnost x re-fakturovat. Otazka znie moze spolocnot x (platca DPH) ref-akturovat tieto vydavky bez DPH alebo ako platca si musi pripocitat DPH? Neslo o vydavky typu kolky ...
bv_alexandra
01.02.10,13:23
Ja by som chcela so skúsenejšími skúsiť prediskutovať tento par a prechodné položky.
Jedná sa o to že by sme ho chceli aplikovať na jednu poskytnutú službu, len sme si neni istý či by to bolo možné aplikovať.
Druhá vec je tá že na SK sú len dvaja predajcovia tejto služby a konkurencia tento par. využíva.
Szčo nakupi velké množstvo balikov/služieb/ z tretej krajiny. Ked by sme vychádzali zo zmluvy, skôr to vychádza na kúpu a predaj. Ale...
ja ako zaujemca o túto službu, odošlem objendávku szčo na túto službu. Zaplatím. a szčo mi zaktivuje prístup k službe.
Čo sa týka Szčo, poskytuje túto službu na slovensku z dôvodu že vie poskytnúť lepšie možnosti platby ako priamo fi z tretieho štátu.
Szčo po prijatí platby, ide cez stránku fi z tretieho štátu, kde zadá potrebné údaje moje ako záujemcu o službu a následne sú vygenerované prihlasovacie údaje meno a heslo pre mna a môžem využívať túto službu.
O zaktivovanom účte a prihlasovacie údaje mi pridu do mailu.
Szčo - tým že nakúpi väčšie množstvo týchto služieb získava zlavu - čo je vlastne jeho zisk.
Bolo by možné teda aplikovať tento par do takéhoto obchodu?
S tým že napr ak služba stoji 8,19 tak na faktúre by bolo:
8,00eur /zriadenei účtu nepodliehajúce DPH/
0,19 by bola odmena za zriadenie podliehajúca DPH.
Chcela by som vedieť názor vás, vďaka.:);)
bv_alexandra
02.02.10,06:43
Ja by som chcela so skúsenejšími skúsiť prediskutovať tento par a prechodné položky.
Jedná sa o to že by sme ho chceli aplikovať na jednu poskytnutú službu, len sme si neni istý či by to bolo možné aplikovať.
Druhá vec je tá že na SK sú len dvaja predajcovia tejto služby a konkurencia tento par. využíva.
Szčo nakupi velké množstvo balikov/služieb/ z tretej krajiny. Ked by sme vychádzali zo zmluvy, skôr to vychádza na kúpu a predaj. Ale...
ja ako zaujemca o túto službu, odošlem objendávku szčo na túto službu. Zaplatím. a szčo mi zaktivuje prístup k službe.
Čo sa týka Szčo, poskytuje túto službu na slovensku z dôvodu že vie poskytnúť lepšie možnosti platby ako priamo fi z tretieho štátu.
Szčo po prijatí platby, ide cez stránku fi z tretieho štátu, kde zadá potrebné údaje moje ako záujemcu o službu a následne sú vygenerované prihlasovacie údaje meno a heslo pre mna a môžem využívať túto službu.
O zaktivovanom účte a prihlasovacie údaje mi pridu do mailu.
Szčo - tým že nakúpi väčšie množstvo týchto služieb získava zlavu - čo je vlastne jeho zisk.
Bolo by možné teda aplikovať tento par do takéhoto obchodu?
S tým že napr ak služba stoji 8,19 tak na faktúre by bolo:
8,00eur /zriadenei účtu nepodliehajúce DPH/
0,19 by bola odmena za zriadenie podliehajúca DPH.
Chcela by som vedieť názor vás, vďaka.:);)
Posúvam:);)
bv_alexandra
03.02.10,06:44
Posúvam:);)

.
bv_alexandra
16.02.10,11:31
posúvam túto tému, snad sa mi niekto k nej vyjadrí so svojím názorom-:)
bv_alexandra
22.02.10,09:56
posúvam túto tému, snad sa mi niekto k nej vyjadrí so svojím názorom-:)

:mee:
stano543
04.12.10,10:21
ahoj, podarilo sa Ti prosim ta najst riesenie tohto problemu?