saipang
10.09.09,10:08
Môj syn je v tomto školskom roku v maturitnom ročníku na Obchodnej akadémii a po maturite chce pokračovať v štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V škole im poradili absolvovať prípravný kurz na prijímacie skúšky v Slovenskom inštitúte vzdelávania. Chcem Vás touto cestou požiadať o radu, aké skúsenosti máte po absolvovaní takéhoto kurzu. Pripraví kvalitne tento kurz na prijímačky? Stojí to za to (nemyslím peniaze).

Ďakujem
zoee_PK
10.09.09,08:16
Ahoj,
ja som chodila na takyto kurz pred 5 rokmi - na Ekonomiu. Velmi mi pomohol, pretoze som isla z gamnazia a ekonomiu sme ani nemali. Co sa tyka matematiky a anglictiny... vsetko zavisi od toho, ake ma Tvoj syn znalosti. Mozno by mu stacilo iba si prejst take brozury, co EUBA kazdy rok vydava, je tam uvedeny rozsah prijimaciek, myslim, ze aj s prikladmi. A kedze chodi na obchodnu, mozno ani tu ekonomiu mu nebude treba :)).

mirka
grammatika
10.09.09,08:18
Nezúčastnila som sa síce tohto prípravného kurzu (je to už aj dávno), ale odporúčam synovi preštudovať si knihu Všeobecná ekonomická teória-ktorú vydáva EU, pretože z toho bývajú otázky na prijímačkách. A študovať veľa matematiku a jazyk.
marcela_maca
19.09.09,19:00
ahoj, ja som teraz v 5. ročníku na EU v BA, a absolvovala som ten kurz , bol to myslím nejaké 2 mesiace pred prijímačkami, každú sobotu a určite to stálo za to, mám tiež skončenú OA, a napríklad mne robil problém cudzí jazyk, čo sa týka ekonomie a matematiky nič mi to nedalo, ale cudzí jazyk určite áno. Odporúčam chodiť na všetky predmety, pretože na týchto prípravných kurzoch sa zameriavajú práve na to, čo na prijímačkách bude, takže aspoň bude vedieť na čo sa má sústrediť.
Marcela
Lianka
20.09.09,12:17
Ja som chodila na kurz matematiky asi pred 5 rokmi (neviem, kto to organizoval, uz si nepamätam, ale konalo sa to v priestoroch EU a kurz viedla jedna matematikarka z tejto skoly) - kurz mi vela dal.

Jazyk som sa ucila sama, mala som taku knizku s testami - Testy z nem. jazyky na prijimacky na EU.

Zalezi asi na tom, co (ktore z predmetov) a ci sa ich dokaze syn naucit sam. Co sa nedokaze a potrebuje vysvetlit, tam je vhodne zvolit kurz.
dusan_h
12.04.10,12:43
info na rok 2010 "cdv.euba.sk / index.php / pripravne-kurzy-na-prijimacky"

treba vyhodit medzery pred a za lomitkami a adresa je ok ;)

sam tam chcem ist na ten intenzivny... :)