stefania71
10.09.09,09:45
Dobrý deň všetkým. Náš starosta chce podať žiadosť o starobný dôchodok, s tým, že naďalej bude vykonávať svoju funkciu. Ako mám postupovať, aké mám povinnosti ako zamestnávateľ, pri podávaní ELDZ treba zadať aj dátum ukončenie pracovného pomeru, čo s tým. Bola by som veľmi vďačná keby mi niekto poskytoval nejaké usmernenie. ďakujem
VERONIKA6
10.09.09,07:51
Dobrý deň všetkým. Náš starosta chce podať žiadosť o starobný dôchodok, s tým, že naďalej bude vykonávať svoju funkciu. Ako mám postupovať, aké mám povinnosti ako zamestnávateľ, pri podávaní ELDZ treba zadať aj dátum ukončenie pracovného pomeru, čo s tým. Bola by som veľmi vďačná keby mi niekto poskytoval nejaké usmernenie. ďakujem

K akému dňu chce požiadať o starobný dôchodok k takému ukončíš EL. Pri prvej návšteve sociálky pracovníka oboznámia aké doklady si prinesie a taktiež mu povedia k akému dátumu EL zamestnávateľ ukončí. Po priznaní dôchodku sa upravia odvody, nebude platiť zamestnanec ani zamestnávateľ odvod na nezamestnanosť a invalidné poist. Taktiež túto zmenu ohlásiš RL na sociálku.