peter9998
09.09.09,13:49
caute - nemate nahodou niejake kontakty na firmy co ponukaju dropshipping?? ak ano mohli by ste mi poslat info do pm
dilla
13.09.09,09:43
Hmm ale aký sortiment tovaru? Zahraničné / domáce?
Takých firiem je neuveriteľne veľa.
peter9998
13.09.09,11:18
no v podstate mi je jedno aky druh tovaru - chcel by som rozbehnut par e-shopov prostrednictvom dropshippingu takze zatial zistujem informacie a podobne a preferoval by som skor sk firmy nakolko by to bolo jednoduchsie pripadne niejake zahranicne ale take ktore uz ma niekto odskusane a viete ze su solidne
rickman
13.09.09,12:34
Skus vyhladavat na zaklade proviznych/affiliate systemov. Tie vacsinou funguju ako dropshipping.
profesional
20.12.09,21:28
Na slovensku sa obavam, ze nikto nic take neposkytuje. V USA viem o minimalne 10.000 takych firmach.
Ale aj na Slovensku sa to da. Staci ak si dohodnem s dodavatelom osobitnu fakturacnu radu.
truban
11.03.10,09:47
co to je?
dragan.michal
11.03.10,12:55
Nie všetci čo poskytujú affiliate poskytujú aj dropshipping.

Mám odskúšané:
šperky - silver.ag (dajú sa dohodnúť zaujímavé podmienky)
parfumy - parfumy.eu (3 eura z každej objednávky, od začiatku roka robia aj do ČR)
vtipne darceky.sk (tam sa treba dohodnut)

Ale pokiaľ budeš mať zaujímvaé obraty tak sa dohodneš takmer s každým
Ingrid Ondruskova
11.03.10,12:59
co to je?

Súhlasím...Nemôžete nám to objasniť?:)
dragan.michal
11.03.10,13:54
Súhlasím...Nemôžete nám to objasniť?:)

Takže. Boli tu spomenuté:

1. Affiliate
Väčšinou funguje tak, že poskytovateľ affiliate poskytne rozhranie do affiliate konta v ktorom sú už predpripravené jednotlivé reklamné bannery, textové odkazy a iné formy propagácie. Vy po prihlásení do konta si môžete vybrať spôsob akým budete propagovať uvedeného affiliate poskytovateľa. Napríklad:
Vyberete si reklamný banner, ktorý umiestnite na svoju web stránku. Užívateľ klikne na banner a je presmerovaný na stránku affiliate poskytovateľa. Ak vykoná nákup máte nárok na dohodnutú províziu od affiliate partnera. V prípade, že zákazník nevykoná nákup nemáte nárok na odmenu. to znamená banner sa zobrazuje zadarmo a Vy dostane províziu iba z nákupov, ktoré vykonajú zákazníci ktorí kliknú na banner. Každý partner má svoje vlastné ID na základe ktorého systém rozpozná odkiaľ prišiel návštevník. Niektorí poskytovatelia uchpvávajú aj cookis na základe čoho sa predlžuje doba na nákup klienta. T.j. pokiaľ klient nakúpi aj neskôr (dajme tomu aj o 10 dní) tak máte nárok na províziu. každý poskytovateľ má však dobu platnosti cookies nastavenú podľa seba. (väčšinou minimálne 30 dní)

Taktiež môžete propagovať aj inými spôsobmy:
Napráklad napíšete článok na blog, kde napíšete, že ste si napríklad zakúpili parfém v nejakom eshope. Presmerovanie nenastavíte na eshop ale na svoj partnerský link.

Nájdu sa aj poskytovatelia, ktorí platia partnerom aj za kliky. tých je však strašne málo a hlavne na Slovensku.

Taktiež je pri affiliate stanovená minimálna hranica odmeny ktorú Vam vyplatia. takže si nemôžete dať vyplácať kedy chcete, ale až vtedy keď dosiahnete túto hranicu.

Poskytovatelia affiliate: pelikan.sk, aukro.sk, silver.ag, vtipnedarceky.sk, parfumy.eu....


2. preposielanie objednávok
Vlastníte eshop na ktorý umiestnite tovar Vášho partnera. Zákazník si zakúpi tovar u Vás v eshope. Vám príde objednávku, ktorú prepošlete partnerovi. Ten za Vás vystaví faktúru, zabalí tovar a pošle klientovi. Vy získavate províziu z vykonaných objednávok. tento spôsob má výhodu, že eshop môžete mať hotový za jeden deň, nakoľko len naimportujete tovar od partnera. Vy nemusíte oslovovať dodávateľov, riešiť reklamácie....
len prepošlete Vami prijatú objendávku partnerovi a získate províziu.

Nevýhodou však je, že partner si väčšinou na krabicu dá svoju nálepku s logom svojho eshopu, na faktúre sú tiež uvedené jeho fakturačné údaje. A tak klient keď mu príde zásielka zistí, že tovar ste mu neposlali Vy z eshopu napr. XXX.sk ale prisiel z eshopu CCC.sk. klient pride na stranku CCC.sk a zisti, ze je tam ten isty tovar a za rovnake ceny, pripadne je tam este viac tovaru alebo lepsie ceny a nabuduce nakup uskutocni rovno tam a nie u Vas.

3. Dropshipping
Funguje podobne ako preposielanie, ale:
- na faktúre ste uvedený Vy
- partner lepí na krabice Vaše nálepky
a ostatné veci podľa dohody.

takže klient nevie, že objendávku riešil niekto iný, ale je v domnení, že ste ju riešili Vy, lebo nikde nevidí nič iné iba Vaše údaje (nálepku...)
profesional
14.03.10,20:20
Dropshipping odporuje platnemu Slovenskemu pravnemu poriadko.

A. V prvom rade musis dat notarom overenu plnu moc tomu kto originalne tovar posiela aby konal za tvoju firmu v rozsahu signovania danovych dokladov.

B. Je tam problem s DPH-ckovymi predpismi. Preto Dropshipping v Europe okrem UK vlastne nefunguje. Lebo UK ma uplne iny pravny system ako zvysok EU. Uz som sa tym par krat skusal zaoberat z hladiska prava a poviem ti, my sme tak sialena krajina ze nemas sancu to legalne zvladat. Hrozi to obvinenim z prania spinavych penazi a inymi hrozami. Zabudni na to.
Dáša_
14.03.10,20:48
Dropshipping odporuje platnemu Slovenskemu pravnemu poriadko.

A. V prvom rade musis dat notarom overenu plnu moc tomu kto originalne tovar posiela aby konal za tvoju firmu v rozsahu signovania danovych dokladov.

B. Je tam problem s DPH-ckovymi predpismi. Preto Dropshipping v Europe okrem UK vlastne nefunguje. Lebo UK ma uplne iny pravny system ako zvysok EU. Uz som sa tym par krat skusal zaoberat z hladiska prava a poviem ti, my sme tak sialena krajina ze nemas sancu to legalne zvladat. Hrozi to obvinenim z prania spinavych penazi a inymi hrozami. Zabudni na to.


hmm, kupujem knihy vo veľkosklade - prídu zasielkovou službou z čiech, z materskej firmy, ale faktura je slovenská, zo slovenskej pobočky - teda v balíku je vložená, platím v hotovosti, ale balík nešiel zo slovenskej firmy. Takže to vlastne dodavatel robí zle?
Alebo ja to zle chápem?
profesional
14.03.10,21:48
No, zrejme doslo k tomu, ze cesky partner postupil iba objednavku na vybavenie na Slovensko a od Slovakov zinkasoval proviziu. Toto ale nie je Dropshipping. Dropshipping by bol ked si objednas knihu u dodavatela v SR, knihu ti ale v skutocnosti posle ich dodavatel z Ciech ale v baliku bude faktura Slovenskej firmy ktora od teba prijala objednavku. Chapes?
Dáša_
15.03.10,04:30
No, zrejme doslo k tomu, ze cesky partner postupil iba objednavku na vybavenie na Slovensko a od Slovakov zinkasoval proviziu. Toto ale nie je Dropshipping. Dropshipping by bol ked si objednas knihu u dodavatela v SR, knihu ti ale v skutocnosti posle ich dodavatel z Ciech ale v baliku bude faktura Slovenskej firmy ktora od teba prijala objednavku. Chapes?

chapem a tusim je to presne tak - objednam u slovenskej firmy, balik dojde z ciech a je tam vlozena slovenska faktura.
Idem prave objednavat, tak to presne pozriem :))
Filip Glasa
17.03.10,05:27
no neviem, neviem -niektoré slovenské IT veľkosklady predsa dropshipping robia.
profesional
29.03.10,09:50
Si si isty ze robia dropshipping? Je v baliku faktura niekoho ineho ako toho co to odosiela?

Teoreticky si iem predstavit hybrid dropshipping. Tj. ze tovar posle tvoj dodavatel tvojmu zakaznikovi a ty fakturu posles osobitne, ci uz postou alebo emailom.

Ale aj tak pojde zrejme v zmysle dikcie zakona o DPH o nepovoleny trojstranny obchod. Nepovoleny myslim preto, lebo sa nedokazes zmestit legalne do ziadnej z variant ktore ti zakon taxativne umoznuje.
Dáša_
29.03.10,09:59
Si si isty ze robia dropshipping? Je v baliku faktura niekoho ineho ako toho co to odosiela?

Teoreticky si iem predstavit hybrid dropshipping. Tj. ze tovar posle tvoj dodavatel tvojmu zakaznikovi a ty fakturu posles osobitne, ci uz postou alebo emailom.

Ale aj tak pojde zrejme v zmysle dikcie zakona o DPH o nepovoleny trojstranny obchod. Nepovoleny myslim preto, lebo sa nedokazes zmestit legalne do ziadnej z variant ktore ti zakon taxativne umoznuje.


teraz som zrovna drzala v ruke faktury za knihy - ja sice objednavam v slovenskej firme, aj balik pride so slovenskou fakturou, slovenské IčDPH. Akurat ho dovezie prepravna služba z čiech a na faktúre je kontakt na toho kto vystavil faktúru s českou predvoľbou. A samozrejme, aj zopár českých výrazov :)
dragan.michal
29.03.10,10:09
Si si isty ze robia dropshipping? Je v baliku faktura niekoho ineho ako toho co to odosiela?


Na slovensku robi dropshipping vlea firiem. napriklad silver.ag a mnozstvo parfumerii napriklad.
tmhwk
29.03.10,10:28
Si si isty ze robia dropshipping? Je v baliku faktura niekoho ineho ako toho co to odosiela?

Teoreticky si iem predstavit hybrid dropshipping. Tj. ze tovar posle tvoj dodavatel tvojmu zakaznikovi a ty fakturu posles osobitne, ci uz postou alebo emailom.

Ale aj tak pojde zrejme v zmysle dikcie zakona o DPH o nepovoleny trojstranny obchod. Nepovoleny myslim preto, lebo sa nedokazes zmestit legalne do ziadnej z variant ktore ti zakon taxativne umoznuje.
ano, robi (snad este stale) to aj jeden velky cesky predajca pocitacov atc comp. na slovensku ma kopu partnerov (vselijaki drobni zivnostnici a sro-cky) ktori predavaju cez vlastne webshopy /vsetky su na jedno kopyto/, balik dojde z ciech aj s fakturou formalne od toho partnera.
kath
01.04.10,14:59
inak my robíme také niečo, že tovar, ktorý náš výrobca vyrobí (tovar dávame vyrábať na objednávku), posiela priamo zákazníkovi (aby to nešlo cez nás, nezdvojnásobovali sa náklady na dopravu a ušetrilo sme čas) - samozrejme naše údaje, my vystavujeme faktúru. Dúfam že to nie je z právneho hľadiska nesprávny postup... ?? Alebo aj to možno považovať za dropshipping?
ešte dopĺňam že fakt, že tovar posiela priamo on je naša súkromná dohoda, nemáme na to žiadnu extra zmluvu...
Sexshoponline
26.04.10,18:23
Ak by mal niekto zaujem o dropshipping erotickych pomocok, tak nas staci kontaktovat na info@sexshoponline.sk

Provizia zacina od 15% a vyssie. tovar zakaznikom dorucujeme do 48 hodin od objednania. Niekedy aj do 24 hod. Podla konkretneho casu objednavky. Dodrzujeme 100% diskretnost. Tovar, ktory od nas odide, je zabaleny do krabic s bublinkovymi foliami a narazuvzdornym materialom. Tovar teda nedostanete zabaleny v krabice od topanok obaleny novinovym papierom, ako je to na Slovensku zvykom.

Vy nam poslete objednavku - my ju vybavime vo Vasom mene (obtelefonujeme klienta, preposleme mu pozadovany tovar). Odosielatel na baliku bude nasa firma BEMA trade s.r.o.. Peniaze z dobierky chodia na nas ucet. Pripadne reklamacie alebo neprevzate baliky chodia priamo k nam. Vy nam iba vyfakturujete ciastku, ktoru Vam oznamime na konci mesiaca. Do balikov mozno pridavat rozne reklamne predmety, ake si dodate.
Filip Glasa
27.04.10,13:06
Je v baliku faktura niekoho ineho ako toho co to odosiela?
áno - v balíku je faktúra z eshopu, ale privezené je to priamo z veľkoskladu IT.
marek.17
04.10.11,12:43
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohladom drop shippingu... Keby mám eshop, príde mi od zákazníka objednávka -> JA objednám tovar z iného eshopu - ten mi príde domov na moju adresu -> zabalím ho podla seba a faktúru vystavím tiež v mojom mene a pošlem mojmu zákazníkovi. Je toto brané ako dropshipping ? alebo je to legálne ?
Vopred Ďakujem za odpoveď :)
denisio44
24.03.13,08:12
Zdravím,
moja otázka znie asi takto:na ebay zacnem inzerovat produkt,ludia si ho objednajú,poslu peniaze na paypal,ja pojdem na web kde ten produkt ponúkajú,objednam a zaplatim ho kontom na paypale,oni to odoslu na zakaznikovu adresu a sprofitom cca 10 dolarov nakuse(a kedze na ebay je limit 10 predanych veci na mesiac) mam profit cca 77€/mesiac.ak zakaznikovi dorazi tovar z webu mozem mat z toho nejaky pravny problem?Dakujem za odpoved.