Fany1000
09.09.09,15:45
Dobrý deň, prosím vás, poraďte mi. Som matka dvoch detí. Na koľko "P" do roka mám nárok? 7 na mňa a 7 na obe deti ? Alebo len 7 na mňa aj deti spolu? Jedna účtovníčka mi tvrdí, že mám nárok na 7 P-čok vrátane detí a druhá, že mám nárok 7 na seba a 7 na doprovod dieťaťa (alebo iného člena rodiny). Ďakujem.
ludeko
09.09.09,13:49
Máte nárok na 7 dní k lekárovi na seba a na 7 dní ako doprovod. Pekný deň! L.
veronikasad
09.09.09,13:53
Dobrý deň, prosím vás, poraďte mi. Som matka dvoch detí. Na koľko "P" do roka mám nárok? 7 na mňa a 7 na obe deti ? Alebo len 7 na mňa aj deti spolu? Jedna účtovníčka mi tvrdí, že mám nárok na 7 P-čok vrátane detí a druhá, že mám nárok 7 na seba a 7 na doprovod dieťaťa (alebo iného člena rodiny). Ďakujem.
Pozri § 141 ZP :
...
2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

a) vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení

1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
2. ďalšie pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
...
c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
Fany1000
09.09.09,13:57
Ďakujem. Ja som to takto brala, ale dnes ma naša účtovníčka presviedčala, že mám nárok len na 7 dní, vrátane detí. Ďakujem.
veronikasad
09.09.09,13:58
Ďakujem. Ja som to takto brala, ale dnes ma naša účtovníčka presviedčala, že mám nárok len na 7 dní, vrátane detí. Ďakujem.
ukáž jej zákonník práce, nárok máš na 7 + 7 dní. Len ako sa bude tváriť tvoj zamestnávateľ ...
Katy a R
09.09.09,14:00
Ďakujem. Ja som to takto brala, ale dnes ma naša účtovníčka presviedčala, že mám nárok len na 7 dní, vrátane detí. Ďakujem.

na priepustke si to napíš, že ide o sprevádzanie RP .. a bude to jasnejšie;)