adapter
10.09.09,19:36
Dobry den vsetkym,

uz dlhsie citam poradu, ale zaregistroval som sa len vcera. Rad by som totiz poprosil o radu. Pred mesiacom som sa pustil do podnikania a budem vdacny za akykolvek nazor ci komentar.
Zacal som projekt obhliadka.sk ,kt. ma pomoct napr. zahranicnym slovakom a cechom pri vybere nehnutelnosti. Moji potencionalny zakaznici su napr. slovaci zijuci v usa, kt. chcu kupit byt/dom/pozemok doma na Slovensku.
Viem, ze podobne sluzby existuju v amerike a funguju a su uspesne. Verim, ze tato sluzba ma potencial prezit i u nas.
Viete mi niekto prosim poradit ako si mam uctovat za svoje sluzby? Kamarat mi radi ´sluzbu o dielo´, ale ja neviem co to vobec znamena....
Dakujem za kazdy nazor, majte sa!
rickman
10.09.09,18:32
Pokial su ti klienti len z USA, tak by si mohol pouzit PayPal alebo iny podobny system a nemusis nic riesit. Pokial chces papierovat, tak si zaloz zivnost a budes vystavovat klasicku fakturu, ktoru ti zaplatia taktiez cez PP alebo prevodom. Pri platbach sa velmi neohanaj Western Unionom, pretoze v internetovych kruhoch vzbudzuje velku ostrazitost a podozrenie.
adapter
11.09.09,03:28
Joj, co som to tam napisal... :)
Myslel som zmluvu o dielo.
Mozem ist do superstar. Šem pí holce nejsplíš smíchu...
misomiso
11.09.09,04:20
Inak ty by si tak mohol obhliadat aj baby nie?

Stale vidno take inzeraty, ze dobre zabezpeceny Svajciar hlada priatelku, sobas mozny...
mv66
11.09.09,04:32
podla mna to spada do cinnosti realitnych maklerov, ktori musia mat prax a skusky. a nakoniec i zivnost alebo sro. a potom samozrejme uzavru s potencialnym klientom zmluvu.
rickman
11.09.09,05:17
Ved sa pytal na to, ako to ma uctovat, nie aku zivnost mu treba..
belo72
11.09.09,08:37
Inak ty by si tak mohol obhliadat aj baby nie?

Stale vidno take inzeraty, ze dobre zabezpeceny Svajciar hlada priatelku, sobas mozny...


To nie je zle - niektore su tiez ako nehnutelnost len aku zivnost a problem tiez vidim s povolenim majitela na obhliadku :)
adapter
11.09.09,08:58
Neskor by som rad zalozil aj RK, zatial ale nechcem vstupovat doprocesov kupy/predaja/vkladov na kataster atd.
Moja cinnost je cisto fotograficka cinnost a informativne meranie a par dalsich na kt. mam aj zivnost.
Dakujem za radu s tym PayPal, to by mohlo fungovat a je to aj najjednoduchsie.
belo72
11.09.09,09:56
Nechcem ti do toho hovorit ale to robi kazda realitka a navyse vedia poskytnut komplet sluzby / zmluvy , kataster /, to chces aby ti platili ze si pozru fotky ?
adapter
11.09.09,12:11
Nechcem ti do toho hovorit ale to robi kazda realitka a navyse vedia poskytnut komplet sluzby / zmluvy , kataster /, to chces aby ti platili ze si pozru fotky ?

to belo72: Ano, suhlasim s tebou, ale ak sa pozries na stranku, zalozka obhliadka, tak ponukam ovela viac ako len par fotiek. Nemozem tu uverejnit linky, ale ak by si si nasiel skutocny inzerat na ten hausbot a porovnal to s mojou ukazkou obhliadky, tak ten rozdiel je znacny. Neviem ci niekto kupi nehnutelnost na zaklade 4-5 fotiek... ja nie. Takisto realitny makler foti ako vie, ale ja som byvaly fotograf a asistent kamery a predsa len tie zaklady fotenia sa mozu prejavit ako ten zasadny rozdiel.
belo72
11.09.09,13:02
Samozrejme dobra fotka spravi svoje ale ja sa nikdy nerozhodujem na zaklade fotky - dolezite je urobit obhliatku osobne. Ak by som kupoval nehnutelnost je dolezita cena, lokalita a samozrejme stav budovy. Fotku beriem len ako doplnok takze neprikladam jej vahu. Bytovku som kupil v takom stave ze by mi zavidel nejeden reziser vojnovych filmov - nemal som rekonstruovat bol by som zarobil viac :) Na druhej strane ak chytia maniere amikov / vela penazi a malo mozg. buniek / a aj u nas sa vela veci robi na oko / ako sa hovori - sumne bilucke / a nie kazdy ma zalubu v zrucaninach ako ja tak by to moho ist - skusis uvidis.