ivet74
10.09.09,07:55
Dobry den,
viete mi prosim poradit, kde moze byt problem?
Zaznamenali sme za poslednych par tyzdnov slabnuci prud vody vo vodovodnej baterii v kupelni, s tym, ze tlak klesa konstantne, dnes rano uz tiekla voda len velmi slabym prudom..V januari tohto roku nam bola robena komplet rekonstrukcia kupelne, vratane vodovodnych rozvodov, mam obavy, ci nahodou nie je prasknuta trubka a cez tu voda presakuje v stene(??). Presakovanie nevidime, je to zakryte kachlickami, z opacnej strany steny je kuchynska linka. V inych bateriach tento problem nie je. V nasom vchode sa nerobi ziadny servis na rozvodoch vody..
Je mozne, ze za pol roka odisla bateria.. ?

Dakujem
Chobot
10.09.09,06:29
Dobry den,
viete mi prosim poradit, kde moze byt problem?
Zaznamenali sme za poslednych par tyzdnov slabnuci prud vody vo vodovodnej baterii v kupelni, s tym, ze tlak klesa konstantne, dnes rano uz tiekla voda len velmi slabym prudom..V januari tohto roku nam bola robena komplet rekonstrukcia kupelne, vratane vodovodnych rozvodov, mam obavy, ci nahodou nie je prasknuta trubka a cez tu voda presakuje v stene(??). Presakovanie nevidime, je to zakryte kachlickami, z opacnej strany steny je kuchynska linka. V inych bateriach tento problem nie je. V nasom vchode sa nerobi ziadny servis na rozvodoch vody..
Je mozne, ze za pol roka odisla bateria.. ?

Dakujem

A z ostaných batérií tečie voda normálne? Alebo v celom byte je slabý tlak?

Ak z ostatných batérií tečie voda normálne, tak v prvom rade vyčisti perlátor na batérii. Môže sa stať, že po rekonštrukcii sa uvoľnilo veľa vodného kameňa z trubiek a tie sa zachytili v perlátori a upchali ho. Treba ho odskrutkovať (ten vývod) a umyť.

Ak to nepomôže, napíš akú máš batériu či novú alebo pôvodnú. Či je to klasická, páková alebo termostatická.

A voda tečie slabo aj teplá aj studená, alebo len niektorá z nich?
sisima
10.09.09,11:04
my sme mali podobny problem, a chyba bola v baterii... nakolko v celom dome mame Hansgrohe a len v kuchyni sme mali tusim Sagitarius... a tento problem bol len v kuchyni...uzili sme si s nou... poslali nam akoze opravara v ramci reklamacie, ten ju 2 hodiny rozmontovaval, pri tom ju poskriabal, nic nezistil, nic neurobil, to poskriabanie zaprel, a usudil, ze mame slaby prud vody... blbost... pritom bol manzel cely cas pri nom... katastrofa... nakoniec sme kupili inu znacku...a urobili sme dobre :)
najag
10.09.09,11:13
Velmi casto je upchata trubka od vodomera k baterii, ale aj k vodomeru. Primesami, ktore obsahuje studena, alebo tepla voda. Len stupacie potrubie je vacsieho priemeru, takze sa prejavi az na vstupe do bytu.
220870
10.09.09,17:18
V 90% prípadov stačí vyčistiť sitko ktoré je na každej batérii.Na stojankových batériach bývajú pod umývadlom ventily.Občas sa aj tieto upchajú.
Don133
10.09.09,17:29
Aj u mna bol podobny problem, stacilo vyčistit "sitká" na ventiloch pod umývadlom. Dal som filter 1" na hlavný prívod vody (priesvitný) a odvtedy nemám "nános" na sitkách aj ked ich preventívne kontrolujem. Dost vodárov mi potvrdilo opodstatnenosť filtra na vstupe, predlžuje sa životnosť vodovodných batérií, aj spotrebičov(umývačka riadu...atd). Takže centrálny filter podľa mojich skuseností odporúčam.
ivet74
11.09.09,05:45
velmi pekne dakujem za prispevky

Takze: bateria je pakova, nova, tusim bez toho perlatora, lebo prud vody je "cisty" nie taky bublinkovy, trubky su tiez detto uplne nove, tie sa menili v ramci rekonstrukcie, lebo sa murovalo komplet cele jadro a boli aj namontovane tie filtre na hlavnom privode. Voda z ostatnych baterii tecie ak ako predtym, problem je len s touto jednou..
hm.. cize by to bolo o chybnej baterii.. ?
Don133
11.09.09,06:41
Práve po rekonštrukcií, čistil niekto filter pred bateriou? Ked ho uzatvoriš(taky rohový chromovaný) na čelnej strane je taka "veľká skrutka" veľkým šrobovákom ju vykrutkuj a za ňou je filter, ten vyčisti. Nezabudni pred vyskrutkovaním filtra uzatvoriť ten ventil(pre teplu aj studenu) lebo ked si vytopiš kupelnu nebudeš nadšená :)
Chobot
11.09.09,07:18
velmi pekne dakujem za prispevky

Takze: bateria je pakova, nova, tusim bez toho perlatora, lebo prud vody je "cisty" nie taky bublinkovy, trubky su tiez detto uplne nove, tie sa menili v ramci rekonstrukcie, lebo sa murovalo komplet cele jadro a boli aj namontovane tie filtre na hlavnom privode. Voda z ostatnych baterii tecie ak ako predtym, problem je len s touto jednou..
hm.. cize by to bolo o chybnej baterii.. ?

A keď to nebude v tom ventile, tak aj na výpusti (kde tečie voda von z kohútika) býva filter (aj keď tam nemáš perlátor). Treba ho odskrutkovať a vyčistiť.

Vnútri v kartuši nepredpokladám, že by sa niečo upchalo pri novej batérii.
ivet74
11.09.09,12:10
dakujem velmi pekne za rady! :-)
vyskusam, dam vediet ako to dopadlo.
ivet74
16.09.09,11:22
este raz dakujem za rady :)
mali ste pravdu s tym sitkom, bolo cele zanesene takym drobnym pieskom.. ani vo sne by ma nenapadlo, ze by pri novej instalacii s centralnym filtrom mohli byt zanesene aj tie na bateriach..
dnes ceknem vsetky :D
Chobot
16.09.09,11:23
este raz dakujem za rady :)
mali ste pravdu s tym sitkom, bolo cele zanesene takym drobnym pieskom.. ani vo sne by ma nenapadlo, ze by pri novej instalacii s centralnym filtrom mohli byt zanesene aj tie na bateriach..
dnes ceknem vsetky :D

A ktorý filter bol zanesený? Ten pri ventiloch alebo na ten na batérii?
ivet74
16.09.09,13:07
ten na baterii.. tie dole som nevladala odmontovat, srobovak mi odskakoval z tych zaraziek, tak som to nechala tak.. hlavne ked som videla, ze sa prud vody obnovil na povodny. este sa tak nadejam, ze ak je aj dole nejaky nanos, ze to tlak vytlaci hore, a opat precistim to sitko.. to uz mam nacvicene :D
len sa bojim, ci toto nenastane aj na umyvacke.. ze ci tam tiez nie je nieco zanesene, lebo trubky su tie iste, ale podla zvuku to ma stale dobry tlak a ani dlho nenapusta..
Chobot
16.09.09,13:16
ten na baterii.. tie dole som nevladala odmontovat, srobovak mi odskakoval z tych zaraziek, tak som to nechala tak.. hlavne ked som videla, ze sa prud vody obnovil na povodny. este sa tak nadejam, ze ak je aj dole nejaky nanos, ze to tlak vytlaci hore, a opat precistim to sitko.. to uz mam nacvicene :D
len sa bojim, ci toto nenastane aj na umyvacke.. ze ci tam tiez nie je nieco zanesene, lebo trubky su tie iste, ale podla zvuku to ma stale dobry tlak a ani dlho nenapusta..

V umývačke nie je tak jemné sitko, tam sa to neupchá.
Stvrty
11.07.10,18:00
Zdravim,
v priebehu niekolkych dni nam slabne prud zo vsetkych 3 kohutikov.
Dnes je to asi treti den a z dvoch kohutikov ( kuchyna, kupelna) studena uz nejde vobec a tepla ledva. Nizsie umiestneny kohutik nad vanou ide obstojne, ale podstatne slabsie oproti povodnemu stavu. Kde moze byt problem?
Byvame v byte, starsia bytovka, Nastahovali sme sa pred 2 tyzdnami. Co s tym? Ako to riesit? Je to chyba v bateriach, alebo problem vonku? Stretli ste sa stym niekedy? Dik za kazdy nazor
lujza.j
11.07.10,19:21
Zdravim,
v priebehu niekolkych dni nam slabne prud zo vsetkych 3 kohutikov.
Dnes je to asi treti den a z dvoch kohutikov ( kuchyna, kupelna) studena uz nejde vobec a tepla ledva. Nizsie umiestneny kohutik nad vanou ide obstojne, ale podstatne slabsie oproti povodnemu stavu. Kde moze byt problem?
Byvame v byte, starsia bytovka, Nastahovali sme sa pred 2 tyzdnami. Co s tym? Ako to riesit? Je to chyba v bateriach, alebo problem vonku? Stretli ste sa stym niekedy? Dik za kazdy nazor
skús si prečítať vyššie napísané príspevky:)
Chobot
12.07.10,08:22
Zdravim,
v priebehu niekolkych dni nam slabne prud zo vsetkych 3 kohutikov.
Dnes je to asi treti den a z dvoch kohutikov ( kuchyna, kupelna) studena uz nejde vobec a tepla ledva. Nizsie umiestneny kohutik nad vanou ide obstojne, ale podstatne slabsie oproti povodnemu stavu. Kde moze byt problem?
Byvame v byte, starsia bytovka, Nastahovali sme sa pred 2 tyzdnami. Co s tym? Ako to riesit? Je to chyba v bateriach, alebo problem vonku? Stretli ste sa stym niekedy? Dik za kazdy nazor

A skúsil si sa spýtať susedov (napr. nad tebou) či nemajú aj oni problém s vodou?
Stvrty
12.07.10,18:23
uz to mam (od susedov), je to problem v privode vody do bytovky.. :(
petmar
12.07.10,19:17
Sťažovať sa treba, ale konštruktívne

http://www.youtube.com/watch?v=JywMfW-JTe8&feature=related
Halli
12.07.10,19:50
Petmar, a zapli jej tú vodu , či nezapli ??? :D:D