Silvia L.
09.09.09,13:02
Dobrý deň, mala by som na vas otázku, neviem ako sa to celé používa v praxi..

Jedná sa o minimálnu mzdu ktorá je v zákone myslím v nejakých koeficientoch 1,2 - 1,4 a podobne..
Moja mamka, ja zdravotná sestra u odborneho lekára zubára, kedže ma par rokov do dôchodku je neštastná z toho že má minimálnu mzdu, okolo 106 tisic v hrubom za minuly rok, takže je to iba niečo kusok vyše minimálnej mzdy..
vykonáva odbornu činnosť, riadny 40 hodinový pracovný týžden..k čomu vlastne tie koeficienty v praxi služia..lebo podla toho mi to vychádza že by mala zarabať minimálne 1,4 násobok minimálnej mzdy, ako je to v praxi?

velmi pekne dakujem za akukolvek odpoved, velmi mi pomôžete.
prajem krásny teplý septembrový den
Silvia L.
10.09.09,06:25
Nikto mi nevie poradiť?
Lianka
20.01.10,11:56
Aky koeficient minimalnej mzdy by mohol prisluchat kozmeticke?

Mam dostat novu klientku, pracovne zmluvy a napln som este nevidela, v tychto "umeleckych" cinnostiach sa velmi nevyznam. Aku mate skusenost, co by ste doporucovali?

Zamestankyne maju v sucasnosti koeficient 1,0, s cim nie som vobec stotoznena. Pracuju samostatne, je to odborna praca, maju specialne kurzy a skolenia.
hanelie
20.01.10,12:08
Lianka
20.01.10,12:13
http://www.porada.sk/t42511-stupne-narocnosti-prace-kontrola-z-ip.html :)

Hanelie, viem, ze to zavisi od naplne. Je len zo skusenosti, ci niekto nevie - v tom linku sa konkretne kozmeticka nespomina. Aj tak predpokladam, ze majitelka bude trvat na koef. 1,0 :confused:.