Miloš Kišš
10.09.09,14:04
Potrebujem poradit - pocul som ze sa drevo da opalit, ze je potom krajsie, len neviem s cim, s horakom alebo ..... ??? Je to vhodne vôbec? Dakujem za radu. Je to na altanok.
buchač
10.09.09,12:13
Potrebujem poradit - pocul som ze sa drevo da opalit, ze je potom krajsie, len neviem s cim, s horakom alebo ..... ??? Je to vhodne vôbec? Dakujem za radu. Je to na altanok.

Napríklad ...

Drevené stĺpy

sa v minulosti vopred asi do výšky 700 mm opaľovali nad ohňom, aby sa zabránilo predčasnej skaze dreva. Neskôr sa
napúšťali 3 – 5 % roztokom modrej skalice. V tomto roztoku by mali byť stĺpiky ponorené aspoň týždeň a
až potom by sa mali osadiť. Treba poznamenať, že tento spôsob nie je príliš vhodný, nezabezpečuje dostatočnú životnosť dreva, nebráni ho dostatočne proti vlhkosti.

http://zahrada.nana.sk/drevo.htm
vratnik
10.09.09,12:26
Pred 30-timi rokmi sme nad ohnom opalovali drevenu gulatinu, z ktorej sme potom robili plot. Hranoly na altanok zasadte do zeleznej papuce (dostat v stavebninach) zabetonovanej v zemi. Potom nemusite opalovat hranoly. Opaleny hranol podla mna nie je esteticky.
ski555
10.09.09,16:33
videl som to opaľovať horákom na plyn,ale nie je to nič moc,aspoň mne sa to nepáči a videl som to drevo po 3 rokoch a tie fľaky vymizli
Miloš Kišš
12.09.09,14:23
dakujem