petacuckova
10.09.09,10:56
Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s prosbou. Prečítala som si niekoľko tém k danej problematike, ale chcela by som si to v kocke utvrdiť, aby som na niečo nezabudla.
Dnes ráno kolega v práci zomrel na infarkt. Čiže nejde o pracovný úraz aj keď sa to stalo v práci. Žil v spoločnej domácnosti 17 rokov s družkou, mali spoločnú domácnosť, spoločný trvalý pobyt a spolu jedno 17- ročné dieťa.
1. Ukončím papierovo pracovný pomer - par. 59 ods. 4 ZP
2. Odhlásim ho k dnešnému dátumu zo SP a tiež ZP
3. Výplatný termín máme zajtra. Jeho mzda je približne 380 Eur mesačne.Keďže je nižšia ako 4 - násobok priemerného mesačného zárobku, môžem ju poslať na účet.
Mzdu za august mu zajtra pošlem na účet a tiež po spracovaní mzdy za mesiac september v októbri - t.j. mzda za odpracovaný čas od 1.9 - 10.9.2009, tiež spolu aj s preplatenou nevyčerpanou dovolenkou. Mám mu tiež vyplatiť aj daňový bonus, alebo nie ? Lebo som čítala v nejakom príspevku, že DB v mzde nezohľadňovať.
4. Po uzavretí výplaty za september poslať ELDZ do SP a družke Potvrdenie o príjme a upozorním ju, aby urobila za neho do 3 mesiacov daňové priznanie.
Nezabudla som na niečo ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Muška
10.09.09,09:09
...myslím, že máš všetko.
klikni aj tu:http://www.porada.sk/t44904-danove-priznanie-danovnik-zomrel.html
petacuckova
10.09.09,10:21
A aj správne ?
Ešte sa chcem spýtať ohľadom mzdy za september. Zohľadním mu aj odpočítateľnú položku na daňovníka a vyplatím mu aj daňový bonus ? Ďakujem za odpoveď.
petacuckova
11.09.09,06:18
Prosím neviete mi poradiť ?
mzdarka renca
11.09.09,06:29
A aj správne ?
Ešte sa chcem spýtať ohľadom mzdy za september. Zohľadním mu aj odpočítateľnú položku na daňovníka a vyplatím mu aj daňový bonus ? Ďakujem za odpoveď.
NČZD áno v zmysle § 11 odst. 6 zákona o dani z príjmu č. 595/2003 a DB len ak jeho príjem za 09/2009 bol vyšší ako 1/2 MM.

§11
(6) Daňovník, ktorý si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane podľa odseku 3 len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, môže znížiť základ dane o nezdaniteľnú časť základu dane zodpovedajúcu jednej dvanástine nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu dane.