stratena
16.08.05,08:18
Dobrý den...mam tu takyto pripad:

nasa firma vystavila fakturu za tovar firme Kaufland...tato faktura bola chybna lebo bola vystavena o 12000 viac...a teraz Kaufland nas predbehol a vystavil dobropis...je to vobec mozne?my mame tu fakturu evidovat ako vyslu ked ju oni vystavili za nas?nie je to blbost?moznu oni vystavit dobropis na nas chybny tovar?
Janca
16.08.05,06:40
Podľa mňa po zistení mali tovar len reklamovať a žiadať Vás o vystavenie dobropisu. Vystavila by som ho sama.
Velettka
16.08.05,06:42
Určite by ste ten dobropis mali vystaviť VY! Oni to mali len reklamovať! Prípadne vystaviť novú faktúru so správnou sumou...
KEJKA
16.08.05,06:52
Dobrý den...mam tu takyto pripad:

nasa firma vystavila fakturu za tovar firme Kaufland...tato faktura bola chybna lebo bola vystavena o 12000 viac...a teraz Kaufland nas predbehol a vystavil dobropis...je to vobec mozne?my mame tu fakturu evidovat ako vyslu ked ju oni vystavili za nas?nie je to blbost?moznu oni vystavit dobropis na nas chybny tovar?Vystavovať faktúry môže aj odberateľ po dohohode, už som sa s tým stretla, ale v takom prípade vystavujú všetky fakltúry. Je to v zákone o DPH. Vešké reťazce to využívajú.
takýto ojedinelý prípad by som riešila vystavením dobropisu a ich doklad by som nechala len ako prílohu. Aby som mala vlastný rad vlastných faktúr.
Paula
21.08.05,13:55
Vystavovať faktúry môže aj odberateľ po dohohode, už som sa s tým stretla, ale v takom prípade vystavujú všetky fakltúry. Je to v zákone o DPH. Vešké reťazce to využívajú.
takýto ojedinelý prípad by som riešila vystavením dobropisu a ich doklad by som nechala len ako prílohu. Aby som mala vlastný rad vlastných faktúr.Tiež som sa takým prípadom stretávala do r.2004, kedy mojim klientom posielala jedna zo zdravotných poisťovní ňou vystavený dobropis na základe neuznaných receptov Riešili sme to tak, ako je tu uvedené -vystavením vlastného a priložením poisťovňou "vyrobeného".