lenkage
10.09.09,08:12
Chcem Vás poprosiť o radu... Pracujem v jednej spoločnosti skoro 2 roky hlavne ako mzdová účtovníčka (40 zamestnancov), administratívna pracovníčka, fakturantka, pracujem aj s pokladňou, úhrady faktúr a výplat robím ja cez homebanking. Okrem toho môj zamestnávateľ má aj 3 súkromné školy, pre ktoré tiež robím mzdovú účtovníčku (70 zamestnacov, 15 dohodárov), aj hospodárku školy, v poslednom čase všetko ja riešim miesto riaditeľa škôl. Do práce chodím na 06,00 h. domov z práce odchádzam o cca 19,30 h, keď sa mi podarí všetko rýchlo spraviť. Ide vlastne o to, že som navrhla zamestnávateľovi, aby mi zvýšil plat, doteraz zarábam v čistom 497,05 Eur. Tvrdí mi, že za to, čo robím som dobre ohodnotená, tak mi prosím povedzte, či mám byť spokojná za taký plat. Ďakujem
mzdarka renca
10.09.09,06:19
určite by som s takým ohodnotením nebola spokojná.........platí ti aspoň za prácu nadčas?
lenkage
10.09.09,06:22
Ani nadčasy, ani stravné lístky..nič..Uvažovala som nad výpoveďou, ale najskôr si musím rýchlo nájsť nejakú prácu.. Môj šéf mi stále tvrdí, že všade na okolo zarábajú tak ako ja, len mi cca poraďte za takú prácu koľko si možno zaslúžim.
jana
10.09.09,08:47
určite daj výpoveď. Zamestnávateľ ťa určite nebude chcieť pustiť, a zvýši ti plat, lebo za také peniaze mu to nikto robiť nebude.
JarkaL
10.09.09,08:51
Ani nadčasy, ani stravné lístky..nič..Uvažovala som nad výpoveďou, ale najskôr si musím rýchlo nájsť nejakú prácu.. Môj šéf mi stále tvrdí, že všade na okolo zarábajú tak ako ja, len mi cca poraďte za takú prácu koľko si možno zaslúžim.

A všetci naokolo aj pracujú 11-12 hod. denne?
Mal by Ti dať minimálne dvojnásobok. Keby si to mala fakturovať podľa cenníka, bolo by to aj viac.
Ako to, že nemáš stravné lístky, keď si zamestnanec?!
lenkage
10.09.09,09:01
Stravné lístky nemám, lebo šetrí...Dnes mi dal dlhú kázeň o tom, že inde v účtovníckych firmách zamestnanci zarobia menej ako ja..Nie, ostatní pracujú menej a za väčší zárobok..
ewita888
10.09.09,09:12
tak prečo si ešte tam? hlavne ked naokolo zarobia viac.. nepochopiteľné..
lenkage
10.09.09,09:18
Asi preto, že som sama na 1 dieťa a s úverom na krku a potrebujem mať istú robotu, kde žijem je ťažšie nájsť prácu, hlavne teraz..Tak pár týždňov len márne hľadám
Jara
10.09.09,09:20
Ak si z východu, tak sa nediv :mee: , ja mám 32 ročnú prax, robím komplet všetko sama, akýkoľvek papier čo je treba, či faktúry, či pokladňu, banku, mzdy, personalistiku, včítane daňového priznania, výkazy, no proste všetko, 2 firmy a tiež mám toľko čistého, no možno o 10 € viac... :mee: Nemôžem si vyberať, musím byť rada, že vôbec mám prácu... :)
ewita888
10.09.09,09:22
takto sa ti ale asi ťažsie spláca s takým zárobkom za taký čas.. iné je, že hľadáš niečo lepšie, tak ti želám veľa šťastia..
Paula
10.09.09,09:24
Ach, mne to príde ako zneužitie sociálnej situácie zamestnanca. "Buď rada, že živím teba a tvoje dieťa a nevyskakuj". :mee: