Jurho
10.09.09,12:21
stručne jasne - mám nainštalovaný NOD32. funguje v pohode..
teraz som skúsil nainštalovať Kerio... ALE - ked ho zapnem.. vypisuje, že v NODE mám vypnúť IMON, vraj " nie sú kompatibilní" ... - ked IMON vypnem, tak funguje rel. v pohode.. ale zase mi vypne Skype, ICQ, Bear Share a pod..

tak sa chcem spýtať... že či to má význam to tam mať. aké máte skúsenosti - resp. čo dokáže a nedokáže IMON..

dalej - sa mi zdá, že to dosť spomalilo komp... je to normálne?..

a keby som Kerio tam nechal. ako a kde " vypnúť" aby mi nevypínalo skype,atd.

VDAKA:..
camozzi
10.09.09,10:50
Kerio spomalovalo pocitac aj mne. Vzhladom na jeho funkcie a narocnost sa ani necudujem. Nespomalilo ti to aj internet?
Pokial nie si nejaky specialny IT-eckar, tak je pre teba Kerio zbytocny prepych. Neuvazoval si radsej nad komplexnym riesenim od jedneho vyrobcu, napr. Nod Internet Security, Kaspersky IS alebo nieco od Symantecu? Nove systemy maju vlastne firewall a zvycajne sa s ostatnymi "biju". Jeden system ti nazatazi az tak system ako viacero - zbytocne zaberaju miesto v RAM-ke.
Stevo5
10.09.09,11:01
Tiež mám NOD 32. Používam k nemu firewall PC tools FirewalPlus a nie sú s ním problémy. Je to free, je dobre konfigurovateľný, je k nemu čeština, slovenčinu som nevidel (ale už možno existuje).
Funguje pod WinXP 32, Vista 32/64 a W7 32/64.
http://www.pctools.com/firewall/
Fero11
10.09.09,14:15
stručne jasne - mám nainštalovaný NOD32. funguje v pohode..
teraz som skúsil nainštalovať Kerio... ALE - ked ho zapnem.. vypisuje, že v NODE mám vypnúť IMON, vraj " nie sú kompatibilní" ... - ked IMON vypnem, tak funguje rel. v pohode.. ale zase mi vypne Skype, ICQ, Bear Share a pod..

tak sa chcem spýtať... že či to má význam to tam mať. aké máte skúsenosti - resp. čo dokáže a nedokáže IMON..

dalej - sa mi zdá, že to dosť spomalilo komp... je to normálne?..

a keby som Kerio tam nechal. ako a kde " vypnúť" aby mi nevypínalo skype,atd.

VDAKA:..
Mam presne to co ty. NOD 2.50.41 a Kerio Personal Firewall (KPF) 4.2.3 uz asi 4-5 rokov a zatial bez problemov. KPF je perfektne v advanced mode, pred akoukolvek komunikaciou, ci uz dnu alebo von to monitoruje a upozorni ta na to. Pre niekoho je to otravne, ale po vytvoreni par pravidiel to uz prestane
V nde mam vypnuty DMON (ochrana dokumentov MS office) a EMON pre outlook.
IMON by si vypinat nemal, lebo to je internetova ochrana

Mne nikdy nevypisovalo aby som nieco vypol, alebo zapol, len vyhodi hlasku ci chcem nieco povolit, alebo zakazat.
POsli screenshot co ti vypisuje KPF a odporucam ho instalovat v advanced mode
Flinstone
10.09.09,16:29
ja som používal armor2net a nemal som problem s kompaktibilitou... akurát nieje celkom zadarmo
http://www.armor2net.com/index.htm
bobino38
11.09.09,04:01
...no ak chceš, skús firewall Comodo, je fajn
marco2233
11.09.09,04:25
tiez som pouzival Kerio a bez problemov...teraz mma zone alarm a ide v pohode ... ak chces pouzivat PF najlepsie je ho prepnut ako spomonal Fero11 do advanced modu a nastavit ho podla svojich potrieb... standard mod co je dafaultne nieje zly ale nie vzdy nastavi veci tak ako ma :)