martinolesnanik
10.09.09,10:45
Zdravím,

viem, že som tu už dosť otravoval ohľadom toho ako ako konateľ dostanem peniaze. Fajn, to mi je už jasné. Ale čo sa týka čiastky? Vezmime si klasický omieľaný prípad, že som samotný vlastník sročky. Konkrétny prípad, robím internetové prezentácie. Urobím stránku za 400€, odvediem všetky veci čo mám, a povedzme že mi ostane 300€ (neprerátaval som, .. berme že je to taká hodnota) ... to je zisk firmy. Môžem si týchto 300€ vyplatiť ako odmenu konateľovi za vykonávanie činnosti bez Pracovnej Zmluvy? Ak sa jedná o porušenie zákona, napíšte, nepýtam sa provokatívne, (pretože už som tu za to bol niekoľkokrát zahriaknutý), proste neviem a preto sa pýtam... Samozrejme by som si to ako konateľ potom zdanil z príjmov ako zo závislej činnosti (teda tak som to tu na porade niekde čítal)... Jediné čo ma trápi, či si môžem tú "tvorbu webstránok" rátať ako "činnosť konateľa"... Môžem?

Ďakujem za odpovede
martinolesnanik
10.09.09,08:47
A... doplním, viem že ako jediný vlastník si môžem peniaze vyberať na konci roka po účtovnej uzávierke, ale povedzme že si to ako konateľ chcem vybrať skôr (čakať do konca roka na peniaze môže byť trochu blbé).