jana
10.09.09,10:43
Moja známa dostala výpoveď zo strany zamestnávateľa k určitému dátumu. Dostala výplatu, kde zistila, že jej nevyplatili starú dovolenku. Čo má robiť?
drobeceva
10.09.09,08:44
Moja známa dostala výpoveď zo strany zamestnávateľa k určitému dátumu. Dostala výplatu, kde zistila, že jej nevyplatili starú dovolenku. Čo má robiť?
Domáhať sa jej vyplatenia. Veď z-ľ je povinný pri výstupe dovolenku preplatiť.
/Možno zlýhal ľudský faktor, možno mzdárka pozabudla/
VERONIKA6
10.09.09,08:44
Moja známa dostala výpoveď zo strany zamestnávateľa k určitému dátumu. Dostala výplatu, kde zistila, že jej nevyplatili starú dovolenku. Čo má robiť?
Nech reklamuje. Pri skončení prac. pomeru je zamestnávateľ povinný vyplatiť nevyčerpanú dovolenku a to bez akéjkoľvek žiadosti.
Chobot
10.09.09,09:00
Moja známa dostala výpoveď zo strany zamestnávateľa k určitému dátumu. Dostala výplatu, kde zistila, že jej nevyplatili starú dovolenku. Čo má robiť?

A bola to posledná výplata? Alebo ešte len bude mať poslednú výplatu. Lebo dovolenka sa vypláca v poslednej výplate po skončení PP. Ak ešte PP neskončil, tak stále sa môže stať, že bude nejakú dovolenku čerpať.
jana
10.09.09,09:39
to bola posledná výplata
Chobot
10.09.09,09:42
to bola posledná výplata

Tak si treba pýtať, čo jej patrí.

Ešte sa opýtam, o akú starú dovolenku ide? Z roku 2008? Alebo z roku 2007?
kovex
10.09.09,09:47
A možno nevyplatili preto, aby nemuseli platiť odvody z nej a vyplatia neskôr ....... ale o tom mala byť zamestnankyňa upovedomená, že dovolenka bude preplatená neskôr.
Jednoznačne sa treba skontaktovať so zamestnávateľom a vyriešiť to ....... je povinný ju vyplatiť.
mzdarka renca
10.09.09,11:37
A možno nevyplatili preto, aby nemuseli platiť odvody z nej a vyplatia neskôr ....... ale o tom mala byť zamestnankyňa upovedomená, že dovolenka bude preplatená neskôr.
Jednoznačne sa treba skontaktovať so zamestnávateľom a vyriešiť to ....... je povinný ju vyplatiť.

to nie je argument, že kôli odvodom.......aj keby o tom bola zamestnankyňa informovaná, má zamestnávateľ povinnosť dovolenku preplatiť v poslednej výplate.
jana
16.09.09,11:57
z roku 2008
Chobot
16.09.09,12:08
V prípade skončenia PP sa vypláca celý nárok dovolenky, nie len ten nad 4 týždne. Pozri aj tento príspevok:

http://www.porada.sk/t100362-preplatenie-ci-prepadnutie-dovolenky.html#post1153148
drobeceva
16.09.09,12:11
V prípade skončenia PP sa vypláca celý nárok dovolenky, nie len ten nad 4 týždne. Pozri aj tento príspevok:

http://www.porada.sk/t100362-preplatenie-ci-prepadnutie-dovolenky.html#post1153148
O.K.
svoj príspevok mažem