osky
10.09.09,10:40
ahojte.v poslednom case som si vsimla,ze sa mi tvori vela malych ziliek na nohach.konkretne na stehnach,take roztrapkane vlasocnicove zilky,bordove,nevyzera to dobre.co s tym?da sa to zastavit,pomoze dieta,alebo treba ist k lekarovi?
kimart
10.09.09,08:45
diéta nepomôže, ale dá sa to odstrániť laserom
hnedoočka
10.09.09,08:52
sú to tzv.metličky. mňa to tiež mrzelo,tak som na jar absolvovala sklerotizáciu týchto žiliek cievnym chirurgom. kúpila som si ampulky v lekárni a on mi tú látku vpichoval injekciou - nebolo to nič strašného, horšie bolo nosenie elastických pančúch po dobu 5 týždňov a veľa chodenia. záver však bol prekvapivý pre mňa - lebo všetky metličky mi ostali. takže túto metódu neodporúčam. tiež som počula o laseri,len bližšie ešte nemám info.
ak by niekto mal skúsenosti, uvítala by som ...
silviaz
10.09.09,12:28
pomoze ani nie tak dieta ale hlavne sport zdravy pohyb, vela tekutin, zeleniny ovocia, obylniny na spevnenie cievnych stien hlavne celozrnne
To my povedal zatial kazdy lekar ktoreho som sa pytala avsak uz vzniknute cievky to nespravi iba sa predide tvorbe novych.
stonka
11.09.09,08:20
K prevencii vzniku tzv. metličiek je okrem zdravého pohybu dobré konzumovať aj Ascorutin (voľne dostupný v lekárni).
Ascorutin sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc rôzneho pôvodu, najmä pri nedostatku vitamínu C (kyseliny askorbovej) v organizme.
Ascorutin je zložený liek, ktorého obe liečivá - rutosid a kyselina askorbová - upravujú zvýšenú lámavosť a priepustnosť krvných vlásočníc.