Inuša
09.09.09,13:08
Prosim o radu...
Zo zakona mam narok na bezplatnu gynekologicku prehliadku 1x rocne. Ked som sa objednavala, sestricka pozrela datum poslednej prehliadky (bol 11.11.2008) a povedala, ze najskor ma moze podla mojho naroku objednat o rok a den, teda 12.11.2009 - aj ked volne maju skor! Je to pravda? Mne totiz november nevyhovuje, pretoze som väcsinu odcestovana. Osobne si to vykladam tak, ze mam narok 1x v danom kalendarnom roku a je na mne, kedy toto svoje pravo vyuzijem, samozrejme ak sa riadne objednam. :confused:
Vopred dakujem!
zalobaba
09.09.09,11:21
Prosim o radu...
Zo zakona mam narok na bezplatnu gynekologicku prehliadku 1x rocne. Ked som sa objednavala, sestricka pozrela datum poslednej prehliadky (bol 11.11.2008) a povedala, ze najskor ma moze podla mojho naroku objednat o rok a den, teda 12.11.2009 - aj ked volne maju skor! Je to pravda? Mne totiz november nevyhovuje, pretoze som väcsinu odcestovana. Osobne si to vykladam tak, ze mam narok 1x v danom kalendarnom roku a je na mne, kedy toto svoje pravo vyuzijem, samozrejme ak sa riadne objednam. :confused:
Vopred dakujem!

tak toto isté sa stalo aj mne, lekára som žiadala o vyšetrenie, lebo som mala nejaké problémy - odmietol s týmto istým odôvodnením a že je to zbytočné.....potom, že u nás je prevencia na vysokej úrovni ...... chacha - hlavne keď vás lekár vyšetrí v kabáte....:rolleyes:
Xanti
09.09.09,11:23
Prosim o radu...
Zo zakona mam narok na bezplatnu gynekologicku prehliadku 1x rocne. Ked som sa objednavala, sestricka pozrela datum poslednej prehliadky (bol 11.11.2008) a povedala, ze najskor ma moze podla mojho naroku objednat o rok a den, teda 12.11.2009 - aj ked volne maju skor! Je to pravda? Mne totiz november nevyhovuje, pretoze som väcsinu odcestovana. Osobne si to vykladam tak, ze mam narok 1x v danom kalendarnom roku a je na mne, kedy toto svoje pravo vyuzijem, samozrejme ak sa riadne objednam. :confused:
Vopred dakujem!Aj mne to moja lekárka takto vysvetlila ( rok a jeden deň ), tak som počkala tých pár dní. Našťastie mňa nič netlačilo a nesúrilo. Vraj im ZP nepreplatí. Ak urobia prehliadku preventívnu skôr.
Blankake
09.09.09,11:27
Toto isté platí napr. aj u zubárov - od poslednej preventívnej prehliadky musí uplynúť 365 dní, inak im to poisťovne nepreplatia.
ajka5
09.09.09,11:27
Z osobnej skúsenosti, ze môzes az po roku, nie v kalendárnom roku. Aj mna tak objednal môj gynekolog.
Xanti
09.09.09,11:29
Toto isté platí napr. aj u zubárov - od poslednej preventívnej prehliadky musí uplynúť 365 dní, inak im to poisťovne nepreplatia.
Tak to neviem, podľa mojej zubárky nemusí. Dokonca nemusí prejsť ani rok, len nejaké 4 mesiace od posledného ošetrenia zubov.

To mi pripomenulo, treba sa mi objednať. Díky. :D
Blankake
09.09.09,11:30
Tak to neviem, podľa mojej zubárky nemusí. Dokonca nemusí prejsť ani rok, len nejaké 4 mesiace od posledného ošetrenia zubov.

To mi pripomenulo, treba sa mi objednať. Díky. :D
Ale nemyslela som ošetrenie - ale preventívnu prehliadku pre dospelých (u detí je to po pol roku)
Xanti
09.09.09,11:37
Ale nemyslela som ošetrenie - ale preventívnu prehliadku pre dospelých (u detí je to po pol roku)
No ja tiež, po poslednom ošetrení ( apríl ) mi povedala aby som prišla na preventívku v septembri ( čo je ). No a v roku 2008 som absolvovala preventívku v decembri.
Preto hovorím pri zubároch to neplatí. :D:D:D
BXLmiami
09.09.09,11:55
Sleduju sa časy,aj pri predpise niektorých zdravotných pomôcok aj pri preventívkach,ak to má byť na zdrav.poistovnu.Aj u zubárov sa sleduju,ale možno im to vyučtuje až v decembri,nemusí to vyučtovať zubár okamžite,ako to urobí,u gynekologa je to iné,píšu lieky alebo vyšetrenia a tam je vidieť dátum.
Xanti
09.09.09,12:08
Ináč je normálne aby lekár gynekolog sa snažil presvedčiť ženu, matku. Že pri "preventívnych prehliadkach" jej robí aj cytostery. Ked jej spraví max. sono brucha bez iných vyšetrení.
A do očí jej povie, že výsledok cyta má výborný. Mňa šlo rozhodiť, ked mi to známa hovorila.
Nie je možné, že na úkor mojej známej robil toto vyšetrenie ( prevencia proti rakovine krčka maternice ) niekomu inému, a účtoval to poisťovni mojej známej?
JarkaL
09.09.09,12:11
Tvoja známa si môže vyžiadať výpis zo zdravotnej poisťovne, tam by mali byť všetky úkony i prepisované lieky.
2009
09.09.09,12:15
Nie je možné, že na úkor mojej známej robil toto vyšetrenie ( prevencia proti rakovine krčka maternice ) niekomu inému, a účtoval to poisťovni mojej známej?

Stačí mať grid kartu. Predsa každý poistenec si môže pozrieť svoje výkony na internete. Takisto ako si môže pozrieť svoj účet v banke. ;);)
mata82
09.09.09,12:16
Ináč je normálne aby lekár gynekolog sa snažil presvedčiť ženu, matku. Že pri "preventívnych prehliadkach" jej robí aj cytostery. Ked jej spraví max. sono brucha bez iných vyšetrení.
A do očí jej povie, že výsledok cyta má výborný. Mňa šlo rozhodiť, ked mi to známa hovorila.
Nie je možné, že na úkor mojej známej robil toto vyšetrenie ( prevencia proti rakovine krčka maternice ) niekomu inému, a účtoval to poisťovni mojej známej?

Nech si vyžiada kartu k nahliadnutiu, mala by tam mať výsledok z laboratória, kde to cyto robili.
Xanti
09.09.09,12:18
Díky babenky, je poistená v Union. A určite ju nevyšetroval, to by vedela :D:D .

Je to si myslím, riadne nezodpovedné. V dobe ked sa toľko hovorí o rakovine krčka maternice a o pravidelných prev. prehliadkach. :confused:
2009
09.09.09,12:37
Trošku nechápem na čo to treba riešiť tak komplikovane. Stačí dať žiadosť na príslušnú pobočku zdravotnej poisťovne a do 10 dní si môžete pozerať všetky výkony čo si vyžiadal lekár na internete a predpísaných liekov. /samozrejme iba iba svoje a Vašich detí/ Pohodlne a bez zbytočnej straty času.
lindusaaa
09.09.09,12:44
Ja som bola u zubara na preventivnej v decembri a povedal ze nech sa tak za tri mesiace ozvem. Sice som bola az pred tyzdnom, ale prevetivnu mi v pohode spravil a vravel, ze by bolo dobre kazdeho pol roka spolu s dent. hygienou.
A ani gyn. mi nerobila problemy, ale zas neviem ci som chcela ist dakedy skor ako som bola rok predtym, kedze ma to nenuti ist, tak ako zubarovi :).


Trošku nechápem na čo to treba riešiť tak komplikovane. Stačí dať žiadosť na príslušnú pobočku zdravotnej poisťovne a do 10 dní si môžete pozerať všetky výkony čo si vyžiadal lekár na internete a predpísaných liekov. /samozrejme iba iba svoje a Vašich detí/ Pohodlne a bez zbytočnej straty času.

To mi poslu nejake pristupove udaje?
2009
09.09.09,13:09
To mi poslu nejake pristupove udaje?
Áno. Niekedy sa čudujem ako málo ľudia vedia o výhodách čo majú. Teraz nepíšem o tom, že si môžu pozrieť svoje výkony tak ľahko ako bankový účet ale aj .... Dá sa požiadať napr. o výnimku na lieky. Ak je niekto sociálne slabší preplatí sa mu to. Treba navštíviť pobočku. Konkrétne revízneho lekára a popýtať sa na to.
zalobaba
09.09.09,13:10
Stačí mať grid kartu. Predsa každý poistenec si môže pozrieť svoje výkony na internete. Takisto ako si môže pozrieť svoj účet v banke. ;);)

privítam info kde a za akých okolností sa dá získať uvedená GRID karta.
2009
09.09.09,13:17
privítam info kde a za akých okolností sa dá získať uvedená GRID karta.
Jednoducho choď na pobočku ku ktorej patríš. Pýtaj si to. Spravia s Tebou zmluvu a do 10 dní máš prístup na svoje dáta. Takto to aspoň funguje v našej poisťovni.
frederyka
09.09.09,14:44
Stačí mať grid kartu. Predsa každý poistenec si môže pozrieť svoje výkony na internete. Takisto ako si môže pozrieť svoj účet v banke. ;);)
2009 , akú máš poisťovňu?
Som vo všeobecnej poisťovni a neviem ako si vybavím grid kartu. Poradíš mi?:)
veronikasad
09.09.09,14:49
2009 , akú máš poisťovňu?
Som vo všeobecnej poisťovni a neviem ako si vybavím grid kartu. Poradíš mi?:)
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=262
2009
09.09.09,18:05
Jednoducho. Choď do poisťovne a vyplň žiadosť.
alla66
10.09.09,15:17
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=262
Na konkretnej stránke nájdem informácie -
1. Zaregistrujte sa – vytvorte si vlastné konto na Internetovom portáli VšZP (ďalej len portál) cez webovú stránku VšZP prostredníctvom podporovaných prehliadačov MS Internet Explorer alebo Mozilla Firefox - kliknutím na odkaz „Elektronické služby“ (vpravo hore)
2. Zaregistrované konto aktivujte, najlepšie ihneď po doručení e-mailu (konto bez aktivácie nie je použiteľné)
3. Prihláste sa na aktivované konto už ako registrovaný používateľ
4. Po prihlásení kliknite na Úvodnej stránke na odkaz: „Elektronické služby“
5. Požiadajte o elektronickú službu „Poistenec Štandard“

a) Kliknite na Nová žiadosť – „Poistenec Štandard“, ktorá umožňuje prezerať Výpis z účtu poistenca cez internet

b) Vytlačte Žiadosť o poskytnutie elektronickej služby (ak nemáte k dispozícii tlačiareň, na pobočke Vám žiadosť vytlačíme)

c) Vzhľadom k tomu, že sa sprístupňujú citlivé údaje, je nevyhnutné aby ste sa za účelom overenia Vašej totožnosti osobne dostavili na kontaktnú pobočku (príp. jej expozitúru), ktorú ste uviedli pri registrácii konta


ak sa chcem zaregistrovať, objaví sa mi http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=43199&stc=1&d=1252599178mám pokračovať v registrácií, alebo utekať "kade-ľahšie" ?
alla66
12.09.09,01:37
Nenašla som... od akého veku má žena nárok na pravidelnú prehliadku?... od 18 rokov, alebo od prvej návštevy gyn. ambulancie?
Xanti
12.09.09,04:30
Nenašla som... od akého veku má žena nárok na pravidelnú prehliadku?... od 18 rokov, alebo od prvej návštevy gyn. ambulancie?
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=431

Preventívna prehliadka u gynekológa

Preventívna gynekologická prehliadka je komplexné gynekologické vyšetrenie zamerané na vyhľadávanie a včasnú diagnostiku organických a funkčných porúch ženských pohlavných orgánov. Na preventívnu prehliadku má nárok každá žena jedenkrát počas kalendárneho roka po dovŕšení 18. roku života alebo od prvého tehotenstva. Preventívnu prehliadku vykonáva lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvo.
Náplňou preventívnej prehliadky je dôkladná anamnéza a odborné poradenstvo v otázkach antikoncepcie, hormonálnej substitučnej liečby, prevencie sexuálne prenosných ochorení, poučenie o zvýšenom riziku gynekologických malignít v súvislosti s pozitívnou rodinnou anamnézou prítomnosťou ďalších rizikových faktorov u ženy,
Dôležitou súčasťou gynekologickej preventívnej prehliadky je skríning rakoviny krčka maternice a prsníka. Je zameraný na aktívne a organizované vyhľadávanie rakoviny krčka maternice a prsníka.Skríning rakoviny krčka maternice sa realizuje u žien vo veku 23 – 64 rokov , prvé dva odbery cytológie sa robia v ročnom intervale. V prípade negativity týchto dvoch cytologických výsledkov sa pokračuje v 3-ročnom intervale do veku 64 rokov. Uvedená periodicita platí aj pre poistenku, u ktorej sa začal skríning aj neskôr ako v 23. roku života. Skríning sa vo veku 64 rokov ukončí , ak budú posledné 3 cytologické nálezy negatívne.
Druhým ,nie menej dôležitým preventívnym vyšetrením je skríning rakoviny prsníka jedenkrát za 2 roky u žien vo veku 40 – 69 rokov.
terezamaria
12.09.09,05:35
Prosim o radu...
Zo zakona mam narok na bezplatnu gynekologicku prehliadku 1x rocne. Ked som sa objednavala, sestricka pozrela datum poslednej prehliadky (bol 11.11.2008) a povedala, ze najskor ma moze podla mojho naroku objednat o rok a den, teda 12.11.2009 - aj ked volne maju skor! Je to pravda? Mne totiz november nevyhovuje, pretoze som väcsinu odcestovana. Osobne si to vykladam tak, ze mam narok 1x v danom kalendarnom roku a je na mne, kedy toto svoje pravo vyuzijem, samozrejme ak sa riadne objednam. :confused:
Vopred dakujem!

Áno, mala sestrička pravdu, na preventívnu gynekologickú prehliadku máš nárok po 1 roku, teda 1 deň po uplynutí 1 roka. Pokiaľ máš problémy, naštíviš lekára aj skôr, nemáš s tým určite žiadny problém.Preventívku ale po roku budeš musieť absolvovať.