besnavila
10.09.09,14:54
ahojte vsetci.............poprosim o radu..........mozem mat viacej zivnostenskych opravneni na jednej prevadzke, napr. ked som si vybavila zivnostenske listy na dake 4 cinosti a v realite vykonavam len 3.............nie je to dakde v zakone zakazane? alebo to nikdo nekontroluje, pripade da sa to sankcionovat???? ide mi o realny stav, keby som len z 8 zapisanych zivnosti vyuzivala len polovicu...atd


Srdecne vopred dakujem za kazdy nazor a odpoved...........:D
camozzi
10.09.09,15:33
Do roka od vydania ZL k danej cinnosti musis zacat podnikat v danej cinnosti. Kontrolovat ta moze ZU. Sankcie a ich vysku nepoznam. Vzdy si dobre premysli, ci budes zvladat robit vsetko to co si das zivnosti.
Zoltán Kovács
10.09.09,15:36
Do roka od vydania ZL k danej cinnosti musis zacat podnikat v danej cinnosti. Kontrolovat ta moze ZU. Sankcie a ich vysku nepoznam.

Je toto niekde podchytené aj v zákone?



Ak sa bojis, tak vystav napr. niekomu znamemu jednu fakturu "akoze" a si cista.

Toto je nabádanie na porušenie zákona. ;)
camozzi
10.09.09,15:44
Je toto niekde podchytené aj v zákone?
Povedala mi to pracovnicka ZU, ktora mi vystavovala 25 zivnostenskych listov :)
Absolutne netusim o com hovoris ;) :)
Zoltán Kovács
10.09.09,15:45
Povedala mi to pracovnicka ZU, ktora mi vystavovala 25 zivnostenskych listov :)

Absolutne netusim o com hovoris ;) :)

Podľa teba je vystavovanie faktúry "akože" v poriadku?
camozzi
10.09.09,15:47
Podľa teba je vystavovanie faktúry "akože" v poriadku?
Jasne, ze nie. Uz som to vymazal.
akina
18.09.09,08:02
Jasne, ze nie. Uz som to vymazal.
Aj keď máš živnostenské listy na 25 živností, podnikať môžeš hoci aj len v jednej z nich , zatiaľ ŽÚ nepristupujú ku zrušeniam živnosti, v ktorých podnikateľ nezačal podnikať do 2 rokov odo dňa vydania ŽL alebo KL ( pozri § 58 ods. 2 písm.b/ živ. zákona ).Žiadne pokuty za nezačatie podnikania do 2 rokov neexistujú !, jediná sankcia je zrušenie tej živnosti, ktorá sa nevykonáva viac ako 2 roky odo dňa vydania ŽL, zrušiť môže z úradnej moci len ŽÚ.
Doplňujem:píšem o živnostiach ako takých a nie o prevádzkarňach, kde sa ohlasovacia povinnosť viaže na konkrétnu činnosť.