AMaruš
09.09.09,19:25
Prosím o radu.Dcéra študovala na VŠ pedagog. 3 roky.Má urobenú jednu štátnicu v 3 ročníku ale bohužiaľ neuspela na jednej skúške v letnom semestri a tak nemohla postúpiť k druhej štátnici a ukončiť bakalárske štúdium. Keď sa informovala na fakulte po prázdninách ako ďalej postupovať, tak jej povedali že musí si podať v roku 2010 prihlášku a ísť znovu študovať od 1 ročníka a ešte aj všetko platiť. Nechápem tento postup. Prečo nemôže napr. opakovať len ten 3 ročník keď má riadne 2 ročníky ukončené. Prosím vie mi niekto poradiť ako postupovať.

Veľmi ďakujem. Utrápená mamina
ivka70
09.09.09,17:33
Priznam sa, ze tomu tiez nerozumiem, ak este za tie 3 roky rocnik neopakovala, mala by mat narok na opakovanie rocnika.

Nepresvihla nejaky termin, dokedy je potrebne podat ziadost o opakovanie rocnika?

Ak napises, o ktoru skolu a fakultu ide, skusime cosi najst k tomu.
AMaruš
09.09.09,17:43
Ďakujem za odpoveď.
Ide o Trnavskú školu, pedagogická fakulta. Bohužiaľ dcéra príde až v piatok, tak viac informácií nemám. Ale ten 1 a 2 ročník má riadne ukončený, a jednu štátnicu má hotovú v zimnom semestri 3 ročníka.
Ďakujem.
ivka70
09.09.09,17:52
Ďakujem za odpoveď.
Ide o Trnavskú školu, pedagogická fakulta. Bohužiaľ dcéra príde až v piatok, tak viac informácií nemám. Ale ten 1 a 2 ročník má riadne ukončený, a jednu štátnicu má hotovú v zimnom semestri 3 ročníka.
Ďakujem.


Nasla som studijny poriadok Trnavskej univerzity, tam sa opakovanie rocnika skutocne nevyskytuje.
Len prerusenie.
A stranka pedagogickej fakulty je nefunkcna :(
Xanti
09.09.09,17:55
Ďakujem za odpoveď.
Ide o Trnavskú školu, pedagogická fakulta. Bohužiaľ dcéra príde až v piatok, tak viac informácií nemám. Ale ten 1 a 2 ročník má riadne ukončený, a jednu štátnicu má hotovú v zimnom semestri 3 ročníka.
Ďakujem. Možno bude riešením poobzerať sa po ostatných pedagogických fakultách na Slovensku.
A požiadať o prijatie tam, a tiež aj o uznanie skúšok a pokračovanie v štúdiu.

Teda na technike to bolo možné. Študujúci zo ZA prišli do KE, z KE do PO, a tak dalej. Aj kvôli odborom sa menili školy, ked daná škola neponúkala ten vysnený odbor.
AMaruš
09.09.09,17:58
Ďakujem za ochotu. Ja asi ešte zavolám do školy a skúsim niečo zistiť. Ak sa nebude dať nič robiť tak teda som zúfalá. Sú to 3 stratené roky a to nehovorím ešte o peniazoch. Je to smutné.
Ešte raz ďakujem.
vierka26
09.09.09,18:05
ja si myslim, ze tu prihlasku mala podat znova, do 1.rocnika..ak by ju prijali tak by poziadala o uznanie skusok...ak by ich uznali tak by mohla teoreticky pokracovat tam kde skoncila a dokoncit len to co nema...
co sa tyka spoplatnenia, bohuzial je to tak, ze by sa platilo...pretoze sa prekroci standardna doba studia a ta je u Bc. 3 roky, dalsi rok je navyse, teda je to spoplatnene...
Don133
14.09.09,15:07
Pri prestupe medzi univerzitami niekedy platilo, že skúšku uznali len ak bola lepšia ako "dobrý" a bola obmedzená aj časovo, výnimku udeloval dekan....skus zavolať do školy a daj vedieť, aby neprešvihla termín.
Onko
14.09.09,15:20
Ja asi ešte zavolám do školy a skúsim niečo zistiť.

Nemala by si to zisťovať tá študentka, ak vôbec chce ešte študovať?