besnavila
10.09.09,10:26
prisla mi kontrola do prevadzkarne a vytkla mi jednu vec ohladne toho, ze mam v zivostenskom registri viacej zivnosti ako skutocne prevadzkujem v prevadzkarni......ze tam musim mat iba tie cinnosti ktoré skutocne vykonavam, takze vie mi niekdo poradit co s tym alebo ci je na to daky pravny predpis o cinnostiach v prevadzkarni?


dakujem pekne za radu :):):):)
akina
18.09.09,08:12
prisla mi kontrola do prevadzkarne a vytkla mi jednu vec ohladne toho, ze mam v zivostenskom registri viacej zivnosti ako skutocne prevadzkujem v prevadzkarni......ze tam musim mat iba tie cinnosti ktoré skutocne vykonavam, takze vie mi niekdo poradit co s tym alebo ci je na to daky pravny predpis o cinnostiach v prevadzkarni?


dakujem pekne za radu :):):):)
Kontrola ti nevytkla počet živností, ktoré máš na ŽL, ale počet živností ( činností), ktoré si si ohlásila ku konktrétnej prevádzkarni na konkrétnej adrese, t.z. máš ohlásenú prevádzkareň na činnosti, ktoré tam skutočne nevykonávaš. Prevádzkareň sa vždy viaže na konkrétnu živnosť-činnosť, vychádza to zo samotnej definície prevádzkarne - §17 ods.1 živ. zákona. V tvojom prípade je potrebné na ŽÚ odhlásiť-zrušiť prevádzkareň ku tým predmetom činnosti, ktoré tam nevykonávaš.Pozor, nie zrušiť predmety činnosti-živnosti, len odhlásiť adresu prevádzkarne k nevykonávanej činnosti ( toto niektorí podnikatelia často v praxi nerozlišujú ).