bpetra
10.09.09,18:17
Dobry den, dnes som si bola vybavit ZL. Fyzicky ho obdrzim 21.9.2009. Na urade mi povedali, ze s touto skutocnostou oboznamia ZP do 30 dni a ona ma vyzve na zdokladovanie potrebnych veci.
Chcela by som sa opytat, co je nutne zdokladovat pri odvodoch do povinneho zdravotneho poistenia? co budu odo mna pozadovat? Musim cakat na vyzvanie od zdravotnej poistovne, alebo mozem ist zdokladovat potrebne dokumenty uz toho 21.9., kedy mi vydaju ZL?
Ako je to s DU? vyzve ma tiez? je nutne tam nieco zdokladovat? ak ano, je stanovena zakonom nejaka lehota? Dakujem, Petra
grammatika
11.09.09,06:41
Do zdravotnej sa treba prihlásiť ako SZČO - predložíš živnostenský list a vyplníš im tam tlačivo -Výkaz preddavkov na poistné pre SZČO, potom len platíš mesačne na príslušný účet.
Ak si si na žiadosti o ŽL zaškrtol možnosť prihlásenia sa na DU, tak by Ti mali poslať poštou myslím, že do 2týždňov Tvoje DIČ.
Ešte pripomeniem, že ak budeš používať bankový účet, tak ho treba nahlásiť na DÚ.
FugAn
11.09.09,07:35
Do zdravotnej sa treba prihlásiť ako SZČO - predložíš živnostenský list a vyplníš im tam tlačivo -Výkaz preddavkov na poistné pre SZČO, potom len platíš mesačne na príslušný účet.
Ak si si na žiadosti o ŽL zaškrtol možnosť prihlásenia sa na DU, tak by Ti mali poslať poštou myslím, že do 2týždňov Tvoje DIČ.
Ešte pripomeniem, že ak budeš používať bankový účet, tak ho treba nahlásiť na DÚ.

Oznámia Ti číslo účtu a variabilný symbol.
V prípade, že si bola do ŽL evidovaná na úrade práce, treba do ZP doručiť rozhodnutie o vyradení z evidencie, samozrejme potom ako ho obdržíš. V prípade, že si bola zamestnaná bude lepšie ak pôjdeš do poisťovne s ukončením pracovného pomeru.
Zoltán Kovács
11.09.09,07:44
Zdravotná poiťovňa neoznamuje DIČ. Oznámia Ti číslo účtu a variabilný symbol. Kde spája grammatika DIČ so zdravotnou poisťovňou?
V prípade, že si bola do ŽL evidovaná na úrade práce, treba do ZP doručiť rozhodnutie o vyradení z evidencie, samozrejme potom ako ho obdržíš. V prípade, že si bola zamestnaná bude lepšie ak pôjdeš do poisťovne s ukončením pracovného pomeru.

V citáte.
FugAn
11.09.09,07:51
V citáte.

Ospravedlňujem sa. Zle som prečítal príspevok.:mee:
bpetra
11.09.09,14:23
dakujem za pomoc :-)