jokova
10.09.09,09:31
nazdar microsoft znalci,
zadal som cislo do bunky a potvrdil enterom no nepacila sa mi poloha a tak som dvakrat tukol na bunku dal medzernik pred cislo a klavesovym medzernikom posunul cislo kam som potreboval,tak to fungovalo az doteraz.teraz spravim to iste no vidim ako sa mi rozsiruje bunka smerom dolava a cislo stoji na mieste,co som stlacil a nemal stlacit???kde ja chyba???
dik za odpovede.
jokova
10.09.09,07:43
prepacte zle som to zaradil
ACCNT
10.09.09,07:47
predpokladam, ze ide o excel.
tu bunku, ktora sa zle "zarovnava" - tak na nu kliknut pravym tlacitkom, vybrat formatovat bunky, na karte cislo vybrat text, potom potvrdit OK a uz by to malo fungovat.

po tomto ukone ale bude vypisovat v rohu taky maly trojuholnik - to si netreba vsimat(vzorce budu fungovat), pripadne staci zvolit ignorovat chybu(alebo niekde v nastaveniach sa to mozno da vypnut).

btw. nemusi sa to robit s kazdou bunkou osobitne, da sa zvolit oblast buniek(kliknut lavym, drzat a tahat) a potom po vybrati pozadovanych buniek kliknut pravym a pokracovat podla postupu vyssie.

btw ja na zahrade nad takymito vecami nerozmyslam ;)
Xanti
10.09.09,07:50
prepacte zle som to zaradil
Požiadaj moderátora o zlúčenie alebo vymazanie nie zduplovanej ale ztriplovanej témy ... viď ..
http://www.porada.sk/t119548-cislo-v-bunke.html
http://www.porada.sk/t119541-cislo-v-bunke.html

ak chceš aby bola téma na vrchu stačí napísať posúvam bude viditeľná pre všetkých.
dalid
10.09.09,07:53
podla popisu myslim ze ide o toto. napis cislo do bunky. Ak ho chces zarovnat na stred, bud mas na hore na liste take 3 ikonky ako riadky, jedna z nich ja zarovnanie na stred. ALEBO - pravy klik na bunku - formatovat bunky - zalozka zarovnanie - vodorovne - vyberies centrovat na stred vyberu. Do vyberu si mozes dat celu tabulku, stlpec, riadok alebo co potrebujes..
Chobot
10.09.09,07:55
nazdar microsoft znalci,
zadal som cislo do bunky a potvrdil enterom no nepacila sa mi poloha a tak som dvakrat tukol na bunku dal medzernik pred cislo a klavesovym medzernikom posunul cislo kam som potreboval,tak to fungovalo az doteraz.teraz spravim to iste no vidim ako sa mi rozsiruje bunka smerom dolava a cislo stoji na mieste,co som stlacil a nemal stlacit???kde ja chyba???
dik za odpovede.

V prvom rade si tému zaradil do zlej sekcie (Záhradka), malo to byť v sekcii PC. Nevadí, ja som to presunul, nabudúce ale treba dať pozor, kam to zaradíš, lebo do sekcie Záhradka nemusia chodiť tí, čo radia v oblasti PC a na radu by si čakal možno zbytočne.

Teraz k tvojmu problému. Nenapísal si, v akej aplikácii to robíš, ale ak je to v exceli, je to formátovaním bunky. Pri číslach Excel automaticky ignoruje prázdne miesta pred číslom v bunke. Musíš zmeniť formát bunky z čísla na text (kliknúť pravým tlačítkom myši, vybrať Formátovať bunky, záložka Číslo a tam vybrať Text). Potom to môžeš posúvať medzerami.

Len potom pozor, lebo excel to nebude pri výpočtoch považovať za číslo, ale ako text. Takže keby si chcel urobiť súčet z takto formátovaných buniek, tak ti vypíše buď chybu, alebo nulu.

Radšej by som to riešil zarovnaním bunky, môžeš zarovnávať do ľava, do prava alebo centrovať. Potrebuješ skutočne zarovnať do ľava s takým odsadením?
Chobot
10.09.09,08:00
prepacte zle som to zaradil


Nevadí, už som to presunul a spojil som príspevky zo všetkých tém, čo si zadal.;)
jokova
10.09.09,08:24
Nevadí, už som to presunul a spojil som príspevky zo všetkých tém, čo si zadal.

tak dik.
jokova
10.09.09,08:41
uz som prisiel na to kde som robil chybu,
ked dam midzi cisla bodku 8.87 mozem snim pohybovat,no pri ciarke sa to neda 8,87. posuvat bunky potrebujem na toto (vid.prilohu)
dakujem za odpovede
Chobot
10.09.09,08:52
uz som prisiel na to kde som robil chybu,
ked dam midzi cisla bodku 8.87 mozem snim pohybovat,no pri ciarke sa to neda 8,87. posuvat bunky potrebujem na toto (vid.prilohu)
dakujem za odpovede

To preto, lebo v exceli sa desatinné miesto oddeľujú čiarkou. Ak dáš medzi čísla bodku, nie je to pre Excel desatinné číslo, ale len reťazec znakov, teda text.

Ak ale môžem poradiť, myslím, že Excel nie je veľmi vhodný na tvorbu takýchto vecí. Teda nie že by sa v tom také veci nedali robiť, ale je to veľmi prácne. Neviem, ako robíš tie čiary, ale určite je to prácne vložiť každú jednu čiaru.

Vo Worde by to bolo oveľa jednoduchšie (tam sa dá pracovať aj hromadne s objektami, zoskupovať ich, vrstviť ich a pod.), a určite by sa našlo kopec iných grafických aplikáci vhodnejších na to. Ale je to na tebe, ak ti vyhovuje Excel, tak som nič nepovedal.
Blankake
10.09.09,09:00
To preto, lebo v exceli sa desatinné miesto oddeľujú čiarkou. Ak dáš medzi čísla bodku, nie je to pre Excel desatinné číslo, ale len reťazec znakov, teda text.
Možno by pomohlo zmeniť v Miestnych a jazykových nastaveniach znak oddeľovača z desatinnej čiarky na desatinnú bodku...
jokova
10.09.09,09:31
Vo Worde by to bolo oveľa jednoduchšie (tam sa dá pracovať aj hromadne s objektami, zoskupovať ich, vrstviť ich a pod.), a určite by sa našlo kopec iných grafických aplikáci vhodnejších na to. Ale je to na tebe, ak ti vyhovuje Excel, tak som nič nepovedal.
_______________
robim to v exceli preto lebo si odfotim vykres vlozim na list obkreslim steny a vysledok vidis.je to robene cez kreslenie
a excel aspon trocha poznam,ine graficke aplikacie nepoznam a asi budu dost zlozite a neviem ci sa da pouzit moj postup
PaloPa
10.09.09,11:42
Ak už je toho veľa pripraveného v Exceli a nie je chuť prerábať to celé pod nejakou inou aplikáciou jeden tip:

Zapnúť panel nástrojov "Kreslenie / Drawing" príslušné číselné popisky vpísať do textových rámčekov (viď obrázok).

subtip1: odstránenie orámovania okolo text. rámika
- dvojklik na na okraji text boxu
- záložka Colors and Lines (Farby a čiary),
- časť Line / Color: dať No Line (žiadna čiara)

subtip2: kopírovanie už vytvoreného text boxu:
- CTRL + ťahanie ľ.tl. myši na nové miesto.

Ak predsa len budú čísla v bunke, potom ešte jedna možnosť:
1) zarovnať bunku zľava
2) Formát / Bunky / záložka Zarovnanie (Aligment) / Odsadenie (Indent)

Palo
jokova
10.09.09,12:21
dakujem za radu a mozes mi dat link na neake ine aplikacie v buducnosti sa mi urcite zidu
PaloPa
10.09.09,12:35
No AUTOCAD s príslušnými nadstavbami asi nebude to pravé orechové :-)
Aj keď rôznych podobných "lite" sw je kopec.

Ale možno pomôže linka na jeden freeware, ktorý by som asi ja skúsil:
Sweet Home 3D
http://www.pcrevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=53168.
Nerobil som s ním, treba vyskúšať.

Určite aj iní poradia aplikácie, ktoré majú otestované.

P.

Linka na prehľad rôznych kresliacich programov:
http://free.tcad.sk/
dolfort
14.09.09,08:08
dakujem za radu a mozes mi dat link na neake ine aplikacie v buducnosti sa mi urcite zidu

RoomArranger (http://www.roomarranger.com/)