memsahib
19.07.04,21:08
Ako ste vyriešili vyplnenie daňového priznania DPH kvartálneho platcu, ak:

-za I.Q 2004 vznikol nadmerný odpočet

-za apríl (tlačivo sa vypĺňa zvlášť) tiež vznikol nadmerný odpočet
-za máj a jún vznikla daňová povinnosť, od ktorej je možné odpočítať obidva nadmerné odpočty. Len neviem, či je to správne, či by sa nemal odpočítať len nadmerný odpočet z I.Q - uviesť ho do priznania (5-6) a nadmerný odpočet za apríl len dorátať a zvyšok doplatiť. Má niekto s týmto skúsenosť, aby mi to DÚ nevrátil.
Alebo vrátil. :rolleyes:
Zuzka
19.07.04,19:18
Ja mám za apríl NO a za máj a jún DP, takže od DP odpočítam NO a zaplatím rozdiel. Ja si myslím, že máš právo odpočítať si aj I.Q.2004.
Luckasari
19.07.04,19:27
myslim si to iste, co Zuzka

odpocitala by som oba NO, ak by sa nebolo menilo tlacivo, tak by za II.Q bolo jedno cislo - ak som dobre porozumela, tak by to bola danova povinnost, a NO za I.Q by sa odpocitaval
dva danove priznania za II.Q sa posudzuju ako jedno, takze podla mna odpocitat oba NO, ak sa daju odpocitat (za april to vlastne nie je ani klasicky NO, lebo musime spocitat vsetky tri mesiace - april, maj, jun a toto je vysledny vztah k statnemu rozpoctu - aj ked podany na dvoch danovych priznaniach)
Beata
19.07.04,23:00
Súhlasím s Luckasari a Zuzkou. II. Q kumulovať apríl +- máj, jún a koľko vydá, toľko NO z I. Q odpočítať od prípadnej VDP v II. Q.
Ja by som urobila to isté, len sa obávam, že nebudem mať z čoho odpočítať, pretože mi vychádza NO aj v II. Q, takže mi zostáva len počkať 30 dní na vrátenie NO a na predvolanie DÚ na kontrolu... brrrrr
lenkak
20.07.04,15:44
Ja som na tom takisto, a takisto to aj spravím, odpočítam si NO aj z I.Q a aj z apríla. Máj a jún je povinnosť. Zaplatím len rozdiel. Lenka