Karol09
10.09.09,15:50
Dobrý deň,
chcel by som poprosiť niekoho kto je zbehlý v tejto oblasti o radu. Mám takýto problém:
Som SZČO plátca DPH podpísal som kontrakt so slovenskou firmou platcom DPH na vykonávanie rôzných prác v Belgicku. Belgická firma je tiež platcom DPH. Chcel by som vedieť či mám faktúrovať slovenskej firme za vykonanú prácu s DPH alebo bez DPH. Ak bez DPH čo mám uvádzať na faktúre.
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede
monspa
11.09.09,06:13
Ak máte obaja slovenské DIČ a slovenský odberateľ nie je registrovaný v zahraničí, faktúra by mala byť vystavená s DPH.
Katarína Cigánová
11.09.09,10:07
Ak máte obaja slovenské DIČ a slovenský odberateľ nie je registrovaný v zahraničí, faktúra by mala byť vystavená s DPH.
Domnievam sa že toto nie je celkom správna odpoveď . Ak slovenský zadávateľ nie je v belgicku registrovaný , mal by tak urobiť ten , kto realizuje prácu. faktúra bude vystavená slovenskému odberateľovi s belgickou DPH.
Ak by odberatel bol subjekt registrovaný v Belgicku - /mal by belgické IČDPH / , slovenská firma , ktorá prácu vykonala , by mohla daňovú povinnosť preniest na subjekt s belgickým DIČOM.
Karol09
21.09.09,06:25
Zmení sa niečo ak belgická firma je len sprostredkovateľ ? T.j. práce sa nevykonávajú pre ňu ale pre iné belgické firmy ale cez túto firmu sa len fakturujú ?
Marianna01
21.09.09,09:46
Zmení sa niečo ak belgická firma je len sprostredkovateľ ? T.j. práce sa nevykonávajú pre ňu ale pre iné belgické firmy ale cez túto firmu sa len fakturujú ?

predpokladám, že nezmení... aký je druh prác vykonávaných pre resp. na území Belgicka?
Karol09
21.09.09,20:46
Sú to rôzne stavebné práce pri rekonštrukcii nehnuteľnosti, pri stavbe vystavných stankoch, výmena filtrov v autostriekarňach a pod.
adabirk
22.09.09,07:01
- miestom dodania predmetný služieb je iný členský štát § 15 ods. 2 zákona o DPH -nakoľko sú to poskytnuté služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť v Belgicku,
- mali by ste služby vyfakturovať bez DPH (môžete na faktúre uviesť hore uvedený §), pričom spoločnosť, ktorá je realizátorom stavby by mala byť registrovaná na DPH v Belgicku a preniesť daňovú povinnosť na seba.