arimi
10.09.09,17:20
prosím, poradte mi, manžel kúpil pred polrokom v cz ojazdené auto, ale na moje meno. jazdí na nom len on, lenže auto nie ani odhlásené v čechách ani prihlásené na slovensku. čo z toho možem mat za postih a ako sa mám bránit?
jazdí na českých povodných značkách...čo mám robit?
arimi
13.09.09,06:35
vie mi niekto poradit?
kaco11
14.09.09,09:18
takze este raz. pôvodné ceske znacky sú na koho meno??/kto je v techničáku uvedený/.
Na koho je uvedená kúpno-predajná zmluva???
Na koho je poistka?

Ale v princípe má problém on, pretože ak človek, ktorému auto patrí /je v techničáku/ nahlási na polícii krádež auta a tvoj manžel nemá splnomocnenie k užívaniu auta, tak má probléééém.
arimi
14.09.09,19:26
vo velkom technickom som ja...moje meno, a adresa je neexistujúca...pred 30 rokmi som tam bývala síce, ale aj tak je to dokomolené...a je v techničáku aj moje rodné číslo...
kúpnopredajnú zmluvu ani nemám...ani žiadne iné doklady...iba velký technický zabudol doma...ten som ešte našla...on sa odstahoval, aj s autom samozrejme a jazdí bezstarostne a dostáva pokuty a nič sa nedeje...tie pokuty sa ma dúfam netýkajú...
arimi
14.09.09,19:28
a poistku zrejme ani nemá žiadnu...to by som musela uzatvorit ja asi ako majitel nie?
arimi
31.03.10,04:23
tento stav trvá už rok a bm jazdí na tomto aute a v takomto stave už rok. auto nemá ani poistené.
je nejaký postih za nepoistenie auta?
ono vlastne ani nie je prihlásené na sk...ale ani odhlásené z čr.
misoft
31.03.10,14:42
....manžel kúpil pred polrokom v cz ojazdené auto, ale na moje meno. jazdí na nom len on, lenže auto nie ani odhlásené v čechách ani prihlásené na slovensku.
....vo velkom technickom som ja...moje meno, a adresa je neexistujúca...pred 30 rokmi som tam bývala síce, ale aj tak je to dokomolené...a je v techničáku aj moje rodné číslo...
kúpnopredajnú zmluvu ani nemám...ani žiadne iné doklady...iba velký technický zabudol doma...ten som ešte našla...on sa odstahoval, aj s autom samozrejme a jazdí bezstarostne a dostáva pokuty a nič sa nedeje...tie pokuty sa ma dúfam netýkajú..


Takže keď toto čítam (myslím, že v Čechách majú podobné zákony ohľadom vozidiel), tak zisťujem, že budeš mať poriadne problémy. Za prevádzku vozidla zodpovedá prevádzkovateľ (alebo majiteľ) zapísaný v TP - teda TY. Zodpovedáš za vykonávanie EK, TK atď... atď. Čo sa týka pokút. Pokiaľ mu bude udelená na mieste, zacvaká on, pokiaľ odmietne a predvolajú ho a nedostaví sa (nenájdu ho), idú po prevadzkovateľovi (majiteľovi) vozidla.


ak človek, ktorému auto patrí /je v techničáku/ nahlási na polícii krádež auta a tvoj manžel nemá splnomocnenie k užívaniu auta, tak má probléééém.
To napísal správne. Pokiaľ užíva vozidlo bez tvojho zvolenia, používa ho neoprávnene. Ešte tu vystáva otázka - vozidlo je v BSM? Ak áno, potom ovšem má právo užívať spoločný majetok. V takom prípade pomôže nahlásenie krádeže.
kaco11
01.04.10,05:06
a čo sa týka nepoistenia auta, problém je v tom,že povinné zákonné poistenie musí byť. Ak bude mať dopravnú nehodu tak dostane pokutu za nehodu, že nemá poistenie a zaplatí komplet celú škodu. A ak mu pri beznej kontrole prídu na to policajti tak tiež dostane pokutu bud na mieste alebo pojdu po majitelovi auta. Tak ako napísal misoft